Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Košmaras Miško gatvėje tęsiasi

Avatar

Paskelbta

data

Mankiškių kaime esančioje Miško gatvės pabaigoje dviejų kaimynų kovos įkaitais tapo kelios institucijos. Policija nagrinėja pareiškimus, politikai aiškinasi, kas kam galima, o Radviliškio savivaldybės valdininkai nosis krapštinėja. Ir tikisi, kad viskas savaime išsispręs be jų įsikišimo. O Miško gatvės gyventojai Danguolei T. absurdiška situacija dėl užtverto servitutinio kelio jau kelia rimtų nepatogumų.

Konflikto užuomazgos

Problemos Danguolei prasidėjo, kai gretimą sodybą paveldėjo rajone gerai žinoma socialdemokratė V. Janulaitienė. Politikė pati nekėlė jokių problemų, bet į sodybą įleido gyventi savo brolį ir jo draugę. O šios karingos būta. Nors ir ne jos nuosavybė, bet paprašė politikės pagalbos – panoro užtverti kelią, einantį per sklypą. V. Janulaitienė raštu kreipėsi į Saugaus eismo komisiją su prašymu leisti įrengti ženklą ir užtverti Miško gatvę. Politikė paprašė, komisija iš karto ir palaimino. Tarsi nieko blogo, jei ne vienas „bet“… Gatvė, einanti per V. Janulaitienės sklypą,  turi servitutą, kuriuo gali naudotis visi gyventojai. Tačiau senbuvės Danguolės T. nuomonė nei naujajai nuomininkei, nei Tarybos narei V. Janulaitienei, nei tuo labiau valdininkams iš Saugaus eismo komisijos dėl užtvertos gatvės nereikšminga ir neįdomi. Kol  užkardas ant galvų neužkrenta, tol jie ir problemos nemato.

Baudžia ir teismas, ir policija
Policijai nė motais kaimynų rietenos. Jie gauna pareiškimą  ir jį nagrinėja. Įstatymų laikytis reikia visiems. Policija ir teismai neleidžia kol kas tik vienai pusei savivaliauti. Iš pradžių teismas nubaudė Danguolės sūnų už svetimo turto sugadinimą – juk pravažiuodamas su didesniu tarnybiniu mikroautobusu nepralindo pro į žemę sukaltus netašytus kuolus. Nenulaužė, tik nuvertė. Teismas manė, kad tokiu būdu buvo padaryta turtinė žala. Vėliau neapsikentęs su tokia, jo manymu, besitęsiančia neteisybe, Danguolės sūnus ėmėsi ir drastiškų veiksmų – nukirpo metalo žirklėmis vielą, kuria buvo apsuktas užkardas. Ar kaimynai tyčia tai padarė, ar dėl kokių priežasčių, jis nesiaiškino. Sako, skubėjęs į polikliniką ir policijos pareigūnų nelaukęs. Nenuostabu, kad buvo nubaustas už tai, kad naudodamasis servitutiniu keliu šalino kliūtį savarankiškai. Pareigūnai supranta jį, tačiau įstatymas ne jo pusėje. Gadinti turtą jis neturi teisės. Net jei tai tik paprasta viela, nukirpta metalo žirklėmis.

Nepadeda ir Saugaus eismo komisija

Būtent ši komisija, kurią sudaro kelių valstybinių ir savivaldybės įstaigų atstovai, davė leidimą  užtverti servitutinį kelią. Nuo tada ir prasidėjo atviras kaimynų „karas“. Nepanašu, kad kam nors pavyks sustabdyti liepsnojančias kaimynų piktas aistras. O jei pastangų valdininkai nededa, tai reikalai visai sustoja. Tad panašu, jog įvykus didžiulei nelaimei, bus kuriamos kitos komisijos, darbo grupės ir panašiai. Jei atidžiau pažvelgtume į situaciją, matytume, jog komisija ir turėtų išsiaiškinti, kas ir ką galėtų daryti. Bet jos nariai nekviečiami į posėdį: arba sekretorius serga, arba prašymai laikomi pernelyg nereikšmingais. Danguolės sūnus raštingesnis, tad jis raštu kreipėsi į Saugaus eismo komisiją praėjusių metų lapkritį, bet jokių žinių nei apie prašymo išnagrinėjimą, nei apie posėdį negavo. Dar kartą į šią komisiją gruodžio mėnesį, prieš pat šv. Kalėdas, kreipėsi jau pati Danguolė. Deja… Informaciją, kad ir šis prašymas bus nagrinėjamas artimiausiame posėdyje, pateikė pats komisijos pirmininkas V. Benevičius. Pasirodo, be jokio efekto – tik biurokratinis atsirašinėjimas ir visiškas problemos nesprendimas iš esmės. Savivaldybėje puse lūpų kalbama, kad „varnas varnui akies nekerta“. Ankstesnių komisijos posėdžių protokolai rodo, kad įnirtingai ten įsikišo rajono vicemeras socdemas K. Augulis. Jo intelektualinio autoriteto paveikti, komisijos nariai pritarė KET ženklo statybai ir net servitutinio kelio užtvėrimui. Nepaisė net kaimynės Danguolės prieštaravimų. Ar kad vicemero niekas nepagautų už rankos, ar dėl kitų priežasčių, tačiau komisija nesirinko jau daugiau nei tris mėnesius. Net kai šiais metais vasario pradžioje V. Landsbergio – Žemkalnio g. perėjoje mirtinai automobiliu buvo partrenktas pėstysis, tai nebuvo priežastis komisijai rinktis, o valdininkai dėl kažkokių gyventojų prašymų rinktis kaip ir nemato didelio reikalo.

Pagalbos prašė ir Seimo nario

Danguolė, neradusi niekur pagalbos, kreipėsi į Seimo nario priimamąjį. Juk A. Gaidžiūno kabinetas – vos per porą žingsnių nuo Saugaus eismo komisijos pirmininko V. Benevičiaus. Iškviestas paaiškinti situaciją, valdininkas nenoromis aiškinosi dėl tokios tragikomiškos situacijos – juk prašymai gauti prieš tris mėnesius, o komisija jų nesvarsto. Ar turi būti dešimt prašymų, ar rajone viskas su saugaus eismo koncepcijos įgyvendinimu yra gerai, kad už tai atsakinga komisija nesusirenka? Vieno žuvusiojo per daug, tačiau valdininkams tai tik statistika. Ar Seimo institucijos autoritetas padės sudėlioti visus taškus „ant į“, parodys laikas. Tuo tarpu Danguolė T. dar ilgai negalės laisvai naudotis Miško gatve dėl socialdemokratės V. Janulaitienės ir jos giminaičių užgaidos.

Bus daugiau

Marius Aleksiūnas

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi