Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Pociūnėlius „valdo“ lapės

Avatar

Paskelbta

data

Į „Radviliškio krašto“ redakciją kreipėsi Pociūnėlių kaimo gyventojai prašydami pagalbos.

„Mūsų gyvenvietę užpuolė lapės, taip baisu dar nė vienais metais nebuvo. Lapės dienos metu vaikšto po kaimą, nieko nebijo. Pas vieną sunkiai vaikštančią moterį užėjo į kiemą, o kai ji pabeldė į langą, nenubėgo, tik žiūrėjo, kas ją nori nuvaryti. Lapės dienos metu braunasi į tvartus, kasa urvus, pjauna vištas. Vienai kaimo gyventojai išpjovė 33 viščiukus, kitai – 40. Kaimynė verkdama pasakojo, kad lapės papjovė 15 dedeklių vištų, juk tai didelis nuostolis“,- guodėsi Pociūnėliuose gyvenanti Veronika.

Pasak Pociūnėlių gyventojų, lapės ir anksčiau vieną kitą višta nugvelbdavo, tačiau šiemet labai suįžūlėjo. „Gal jos moko savo vaikus medžioti?“- spėlioja žmonės.

Stebina tai, kad lapės visiškai nebijo žmonių – vaikšto po gyvenvietę kaip po mišką. „Kaimynė automobiliu važiavo sutemus vakare ir pamatė keliu einančią lapę, įsikandusią didelę vištą. Lapė nebijojo nei mašinos šviesų, nei nuo kelio ketino trauktis“,- pasakojo Pociūnėlių gyventoja.
Pasak pociūnėliškių, kaime visur mėtosi lapių medžioklės  „trofėjai“ – apgraužtos vištos.
Žmonės klausė, kur kreiptis, kaip išsivaduoti nuo lapių antplūdžio.

Lapes miestelyje gaudys

Paprastai tokiais atvejai kaimų ir gyvenviečių gyventojai kreipiasi į seniūnus, o šie rašo raštus savivaldybės valdininkams, kurie išduoda medžiotojams leidimus lapes gyvenvietėse gaudyti, nes šaudyti negalima.

Pociūnėliuose ši procedūra kiek sudėtingesnė, nes seniūno nėra. „Mes savo seniūnės ir anksčiau nematydavome, o dabar iš viso nebėra, niekam mes nerūpime“,- guodėsi pociūnėliškiai.
Skėmių seniūnijoje seniūno kol kas nėra, tačiau yra specialistė, lyg ir pavaduojanti seniūną, nes seniūno pavaduotojo pareigybių nėra. Specialistė A. Trinkienė pažadėjo išsiaiškinti situaciją ir kreiptis į savivaldybę.

„Radviliškio krašto“ redakciją apie Pociūnėliuose siaučiančias rudauodeges informavo vicemerą K. Augulį „Jeigu lapės nebijo žmonių, jos gali būti pasiutusios, reikia žmonėms padėti. Informuosiu Aplinkos apsaugos specialistę, pakalbėsiu su medžiotojais, kokios yra procedūros, reikia važiuoti į vietą ir problemą spręsti“,- sakė vicemeras.

Gyvenvietėse šaudyti negalima

Pasak Radviliškio rajono medžiotojų draugijos pirmininko A. Fergelio, medžiotojai šaudyti arčiau nei 200 metrų nuo gyvenvietės ribos negali, net  su šautuvu artintis prie gyvenvietės negali – netektų medžiotojo pažymėjimo ir ginklo. „Mes padedame Šiaulėnų, Tyrulių seniūnijų žmonėms apsiginti nuo laukinių žvėrių, tačiau reikia leidimų „iš viršaus“, kitaip medžiotojų laukia dideli nemalonumai“,- sakė A. Fergelis.
Tikimės, kad „Radviliškio kraštui“ paviešinus pociūnėliškių problemą su lapėmis, valdininkai nedelsdami parašys reikiamus raštus ir vištų vagilės bus sugaudytos.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Policija ieško liudininkų

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl liepos 4 d. apie 16.00 val. kelyje Gruzdžiai – Šiauliai įvykusio eismo įvykio, kuriame dalyvavo automobiliai „VW Golf“ ir „VW Sharan“. Tyrėja prašo atsiliepti asmenis, galėjusius pastebėti prie įvykio vietos  stabtelėjusį baltos spalvos sunkiasvorį automobilį. Ieškoma žmonių, įsiminusių sunkiasvorio automobilio valstybinį numerį ar pažįstančių vairuotoją.

Turinčius informacijos gyventojus prašytume paskambinti tyrėjai Gintarei Želvienei telefonu  (8 700) 61469 arba parašyti elektroniniu paštu gintare.zelviene@policija.lt,

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Gyventojai skundžiasi Miesto gatvėmis vaikščioti nesaugu

Avatar

Paskelbta

data

Pastaruoju metu padaugėjo šaligatviais važinėjančių dviratininkų. Anksčiau buvo reikalaujama dėvėti ryškias liemenes ir net šalmus. Dabar nebereikia nieko. Įdomu, kodėl? Jaunimas šaligatviais važinėja dviračiais rankas susikišęs į kišenes. O kur dar riedutininkai  ir važiuojantys su paspirtukais? Jeigu gatve eina daugiau žmonių, sunku pastebėti važiuojančiuosius ir vos spėji pasitraukti į šaligatvio kraštą.

Branginkime savo ir kitų sveiktą  bei gyvybę, laikykimės nustatytų  eismo taisyklių reikalavimų ir taip bus išvengta skaudžių nelaimių.

Radviliškietė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019