Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Gyventojai skundžiasi

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio miesto gyventojai kreipėsi į “Radviliškio krašto” redakciją su priekaištais miesto seniūnijai: kodėl nešienaujamos senosios Radviliškio miesto kapinės, kodėl nešienaujamos teritorijos prie daugiabučių namų. Radviliškio miesto seniūno pavaduotoja Vigilija Dževečkienė bei UAB “Radviliškio būstas” atstovai  atsakė į radviliškiečių klausimus.

Kodėl prieš Tėvo dieną nebuvo nušienautos senosios miesto kapinės

Į šį klausimą atsakė Radviliškio miesto seniūno pavaduotojaV.Dževečkienė:
Radviliškio miesto seniūnijos žalieji plotai, tame tarpe ir senosios Radviliškio miesto kapinės, esančios Maironio gatvėje, šienaujamos eilės tvarka nuo pagrindinių miesto gatvių, laikantis Radviliškio rajono savivaldybės tarybos 2009 m. lapkričio 26 d. sprendimu Nr. T-848, patvirtintų Radviliškio rajono savivaldybės miestų, miestelių ir kitų gyvenamųjų vietovių aplinkos tvarkymo, švaros ir viešosios tvarkos taisyklių nuostatų. Atkreipiame dėmesį, kad, nežiūrint į tai, kad nuo š. m. birželio 1 d. pasibaigus viešųjų darbų programai ir ženklial sumažėjus darbuotojų, Radviliškio miesto seniūnijos tvarkomos teritorijos prižiūrimos nuolat turimomis pajėgomis”.

Dėl aplinkos priežiūros prie daugiabučių namų Radviliškio mieste

Į radviliškiečių priekaištus dėl prastai prižiūrimų daugiabučių teritorijų atsakė UAB “Radviliškio būstas” atstovai:
“Radviliškio mieste šienavimo sezonas prasidėjo gegužės antrojoje pusėje. Atsižvelgiant į neįprastai šaltą ir net snieguotą gegužę, anksčiau darbų nebuvo įmanoma pradėti. Vos  pagerėjus sąlygoms, darbai mieste buvo pradėti. Radviliškio reprezentacinės vietos, o po to ir daugiabučių kiemai pirmąjį kartą baigti šienauti iki birželio 15 d. Šiuo metu šienaujama rajono gyvenvietėse.

Atkreipiame dėmesį, kad Aplinkos tvarkymo, švaros ir viešosios tvarkos taisyklėse, patvirtintose Radviliškio rajono savivaldybės tarybos, nurodyta aptarnaujamas teritorijas šienauti ne mažiau kaip 4 kartus per sezoną. Konkretus laikas ar šienauti tinkamos žolės aukštis nėra nurodomas dėl objektyvių aplinkybių. Žolė tikrai bus šienaujama nurodytu dažniu –  grafikai sudaryti iki pat rudens.

Kaip žinia, būtent nepalankūs orai su lietumi vėliau pasitarnavo žolės augimui. Radviliškiečių susirūpinimą tikrai suprantame, tad darbus kaip galėdami skubiname. Tam, kad greičiau baigtume sezono pirmąjį šienavimą, dirbome ir po darbovalandų. Tikimės, kad gyventojai yra supratingi, o mes savo ruožtu jau styguojame antrąjį šienavimą. Tikimės, kad oro sąlygos leis jį įgyvendinti sklandžiau”.
Tikimės, kad orai bus palankūs ir visos teritorijos prie Radviliškio miesto daugiabučių bus nušienautos ir sutvarkytos.

“Radviliškio krašto” informacija

 

 

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi