Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Profesoriaus V.Juozapaičio inicijuotos pataisos tikslas buvo suprastas klaidingai ?

Avatar

Paskelbta

data

Lietuvos žiniasklaidoje nuskambėjus žiniai, kad Seimo narys profesorius V. Juozapaitis teikdamas įstatymo pataisą dėl Valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymo bando „pagerinti sąlygas“ savo Edukacinio kultūros ir meno centrui, profesorius išplatino pranešimą spaudai. Jį pateikiame „Radviliškio krašto“ skaitytojams.

V. Juozapaitis neigia informaciją apie jo rengiamų įstatymų pataisų ir edukacinio centro sąsajas

Žiniasklaidoje pasirodžius neteisingai informacijai apie Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narį prof. Vytautą Juozapaitį ir jo inicijuotas Valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymo pataisas, kurios neva susijusios su Vytauto Juozapaičio edukacinio kultūros ir meno centru, Seimo narys atsiriboja nuo „Lietuvos ryto“ apžvalgininko Vytauto Bruverio straipsnio ir klaidinančių teiginių jame.

„Pastaroji įstatymo pataisa buvo inicijuota po Kaune esančios Stasio Lozoraičio senjorų akademijos kreipimosi, kuriuo šis trečiojo amžiaus universitetas akcentavo patalpų panaudos problemas. Žurnalisto V. Bruverio publikacijoje pateikta informacija visiškai neatitinka tikrovės ir iškreipia mano ketinimus spręsti vieną iš socialinės atskirties problemų. Straipsnyje minima viešoji įstaiga niekada neteikė ir neketina teikti  trečiojo amžiaus universiteto tęstinio mokymo paslaugų, juolab, kad šios veiklos nėra įstaigos galimų veiklos rūšių registre“, – teigė Seimo narys.

Tuo pačiu V. Juozapaitis priduria, jog toks „Lietuvos ryto“ žurnalisto V. Bruverio paskelbtas naujos įstatymo pataisos projekto interpretavimas gali būti susietas su pastaruoju metu Seimo nario rodoma iniciatyva siekiant išsklaidyti korupcijos šešėlį Nacionaliniame operos ir baleto teatre.

„Noriu priminti, kad mano darbų sąraše, jei jau jis akcentuojamas, šalia apžvalgininko ginamų D. Mažinto ir Š. Biručio, kurie buvo Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos pripažinti pažeidę viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymą, reiktų pridėti ir pastarųjų dienų aktualiją – kreipimąsi į kultūros ministrę L.Ruokytę-Jonsson dėl Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vadovo G. Kėvišo veiklos, kurią Viešųjų pirkimų tarnyba ir STT pripažino neskaidriais. Matyt, būtent pastaroji aplinkybė – aktyvesnis domėjimasis operos teatro vadovo veikla, iššaukė tokį išskirtinį dėmesį ne tik mano kuklaus asmens, bet ir kitų besidominčių p. G. Kėvišo veikla atžvilgiu“, – komentavo profesorius.

Seimo nario V.Juozapaičio inicijuota Valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymo pataisa

1 straipsnis. 14 straipsnio pakeitimas

14 straipsnis. Valstybės ir savivaldybių turto panauda
1. Valstybės ir savivaldybių turtas gali būti perduodamas panaudos pagrindais laikinai neatlygintinai valdyti ir naudotis atitinkamai Vyriausybės arba savivaldybės tarybos nustatyta tvarka šiems subjektams:
Pakeisti 14 straipsnio 1 dalies 2 punktą ir jį išdėstyti taip:
„2) viešosioms įstaigoms, kai bent vienas iš jų dalininkų yra valstybė ar savivaldybė, kurioms atstovauja valstybės ar savivaldybės institucija, taip pat viešosioms įstaigoms – mokykloms ir viešosioms įstaigoms, tenkinančioms visuomenės interesą muziejų sistemoje ir trečiojo amžiaus universitetams, tenkinantiems visuomenės interesą neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymo srityje“ .

Kaip matome, profesorius V.Juozapaitis  žurnalisto įtarimus, kad įstatymo pataisa pateikta norint ateityje gauti patalpas panaudos būdu  Vytauto Juozapaičio edukacinio kultūros ir meno centrui, sieja su pastaruoju metu suaktyvėjusia jo kova su korupcijos šešėliu Operos ir baleto teatre.

Koks šios konservatoriaus V.Juozapaičio inicijuotos pataisos  tikslas – padėti senjorams  ar kitas, ne toks altruistiškas, paliekame spręsti „Radviliškio krašto“ skaitytojams.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi