Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Naujosiose miesto kapinėse – „sausra“ ir šiukšlių krūvos

Avatar

Paskelbta

data

Staiga atšilus orams, radviliškiečiai plūstelėjo į naująsias miesto kapines, esančias Vingėliškio gatvėje, tvarkyti artimųjų kapų. Balandžio 14-15 dienomis kapinėse apsilankęs radviliškietis buvo nemaloniai nustebintas.

„Savaitgalį naujosiose Radviliškio miesto kapinėse buvo daugybė prie artimųjų kapų besidarbuojančių žmonių, tačiau niekur nebuvo įmanoma gauti vandens net gėlėms pamerkti: šulinys uždengtas,  iš kranų vanduo nebėga, o prie prūdo sudėtinga prieiti. Prie konteinerių taip pat supiltos nebetilpusios šiukšlės – nejaugi pavasarį nebūtų galima jų vežti dažniau?“,- sakė radviliškietis.
Paklausėme Radviliškio miesto seniūno E. Mončausko, ar jam žinoma apie „sausrą“ naujosiose miesto kapinėse ir šalia konteinerių augančias šiukšlių krūvas. „Apie vandens nebuvimą kapinėse žinau ir ši problema jau sprendžiama – penktadienį arba vėliausiai pirmadienį vanduo jau bus. Anksčiau vandens nebuvo galima pajungti dėl dar neišėjusio pašalo – būtų susproginėję visi vamzdžiai, reikėtų didesnio remonto. Vandens kapinių lankytojai gali atsinešti ir iš kapinėse esančio prūdo – tik tektų kiek toliau paeiti“,- sakė seniūnas.
Apie šiukšlių krūvas prie konteinerių seniūnas sakė taip pat žinantis. „Antradienį lankiausi naujosiose miesto kapinėse, apėjau aplink jas ir mačiau, kad kai kurie šiukšlių konteineriai perpildyti, kai kurie pustuščiai. Šiukšlės iš kapinių yra vežamos pagal grafiką, o šalia kapinių esančių nelegalių sąvartynų nesužiūrėsime“,- sakė seniūnas.
Taigi savaitgalį naujosiose kapinėse jau turbūt bus pajungtas vanduo, o radviliškiečiams, tvarkantiems artimųjų kapus, taip pat reikėtų būti tvarkingesniems ir šiukšles panešti į toliau esančius pustuščius konteinerius.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi