Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Radviliškio baseine skendo šešiametis

Avatar

Paskelbta

data

Sausio 7 dieną, po 11 valandos dienos, į Radviliškio plaukimo baseiną skubėjo greitoji pagalba bei ugniagesiai – gelbėtojai. Tokį gelbėjimų tarnybų skubų atvykimą radviliškiečiai siejo  tik su viena priežastimi – baseine įvyko nelaimė.

Nelaimė – vos po 11 dienų nuo atidarymo

     Radviliškio plaukimo baseino atidarymą, kuris įvyko gruodžio 27 d., nušvietė visa šalies žiniasklaida: straipsniai internetiniuose portaluose bei laikraščiuose, džiaugsmingi siužetai žinių laidose. Valdžios vyrai kirpo atidarymo juostelę, dėkojo Seimo nariams bei kitiems svečiams už dovanas, rajono vadovas gyrėsi „savo kūdikiu“ – moderniausiu ir naujausiu plaukimo baseinu šalyje.
Tačiau, nors Šilalės baseino atstovė atidarymo iškilmių metu ir padovanojo gelbėjimosi ratą, kad nebūtų nelaimingų atsitikimų, nelaimės ilgai laukti nereikėjo …tik 11 dienų.
Beje, gali kilti minčių ir apie mistinį sutapimą – nelaimė įvyko 11 dieną, po 11 valandos.

Šešiametis skendo sūkurinėje vonioje

Sausio 7 dieną, sekmadienį, Radviliškio plaukimo baseine buvo daug lankytojų – pasak direktoriaus Jolito Onaičio, apie 70 žmonių. „Tą dieną baseine budėjo viena gelbėtoja – prižiūrėtoja. Pasak jos, šešiametis vaikas labai staigiai, tiesiog akimirksniu, paniro į sūkurinę vonią ir gavo gurkšnį vandens, tačiau greitai buvo ištrauktas toje zonoje buvusių žmonių. Vaiko tėvai taip pat buvo kartu. Ištrauktas iš vandens vaikas pradėtas gaivinti, gaivinti padėjo ir gelbėtoja, kol atvažiavo medikai“,- sakė baseino direktorius J. Onaitis.
Šešiametis reanimobiliu buvo išvežtas į Šiaulių respublikinę ligoninę ir paguldytas į reanimacijos skyrių.
Kai „Radviliškio krašto“ žurnalistai lankėsi pas baseino direktorių, jis dar nebuvo peržiūrėjęs vaizdo kamerų įrašų ir negalėjo komentuoti, ar gelbėtoja tinkamai atliko savo pareigas.
Peržiūrėjęs kamerų įrašus, J. Onaitis patvirtino, kad nelaimė įvyko akimirksniu, vaiką iš sūkurinės vonios ištraukė vyriškis, o gelbėtoja savo pareigas atliko tinkamai – padėjo gaivinti šešiametį.

Nelaimę stengtasi sumenkinti

Toks incidentas, be abejo,  nekelia baseino reitingų, pasklinda negera „šlovė“, kad jame nesaugu, tad įvykį buvo stengiamasi sumenkinti. Baseino darbuotojai sakė, kad „nieko baisaus neatsitiko, vaikas tik gavo gurkšnį“. Bet kodėl, tik „gavus gurkšnį“, šešiametis iš sūkurinės vonios buvo ištrauktas pamėlęs ir jį reikėjo gaivinti? „Gal vaikas labai išsigando, surakino žandikaulius“,- samprotavo direktorius.
Sausio 8 dieną šešiametis jau buvo išleistas iš Šiaulių ligoninės, kurioje buvo stebimas gydytojų. Šį kartą viskas baigėsi gerai – berniukas nesusirgo plaučių uždegimu, mėlis pradingo.

Baseine – nedovanotinas aplaidumas

Pasak J. Onaičio, dėl šios įvykusios nelaimės bus daugiau dėmesio skiriama saugumui – nuo 17 valandos ir savaitgaliais budės po du prižiūrėtojus – gelbėtojus, nes tuo metu būna dideli baseino lankytojų srautai. Bus analizuojamas vaizdo įrašas, gelbėtojams organizuoti papildomi užsiėmimai.
Beje, prie pramogų zonos nebuvo jokios informacijos apie gylį, kuris sūkurinėje vonioje siekia net 1,50 metro – gali nuskęsti ne tik mažametis, bet ir suaugęs žmogus. Po įvykusios nelaimės ir pradėjus tyrimą policijos pareigūnams, užrašas apie gylį pramogų zonoje atsirado jau kitą dieną.
Reikia pastebėti, kad Lietuvoje populiari tokia praktika – laukiama, kol įvyks nelaimė, o jai įvykus jau imamasi atsargumo priemonių: atsiranda užrašai, perspėjimai ir kitos prevencinės priemonės.

Klausimų kelia gelbėtojų kvalifikacija

Po šios nelaimės kai kuriems radviliškiečiams iškilo klausimų dėl baseino gelbėtojų kvalifikacijos – ar jie tikrai pasiruošę atlikti dirbtinį kvėpavimą bei gaivinti skenduolį?
Pasak J. Onaičio, visi gelbėtojai – prižiūrėtojai yra  baigę Radviliškyje organizuotus mokymus ir gavę pažymėjimus. Paklaustas, kokia gelbėtojų kvalifikacija, direktorius atsakė: „Baigęs šiuos kursus gauni pažymėjimą arba ne“. Vadinasi, gavę pažymėjimus jau pasiruošę gelbėti gyvybes.
Beje, pažymėjimus, kad išklausė pirmosios medicininės pagalbos kursą, turi ir visi vairuotojai mėgėjai, bet ar visi galėtų suteikti pirmąją pagalbą? Vienareikšmiškai – ne.
Vieno radviliškiečio verdiktas baseino gelbėtojams buvo labai negailestingas: „Kai dirbti gelbėtojais priimami žmonės pagal partinę liniją, lauk nelaimės“. Nekomentuosime šio posakio – tai asmeninė žmogaus nuomonė, o ar ji teisinga, paliekame spręsti skaitytojams.

Akmuo į gelbėjimo tarnybų „daržą“

Baseino lankytojai, skambinę į „Radviliškio krašto“ redakciją, piktinosi, kad, atsitikus nelaimei, reikėjo ilgokai palaukti greitosios pagalbos. Radviliškio greitosios pagalbos centro darbuotojai „Radviliškio krašto“ redakciją  informavo, kad buvo gautas pranešimas, jog nelaimė įvyko „kūdroje prie ligoninės“.  Kyla įtarimas, kad buvo bandoma nuslėpti nelaimės vietą ir medikai buvo suklaidinti tyčia. Tačiau, kadangi buvo nurodytas adresas, greitosios pagalbos automobilis prie baseino atvyko per 3 minutes. „Prie baseino ir medikai, ir ugniagesiai kiek užtruko, nes niekas jų niekas nepasitiko, nenurodė, kur eiti“,- sakė greitosios pagalbos darbuotojai.
Galima tik daryti išvadą, kad naujojo baseino darbuotojai dar nelabai žino, kaip elgtis atsitikus nelaimei. O žinoti reikėtų, juk baseinas – padidintos rizikos zona ir jo saugumu reikėtų susirūpinti jau šiandien, nelaukti, kol pasikartos 2017 m. rugsėjo mėnesį Vilniuje įvykusi tragedija, kai nuskendo septynmetis.
Ši nelaimė – rimtas įspėjimas baseino administracijai, visiems darbuotojams bei tėveliams, kad negalima atsipalaiduoti nei minutei – nelaimė gali nutikti akimirksniu.

P.S. Radviliškio rajono meras A.Čepononis Trišalės tarybos posėdyje džiaugėsi, kad baseinas priimtas be pastabų, tačiau susiklosčiusi situacija parodė, kad yra labai rimtų trūkumų –  ne visi gyliai sužymėti. Įdomu, kur žiūrėjo kontroliuojančios institucijos?

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi