Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Svarstytas Šeduvos seniūno J. Pranio „pasivažinėjimas“ tarnybiniu transportu

Avatar

Paskelbta

data

Kontrolės komitete buvo svarstomas Šeduvos seniūno J. Pranio nuvykimas į Vasario 16 –osios minėjimą Minaičių kaime darbo metu tarnybiniu transportu. Nors kviestas į posėdį, pats seniūnas į jį neatvyko. Už jį teisintis turėjo administracijos direktorė J. Margaitienė.

 

Ji pasidžiaugė, kad pagaliau atsirado vienas PILIETIŠKAS seniūnas, kuris yra jaunas ir labai aktyvus, todėl sveikintinas dalykas, jog valstybės tarnautojai vyksta minėti valstybines šventes. Administracijos direktorės manymu, nieko blogo, jei darbo metu jai pavaldūs valstybės tarnautojai vyksta į šventes  tarnybiniu transportu, jei tai suderina su ja pačia. Kad ši kelionė buvo finansuota iš rajono biudžeto lėšų per papildomą kuro sunaudojimą, per automobilio amortizaciją, per prarastas darbo valandas, už kurias sumokamas atlyginimas, ji nemato nieko blogo. Administracijos direktorė J. Margaitienė užsimiršusi ar net nežinodama, kad yra valstybės tarnybos veiklos etikos principai, demonstruodama akivaizdų pasipiktinimą, jog jai reikia atsiskaitinėti dėl jos pavaldinių veiksmų, replikavo pareiškėjui: „ …kad ir labai norite prisikabinti, tiesiog nėra prie ko prisikabinti…“ Šalia jos sėdinti Kontrolės komiteto narė, administracijos direktorės ir svarstomo seniūno bendrapartietė konservatorė S. Dišlė, teigė, jog net VTEK nusprendė nenagrinėti prašymo dėl seniūno „pasivažinėjimo“. Bet pamiršo pagarsinti Komiteto nariams, kad ji, nusprendusi dalyvauti tame renginyje, vyko ne tarnybiniu transportu ir jai už tai nebuvo mokėta. Tai patvirtino ir jos vadovas, UAB „Radviliškio šiluma“ direktorius R. Mickaitis.

Savivaldybės kontrolierės G. Sinkevičienės atliktas tyrimas

Paprašyta išsiaiškinti, ar seniūnas J. Pranys „pasivažinėjo“ teisėtai, ar nebuvo padaryta žala biudžetui, kontrolierė G. Sinkevičienė teigė nenustačiusi didelių pažeidimų. Tačiau rekomendavo administracijai patikslinti vidaus tvarkos taisyklių nuostatas, kad ateityje nebeiškiltų tokių nesusipratimų. Taip pat pastebėta, kad prašymas buvo tik vizuotas, o nepatvirtintas vadovo įsakymu. O tokia administracijoje susiformavusi praktika sudaro sąlygas pateikti prašymus daug vėliau, kai iškyla į viešumą tokie „pasivažinėjimai“, kaip tai buvo jau nutikę ir Radviliškio rajono savivaldybės vicemero K. Augulio atveju. Tuo tarpu administracijos direktoriaus įsakymai yra registruojami ir jų kontrolė griežtesnė, todėl net ir esant būtinumui „padėti“ į nemalonią padėtį patekusiam bendrapartiečiui būtų daug sunkiau. Tik gyventojų aktyvumas ir politikų bei valstybės tarnautojų veiksmų viešinimas gali priversti valdžią tarnauti žmonėms.

Marius Aleksiūnas

 

 

 

 

 

 

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi