Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Monkės biznis: buto remontas kaime – kaip butas Vilniuje

Avatar

Paskelbta

data

Perskaitę pavadinimą neapsirikote. Korupcija valdiškose statybose kaltinami Radviliškio politikai įsuko naują monkės biznį. Būrį socialiai remtinųjų į Aukštelkus perkraustanti rajono valdžia į statybas investuoja tiek, kad galėtų nupirkti tiek pat  butų šalies sostinėje.

Įkurs socialiai remtinuosius

Aukštelkų kaime, buvusio mokyklos bendrabučio pastate, pluša statybininkai. Pastatas rekonstruojamas į daugiabutį gyvenamąjį namą, kuriame bus įkurta 14 būstų socialiai remtiniems (dažnai ir asocialiems) asmenims, kurie čia bus perkraustomi iš viso rajono.

Anot savivaldybės administracijos direktorės Jolantos Margaitienės, butai bus skirstomi savivaldybės sudarytos eilės tvarka.

Pastogės užtektų kelioms dešimtims

Socialinio būsto rajone jau daugybę metų laukia šimtai šeimų, tačiau dauguma iš jų, turėjusių galimybę gauti pastogę, ir toliau liks laukti eilėse. Kodėl?

Pastatui Aukštelkuose rekonstruoti iš ES ir rajono biudžeto skirta beveik 0,7 milijono eurų. Sprendžiant iš nekilnojamojo turto kainų, už šią sumą Radviliškio rajone galima nupirkti apie 40 butų. Maža to, už vienam butui įrengti skirtą sumą – beveik 50 tūkstančių eurų, Vilniuje galima nupirkti tvarkingą butą  gerame  rajone.

Tačiau liūto dalis iš mokesčių mokėtojų pinigų atiteks statybininkams ir statybinių medžiagų tiekėjams, nes negyvenamąsias patalpas teks paversti gyvenamosiomis.

Naujas rezervatas?

Aukštelkai – nedidelė gyvenvietė, septyni kilometrai nuo Radviliškio. Iki šiol ši bendruomenė garsėjo kaip viena iš geriausiai besitvarkančių rajone.

Aukštelkų gyventojai jau dabar nerimauja dėl būsimųjų kaimynų. Ką jie dirbs, kuo užsiims, iš ko gyvens? Ar nekris nekilnojamojo turto kainos, kurios ir dabar šioje vietovėje nėra aukštos?

Pastaraisiais mėnesiais Aukštelkuose nebuvo registruota nė viena laisva darbo vieta. Tad, panašu, naujakuriai gyvens iš socialinių pašalpų. Neatsitiktinai nerimaujama, ar Aukštelkų nelaukia Tyrulių likimas. Miestelis sovietmečiu ir paskutiniuoju praėjusio amžiaus dešimtmečiu buvo paverstas savotišku rezervatu, kur masiškai perkelinėti buvę nuteistieji ir praradusieji būstą didmiesčiuose.

Dabar Tyruliuose žiojėja apleistų butų langų skylės. Pati rajono savivaldybė butus čia pardavinėja už 500 eurų.

Nei skaičiavo, nei gyventojų klausė

Kokia prasmė socialiai remtinuosius iš viso rajono kraustyti į Aukštelkus, kur net nėra darbo?

To redakcija klausė rajono mero Antano Čepononio ir administracijos direktorės J. Margaitienės. Meras į klausimus neatsakė, o iš direktorės atsakymų aiškėja, kad nei socialinės, nei ekonominės pasekmės net nebuvo skaičiuojamos. Savivaldybės projektas buvo pateiktas vadinamajai regiono plėtros tarybai, kurią sudaro apskrities savivaldybių atstovai, kurie lengva ranka „palaimino“ statybas.

Nebuvo atsiklausta ir Aukštelkų gyventojų, kuriems savivaldybės sumanymas – kaip griaustinis iš giedro dangaus.

Stato „pagarsėjusi“ įmonė

Statybos rangos darbų Aukštelkuose konkursas surengtas praėjusių metų liepą. Vieninteliu tinkamu buvo pripažintas jungtinis bendrovių „Statybos kodas“ ir „Irdaiva“ pasiūlymas už 654 tūkstančius eurų įrengti 1, 2, 3 kambarių dydžio iš viso  14 butų. Kitų konkurso dalyvių vokai net nebuvo atplėšti.

Su bendrove „Statybų kodas“ Aukšteliuose besidarbuojanti „Irdaiva“ jau spėjo pagarsėti praėjusių metų pabaigoje – Konkurencijos taryba jai skyrė baudą už kartelinį susitarimą.

Skelbiama, jog Konkurencijos taryba nustatė, kad UAB „Irdaiva“ ir AB Panevėžio statybos trestas (PST), kurie dažnai laimi Radviliškio rajono savivaldybės  organizuojamus konkursus, pavyzdžiui, Radviliškio miesto aikštė, parapijos namai, Grinkiškio vandens ir nuotekų tinklai ir t.t., pateikė bendrus pasiūlymus viešuosiuose pirkimuose, nors turėjo realią galimybę dalyvauti juose savarankiškai, ir taip sumažino pasiūlymus pateikusių dalyvių skaičių. Už šį konkurenciją ribojantį susitarimą PST skirta 8 513 500 eurų, o „Irdaivai“ – 3 685 900 eurų bauda.
Ar šios statybos netaps dar vienu STT tyrimo objektu, parodys laikas. O dabar jau galima drąsiai teigti, kad šis objektas pateks į konservatorių lėšų „įsisavinimo“ istoriją, šalia „auksinių“ miesto aikštės trinkelių.

Antanas MONKĖ

(Bus daugiau)

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi