Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Pasitikrinti sveikatą- lyg dalyvauti loterijoje

Avatar

Paskelbta

data

Pasirodo, Radviliškio gyventojai susiduria su problemomis dėl profilaktinio sveikatos patikrinimo –    negauna talonų.

Pasak gyventojų, dvi dienas duodama po 20 talonų, o dvi dienas po 40 talonų profilaktiniam sveikatos patikrinimui ir jų neužtenka visiems norintiems.

Radviliškio poliklinikos laikinasis direktorius A. Juodis su šiuo teiginiu nesutiko. „Kasdien profilaktiniam sveikatos patikrinimui duodame po 40 talonų, vadinasi, 200 talonų visai savaitei. Tokio skaičiaus turėtų užtekti. Būna taip, kad vieną dieną sveikatos pasitikrinti ateina 50 žmonių, kitą dieną – tik 6. Tikriausiai negauna talonų ir skundžiasi tie rajono gyventojai, kurie nori sveikatą pasitikrinti būtent tą dieną ir negauna talono. Sveikatos profilaktinį pasitikrinimą reikia planuoti, čia neliga, kuri užklumpa netikėtai“,- sakė A. Juodis.

Profilaktinių apžiūrų  kabinete dirbanti G. Kaklauskienė sakė, kad kartais trūksta talonų, kai  trūksta gydytojų, tada duodama po 20 talonų, nes tas pats gydytojas dirba šiame kabinete ir turi priimti savo apylinkės pacientus.

„Būna tokių atvejų, kai ateina žmogus ir prašo priimti, nes darbdavys reikalauja būtent šiandien atnešti pažymą, nes kitaip priims kitą darbuotoją. Tokiems žmonėms stengiamės padėti, neišvarome“,- sakė G. Kaklauskienė.

Profilaktiniam sveikatos patikrinimui Radviliškio poliklinikoje galima registruotis ir telefonu, ir internetu ir per įstatyme nustatytas 5 darbo dienas pasitikrinti sveikatą profilaktinių apžiūrų kabinete tikrai įmanoma, tik apsilankymą jame reikia susiplanuoti iš anksto.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi