Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Radviliškio rajoną globoti panoro buvęs Premjeras

Avatar

Paskelbta

data

 

Radviliškyje, Socialdemokratų partijos būstinėje, buvęs Premjeras, šiuo metu tik Seimo narys Algirdas Butkevičius, atidarė savo atstovybę ir du kartus per mėnesį lauks apsilankant Radviliškio rajono gyventojų su bėdomis bei problemomis.

„Niekada nebuvau abejingas šiam kraštui“


Seimo narys Algirdas Butkevičius Vilkaviškio rinkiminėje apygardoje buvo renkamas nuo 1996 m. ir visada rinkimus laimėdavo. Šiais metais buvusiam premjerui „korta nepaėjo“ ir Vilkaviškio apygardoje laimėjo vienmandatininkas „valstietis“ Kęstutis Smirnovas.  A. Butkevičius į LR Seimą pateko pagal socialdemokratų partijos sąrašus.
Tapęs eiliniu Seimo nariu, A. Butkevičius nuo kadencijos pradžios pradėjo dirbti dvigubai aktyviau: ne tik kad neuždarė savo atstovybės Vilkaviškyje, bet atidarė ir Radviliškyje.
Susiklostė įdomi  situacija: Seimo narys, kraštietis Vytautas Juozapaitis, supykęs, kad rajono gyventojai jo neišrinko vienmandatėje rinkimų apygardoje, paskelbė uždarantis savo atstovybę Radviliškyje, o kitas kraštietis A. Butkevičius – atidarė. „Aš pažįstu Vytautą Juozapaitį, kartais pasikalbame. Negalima pykti ant rinkėjų, kad neišrinko, reikia stebėti problemą, kodėl taip įvyko, neišrinko“,- sakė A. Butkevičius.
Daugelis gyventojų mano, kad A. Butkevičius atidarė savo atstovybę Radviliškyje tikėdamasis, kad per 2020 m. Seimo rinkimus bus išrinktas kaip radviliškiečių atstovas Seime. Buvęs Premjeras suskubo paneigti šią mintį: „Aš dar neapsisprendžiau, ar 2020 m. kandidatuosiu rinkimuose į Seimą. Aš niekada nebuvau abejingas Radviliškio kraštui, rūpinausi Šeduvos mokyklos, aikštės projektais. Šiame krašte aš gimiau, mokiausi, lankiau sporto mokyklą. Net Šeduvos zakristijonas man pasakė: „Gal pagaliau sugrįši į savo kraštą, pabendrausi su žmonėmis?“
Tad žinokite, radviliškiečiai, – Seimo narys Algirdas Butkevičius savo atstovybę Radviliškyje įkūrė ne siekdamas Seimo nario mandato kaip radviliškiečių atstovas, o norėdamas atiduoti duoklę savo kraštui, pagloboti jį. „Dažniau lankydamasis rajone daugiau žinosiu, kas vyksta, tai vis yra globa“,- sakė A. Butkevičius.

Apie pradėtus ir nebaigtus projektus


„Radviliškio kraštas“ pasidomėjo A. Butkevičiaus, kokia jo nuomone apie pradėtus ir nebaigtus statybų bei renovacijos  projektus rajone: vieniems projektams baigti trūksta pinigų, kiti laukia Viešųjų pirkimo tarnybos verdikto. A. Butkevičius šiuo atžvilgiu buvo nusiteikęs optimistiškai:
„Radviliškio rajone vykdoma labai daug projektų. Labai greitai statomas plaukimo baseinas – jo atidarymas turėtų įvykti 2018 m., tačiau jis duris atvers 2017 m. vasarą. Beje, šiuo metu Lietuvoje statomi 8 nauji baseinai – tikras baseinų statybų bumas.
Dėl Radviliškio centrinės aikštės rekonstrukcijos kalbėjomės su Susisiekimo ministerija, bandysime šalia esančių gatvių remontui gauti lėšų iš Kelių priežiūros plėtros programos, o pačios aikštės rekonstrukcijai kitais metais numatoma skirti lėšų iš Valstybės investicinių programų, nes 2018 m. Radviliškyje vyks Europos žmonių festivalis – leidimas rengti šį festivalį jau gautas.
Baisogalos gimnazijos renovacija gali prasidėti jau šiais metais. Kalbėjau su Švietimo ir mokslo ministerijos kancleriu, lėšų gimnazijos renovacijai manoma skirti iš Mokyklų renovavimo programos, kuriai skirta 12 mln. eurų“.
Kad trūksta lėšų baigti Baisogalos kultūros namų renovacijai, A. Butkevičius nežinojo, bet pažadėjo šiuo klausimu pasidomėti.

Apie Socialdemokratų partijos prestižą


Kadangi A. Butkevičius – Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas, pasidomėjome, ką jis mano apie smukusį partijos prestižą bei skandalų krečiamą šios partijos Radviliškio skyrių. „Socialdemokratų partija buvo pratusi nuolat laimėti rinkimus, tačiau pastaruoju metu apie šią partiją formuojamas neigiamas emocinis laukas. Dabar socialdemokratai kalti, kad 2011 m. AB „Lietuvos geležinkeliai“ pirko kranus, o juk tuomet valdė konservatoriai ir liberalai, dabartinis skandalas su mokesčių inspekcijos viršininku D. Bradausku taip pat nieko bendro neturi su partija, skleidžiama melaginga informacija.
Šiandien į Radviliškį atvyko ir A. Salamakinas, tad kalbėsimės apie Radviliškio skyriuje kilusį konfliktą (iš Socialdemokratų partijos Radviliškio skyriaus norima pašalinti aktyvius narius E. Martynkiną ir V. Budvytienę). Aiškinsimės, kaip sumažinti įtampą partijos skyriaus viduje, nesišvaistant partijos bičiuliais. Kodėl šis konfliktas išėjo į viešumą, nejaugi jo nebuvo galima išspręsti skyriaus viduje? Iškilusią konfliktinę  situaciją Socialdemokratų partijos Radviliškio skyriuje reikia suvaldyti, nes be tvarkos ir stiprios komandos apie partijos prestižą kalbėti neįmanoma“,- sakė A. Butkevičius.
Belieka palinkėti socdemams sėkmės susitarti ir nebesišvaistyti partijos bičiuliais, nes Radviliškio skyrius tikrai negali pasigirti jaunimo gausa.

Buvęs Premjeras nepretenduos į rajono merus


Kadangi buvęs Premjeras A. Butkevičius nusprendė rūpintis rajonu ir jį globoti, kilo klausimas, gal jis dalyvaus po dvejų metų vyksiančiuose rajono mero rinkimuose?
„Tikrai neplanuoju dalyvauti Radviliškio rajono mero rinkimuose – tada reikėtų prisiregistruoti pas mamą ir baigti politinę karjerą“,- sakė A. Butkevičius.
Kito šio Seimo nario vizito radviliškiečiai sulauks sausio 30 d., nes jis dar yra Europos tarybos parlamentinės asamblėjos narys ir vyks posėdžiauti į Strasbūrą.
Tai jeigu nedalyvaus rajono mero rinkimuose, galbūt A. Butkevičius planuoja dalyvauti rinkimuose į Europos parlamentą? Pagyvensime – sužinosime, o kol kas kraštietis, buvęs Premjeras ir dabartinis Seimo narys A. Butkevičius globoja Radviliškio rajoną.

Radviliškio rajone – Seimo narių gausa

Turbūt nei vienas Lietuvos rajonas neturi tiek jį globojančių ir iš šio krašto kilusių Seimo narių, kaip Radviliškio rajonas. Kiti rajonai tikrai turėtų pavydėti.
Pasitaikius progai Seimo narys konservatorius Vytautas Juozapaitis pabrėžia, kad jis – Radviliškio miesto garbės pilietis ir kad rajono meras (taip pat konservatorius)  Antanas Čepononis – jo geras draugas.
Dažnas svečias Radviliškyje Seimo narys socialdemokratas Algimantas Salamakinas – jį radviliškiečiai ne vieną kartą rinko savo rajono atstovu Seime.
2016 m. Seimo rinkimuose Radviliškio rajono gyventojai išreiškė pasitikėjimą ir Seimo nario mandatą įteikė „valstiečiui“ Aurimui Gaidžiūnui – iš jo tikimasi gerų darbų rajono žmonėms.
Ir štai mūsų rajoną dar globos socialdemokratas Seimo narys Algirdas Butkevičius.

 
Turime rajonui palankius keturis Seimo narius, tad šį kartą korta turėtų „paeiti“ ir rajono žmonių gyvenimas turėtų keistis į gerąją pusę (prisiminkime, kad ir kortų kaladėje yra 4 tūzai, kurie lemia žaidimo pergalę). Bet ir vėl, kaip sakoma, pagyvensime – pamatysime.

„Radviliškio krašto“ informacija


1 Comment

1 Comment

  1. Pingback: Radviliškio rajoną globoti panoro buvęs Premjeras – Naujienos CTL

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi