Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Ir toliau šventėse alkoholis „liesis laisvai“…

Avatar

Paskelbta

data

Konservatorės J.Margaitienės vadovaujami administracijos darbuotojai, gerai atšventę bei „pavaidinę“ savivaldybės  Sporto šventėje prie Dubysos, sugrįžę kibo į darbus ir teikė Radviliškio rajono savivaldybės  tarybai svarstyti darbotvarkės  klausimą „Dėl prekybos  alkoholiniais gėrimais prekybos ribojimo masinių  švenčių metu“

Opozicijai atstovaujantys Tarybos nariai iškėlė klausimą, ar nevertėtų atsisakyti alkoholio pardavimo  švenčių metu ir pasekti kitų rajonų pavyzdžiu –  juk  alkoholio pardavimo licencija kainuoja tik 17 eurų ir rajono biudžetui didelės naudos neatneša. Šis siūlymas nei mero ar vicemero, konservatorių bei „valstiečių“ nesudomino. O taip pat, kad būtų šventėse pardavinėjamas alkoholis,  komitetuose pasisakė buvęs seniūnas, savivaldybės  administracijos direktoriaus pavaduotojas  konservatorius E. Mončauskas (šiuo metu nebedirbantis administracijoje), sakydamas, kad prekiautojai alkoholiu rajone vykstančias šventes paremia keliais šimtais eurų ir taip sumažina finansinę naštą seniūnijoms. Šis išsakytas argumentas Tarybos narių neįtikino ir sukėlė dar  daugiau klausimų: kam šios sumos „krenta į kišenę“, nes savivaldybė apčiuopiamos naudos negauna.
Už tai, kad rajone švenčių metu alkoholis „lietųsi  laisvai“, balsavo tik 11 iš 22 Tarybos narių: konservatoriai A. Čepononis, S. Dišlė, A. Grabauskas, E. Pranevičius, I. Palionienė, P. Kablys, J. Kvėglys, S. Nakutis, A. Budrikas, G. Verdingas, „valstietis“ M. Pauliukas.
Susidarė  kuriozinė situacija –  konservatoriai, deklaruojantys kovą prieš alkoholį, balsavo „už“. Negana to,  ši situacija tapo dar įdomesnė:  jauniausias konservatorius G.Verdingas, klusniai balsuojantis už konservatorių pasiūlymus, pats negali alkoholio vartoti, kadangi dar neturi 20 metų (jam gruodžio mėnesį sukaks tik 19 metų). Tad būtų klausimas merui – ar gali balsuoti  už prekybą alkoholiu konservatorius, kuris pagal amžių dar net negali nusipirkti alaus?
Nors  „valstietis“  vicemeras M. Pauliukas ir nedalyvavo Spoto šventėje prie Dubysos, nustebino :  jo partijos deklaruojamos vertybės – mažinti alkoholio vartojimą arba jo visai atsisakyti – buvo sudaužytos. Vicemeras  balsavo  už  tai, kad šventėse esant ir vaikams, alkoholiu būtų prekiaujama.
Ar nereikėtų pasielgti išmintingai ir paklausyti opozicijos bei  pasekti kaimyninio  Šiaulių rajono pavyzdžiu:  šventėse, į kurias ateina šeimos su mažais vaikais, nebeprekiauti alkoholiniais gėrimais?

„Radviliškio  krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Radviliškyje sulaikytas vairuotojas, galimai disponavęs narkotinėmis medžiagomis

Avatar

Paskelbta

data

2020-03-20 apie 17:30 val. Radviliškyje Maironio g., policijos pareigūnams sustabdžius ir patikrinus automobilio BMW 530 dokumentus, vairuotojo gim. 1991 m. buvo paprašyta išlipti iš automobilio. Vyras išlipdamas iš automobilio, iš striukės kišenės išmetė permatomą, plastikinį paketėlį su galimai narkotine medžiaga. Įtariamasis sulaikytas ir uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę.

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Pedagogų mokymo vizitas Kretoje

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro mokytojos dalyvavo mokymuose Kretoje, Graikijoje, kuriuose susipažino su specialiųjų poreikių turinčių asmenų ugdymo ypatumais.

Mokymai vyko pajūrio mieste Retimne, kuris yra išsidėstęs Graikijos Kretos salos centrinėje dalyje prie Viduržemio jūros pakrantės. Juose dalyvavo vyresnioji socialinė pedagogė Silva Bosienė, Vaiko gerovės komisijos narė mokytoja Vitalija Rutkauskienė ir projektų vadovė profesijos mokytoja Jolanta Krivickienė.

Mokymai vyko penkias darbo dienas. Pradžioje pristatyta partnerių organizacija ECTE, kurios atstovas skaitė paskaitą apie Graikijos švietimo ir ugdymo sistemą. Organizuotas trumpas pažintinis turas po Retimno miestą.

Aplankyta Retimno mieste esanti valstybinė ugdymo įstaiga, kurioje mokosi apie 30 ugdytinių, turinčių specialiuosius poreikius. Ugdytinių amžius yra nuo 16 iki 21 metų. Čia jie mokosi 6- 8 metus, priklausomai nuo jų gebėjimų. Dalyvauta virimo ir dailės užsiėmimuose.

Susipažinta su privačia ugdymo įstaiga AGAPI, kurioje taip pat ugdomi specialių poreikių turintys asmenys. Ugdytinių amžius siekia nuo 21 iki 60 metų. Ugdymo trukmė neribojama. Paskaitą apie specialiųjų poreikių mokinių ugdymo procesą ir jų integraciją į visuomenę skaitė psichologijos ir specialiojo ugdymo profesorius Elias Korkutas.

Pabuvota valstybiniame specialiųjų poreikių turinčių asmenų ugdymo centre EEEEK Chanijoje. Centras yra prie vidurinio ugdymo mokyklos, kurioje mokosi apie 800 mokinių. Specialių poreikių mokinių yra 34. Čia ugdytiniai mokomi 6-8 metus. Jų amžius 16-21 metai.

Vizitui baigiantis dalyvėms įteikti sertifikatai ir Europasai. Graikijoje didelis dėmesys skiriamas specialiųjų ugdymosi poreikių (SUP) turintiems asmenims: priežiūra, skatinimas mokytis. Mokytojas dirba su 1-2 SUP turinčiais asmenimis, dažnai mokymas vyksta individualiai.

Projektų vadovė Jolanta Krivickienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019