Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Iš darbo atleidžiamas administracijos direktoriaus pavaduotojas E. Mončauskas

Avatar

Paskelbta

data

Pastaruoju metu Radviliškio rajono politinėje arenoje vyksta daug permainų: keitėsi mero pavaduotojas, administracijos direktoriaus pavaduotojas. Jau atrodė, kad  padėtis stabilizavosi ir visi postai užimti, staiga – vėl naujiena.
Dirbo vos porą mėnesių
Pasirodo, kad birželio 28 d., vos dviejų mėnesio darbo,  iš posto  traukiasi administracijos direktoriaus pavaduotojas konservatorius Ernestas Mončauskas, kuris yra liūdnai pagarsėjęs dėl itin įžūlių vagysčių iš automobilių ir šiuo metu teisiamas dėl finansinių machinacijų.
Dėl ypač netikėto įvykio posūkio Radviliškio rajono administracijoje, pasiteiravome Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nario Gedimino Lipnevičiaus.
„Šiandien kaip Tarybos narys gavau sprendimo projektą, kuriame prašoma ką tik patvirtintą, o šiuo metu dar ir teisiamą Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoją E. Mončauską atleisti iš darbo… Konservatorių ir „valstiečių“ deleguotas administracijos direktoriaus pavaduotojas dirbo tik nepilnai du mėnesius. Kol kas klausimų daugiau nei atsakymų: gal politikas negavo leidimo dirbti su įslaptinta medžiaga, nes teisiamas, o gal teismo baigtis nusimato nepalanki, o gal tai tik gudriai užmaskuotas manevras sutaupyti dešimt tūkstančių eurų, kuriuos būtų tekę sumokėti už rinkėjų apgaudinėjimą, jei būtų likęs dirbti seniūnu ir atsisakęs Tarybos nario mandato…
Manau, kad greitai turėsime „naują“ Radviliškio miesto seniūną, kaip kad įvyko ir su  Radviliškio ligoninės direktoriumi V. Smalinsku. Įdomu, ką šiuo klausimu pasakys meras A. Čepononis ir „valstietis“ J. Povilaitis, palaikę teisiamojo administracijos direktoriaus pavaduotojo kandidatūrą“,- sakė Tarybos narys Gediminas Lipnevičius.
Buvo suabejota E. Mončausko kompetencija
Gegužės 6 d. vykusiame Tarybos posėdyje, tvirtinant E. Mončausko kandidatūrą administracijos direktoriaus pareigybei užimti, Tarybos nariams G. Lipnevičiui ir Z. Žvikienei  iškilo klausimas, ar jis sugebės  dirbti, nes seniūnu dirbti E. Mončauskas nelabai sugebėjo. Politikas pažadėjo mokytis ir tobulėti, o jo kandidatūrai pritarė koalicijos partneriai konservatoriai ir „valstiečiai“.
Meras A. Čepononis sakė: „Mūsų koalicija prisiima visą politinę atsakomybę už šį kandidatą“. Jam pritarė ir „valstietis“ J. Povilaitis, pareikšdamas, kad gal šis kandidatas ir nėra pats geriausias pasirinkimas, tačiau ir jų frakcija prisiima atsakomybę už jį.
Tikrai įdomu, ką dabar sakys už „ne savo rogėse“ sėdėjusį direktoriaus pavaduotoją  prisiėmę atsakomybę politikai? O galbūt radviliškiečių lauks „staigmena“ – E. Mončausko pavardė vėl gali atsidurti kandidatų į Radviliškio miesto seniūnus sąraše?
Beje, LR valstybės saugumo departamento Strateginės komunikacijos skyrius patvirtino, kad iki birželio 27 d.  E. Mončauskas  net nebuvo pateikęs jokio prašymo dėl teisės dirbti su įslaptinta informacija, nors administracijos direktoriaus pavaduotojo poste išdirbo daugiau kaip mėnesį. Galima daryti išvadą, kad jis net neplanavo ilgiau pasilikti šiame poste.  
Kaip matome, nepraėjus nei dviem mėnesiams iš savo posto traukiasi konservatorių kandidatas.. Įdomu, kas kitas?

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Radviliškyje sulaikytas vairuotojas, galimai disponavęs narkotinėmis medžiagomis

Avatar

Paskelbta

data

2020-03-20 apie 17:30 val. Radviliškyje Maironio g., policijos pareigūnams sustabdžius ir patikrinus automobilio BMW 530 dokumentus, vairuotojo gim. 1991 m. buvo paprašyta išlipti iš automobilio. Vyras išlipdamas iš automobilio, iš striukės kišenės išmetė permatomą, plastikinį paketėlį su galimai narkotine medžiaga. Įtariamasis sulaikytas ir uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę.

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Pedagogų mokymo vizitas Kretoje

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro mokytojos dalyvavo mokymuose Kretoje, Graikijoje, kuriuose susipažino su specialiųjų poreikių turinčių asmenų ugdymo ypatumais.

Mokymai vyko pajūrio mieste Retimne, kuris yra išsidėstęs Graikijos Kretos salos centrinėje dalyje prie Viduržemio jūros pakrantės. Juose dalyvavo vyresnioji socialinė pedagogė Silva Bosienė, Vaiko gerovės komisijos narė mokytoja Vitalija Rutkauskienė ir projektų vadovė profesijos mokytoja Jolanta Krivickienė.

Mokymai vyko penkias darbo dienas. Pradžioje pristatyta partnerių organizacija ECTE, kurios atstovas skaitė paskaitą apie Graikijos švietimo ir ugdymo sistemą. Organizuotas trumpas pažintinis turas po Retimno miestą.

Aplankyta Retimno mieste esanti valstybinė ugdymo įstaiga, kurioje mokosi apie 30 ugdytinių, turinčių specialiuosius poreikius. Ugdytinių amžius yra nuo 16 iki 21 metų. Čia jie mokosi 6- 8 metus, priklausomai nuo jų gebėjimų. Dalyvauta virimo ir dailės užsiėmimuose.

Susipažinta su privačia ugdymo įstaiga AGAPI, kurioje taip pat ugdomi specialių poreikių turintys asmenys. Ugdytinių amžius siekia nuo 21 iki 60 metų. Ugdymo trukmė neribojama. Paskaitą apie specialiųjų poreikių mokinių ugdymo procesą ir jų integraciją į visuomenę skaitė psichologijos ir specialiojo ugdymo profesorius Elias Korkutas.

Pabuvota valstybiniame specialiųjų poreikių turinčių asmenų ugdymo centre EEEEK Chanijoje. Centras yra prie vidurinio ugdymo mokyklos, kurioje mokosi apie 800 mokinių. Specialių poreikių mokinių yra 34. Čia ugdytiniai mokomi 6-8 metus. Jų amžius 16-21 metai.

Vizitui baigiantis dalyvėms įteikti sertifikatai ir Europasai. Graikijoje didelis dėmesys skiriamas specialiųjų ugdymosi poreikių (SUP) turintiems asmenims: priežiūra, skatinimas mokytis. Mokytojas dirba su 1-2 SUP turinčiais asmenimis, dažnai mokymas vyksta individualiai.

Projektų vadovė Jolanta Krivickienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019