Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Pociūnėlius „valdo“ lapės

Avatar

Paskelbta

data

Į „Radviliškio krašto“ redakciją kreipėsi Pociūnėlių kaimo gyventojai prašydami pagalbos.

„Mūsų gyvenvietę užpuolė lapės, taip baisu dar nė vienais metais nebuvo. Lapės dienos metu vaikšto po kaimą, nieko nebijo. Pas vieną sunkiai vaikštančią moterį užėjo į kiemą, o kai ji pabeldė į langą, nenubėgo, tik žiūrėjo, kas ją nori nuvaryti. Lapės dienos metu braunasi į tvartus, kasa urvus, pjauna vištas. Vienai kaimo gyventojai išpjovė 33 viščiukus, kitai – 40. Kaimynė verkdama pasakojo, kad lapės papjovė 15 dedeklių vištų, juk tai didelis nuostolis“,- guodėsi Pociūnėliuose gyvenanti Veronika.

Pasak Pociūnėlių gyventojų, lapės ir anksčiau vieną kitą višta nugvelbdavo, tačiau šiemet labai suįžūlėjo. „Gal jos moko savo vaikus medžioti?“- spėlioja žmonės.

Stebina tai, kad lapės visiškai nebijo žmonių – vaikšto po gyvenvietę kaip po mišką. „Kaimynė automobiliu važiavo sutemus vakare ir pamatė keliu einančią lapę, įsikandusią didelę vištą. Lapė nebijojo nei mašinos šviesų, nei nuo kelio ketino trauktis“,- pasakojo Pociūnėlių gyventoja.
Pasak pociūnėliškių, kaime visur mėtosi lapių medžioklės  „trofėjai“ – apgraužtos vištos.
Žmonės klausė, kur kreiptis, kaip išsivaduoti nuo lapių antplūdžio.

Lapes miestelyje gaudys

Paprastai tokiais atvejai kaimų ir gyvenviečių gyventojai kreipiasi į seniūnus, o šie rašo raštus savivaldybės valdininkams, kurie išduoda medžiotojams leidimus lapes gyvenvietėse gaudyti, nes šaudyti negalima.

Pociūnėliuose ši procedūra kiek sudėtingesnė, nes seniūno nėra. „Mes savo seniūnės ir anksčiau nematydavome, o dabar iš viso nebėra, niekam mes nerūpime“,- guodėsi pociūnėliškiai.
Skėmių seniūnijoje seniūno kol kas nėra, tačiau yra specialistė, lyg ir pavaduojanti seniūną, nes seniūno pavaduotojo pareigybių nėra. Specialistė A. Trinkienė pažadėjo išsiaiškinti situaciją ir kreiptis į savivaldybę.

„Radviliškio krašto“ redakciją apie Pociūnėliuose siaučiančias rudauodeges informavo vicemerą K. Augulį „Jeigu lapės nebijo žmonių, jos gali būti pasiutusios, reikia žmonėms padėti. Informuosiu Aplinkos apsaugos specialistę, pakalbėsiu su medžiotojais, kokios yra procedūros, reikia važiuoti į vietą ir problemą spręsti“,- sakė vicemeras.

Gyvenvietėse šaudyti negalima

Pasak Radviliškio rajono medžiotojų draugijos pirmininko A. Fergelio, medžiotojai šaudyti arčiau nei 200 metrų nuo gyvenvietės ribos negali, net  su šautuvu artintis prie gyvenvietės negali – netektų medžiotojo pažymėjimo ir ginklo. „Mes padedame Šiaulėnų, Tyrulių seniūnijų žmonėms apsiginti nuo laukinių žvėrių, tačiau reikia leidimų „iš viršaus“, kitaip medžiotojų laukia dideli nemalonumai“,- sakė A. Fergelis.
Tikimės, kad „Radviliškio kraštui“ paviešinus pociūnėliškių problemą su lapėmis, valdininkai nedelsdami parašys reikiamus raštus ir vištų vagilės bus sugaudytos.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi