Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Svarstytas Šeduvos seniūno J. Pranio „pasivažinėjimas“ tarnybiniu transportu

Avatar

Paskelbta

data

Kontrolės komitete buvo svarstomas Šeduvos seniūno J. Pranio nuvykimas į Vasario 16 –osios minėjimą Minaičių kaime darbo metu tarnybiniu transportu. Nors kviestas į posėdį, pats seniūnas į jį neatvyko. Už jį teisintis turėjo administracijos direktorė J. Margaitienė.

 

Ji pasidžiaugė, kad pagaliau atsirado vienas PILIETIŠKAS seniūnas, kuris yra jaunas ir labai aktyvus, todėl sveikintinas dalykas, jog valstybės tarnautojai vyksta minėti valstybines šventes. Administracijos direktorės manymu, nieko blogo, jei darbo metu jai pavaldūs valstybės tarnautojai vyksta į šventes  tarnybiniu transportu, jei tai suderina su ja pačia. Kad ši kelionė buvo finansuota iš rajono biudžeto lėšų per papildomą kuro sunaudojimą, per automobilio amortizaciją, per prarastas darbo valandas, už kurias sumokamas atlyginimas, ji nemato nieko blogo. Administracijos direktorė J. Margaitienė užsimiršusi ar net nežinodama, kad yra valstybės tarnybos veiklos etikos principai, demonstruodama akivaizdų pasipiktinimą, jog jai reikia atsiskaitinėti dėl jos pavaldinių veiksmų, replikavo pareiškėjui: „ …kad ir labai norite prisikabinti, tiesiog nėra prie ko prisikabinti…“ Šalia jos sėdinti Kontrolės komiteto narė, administracijos direktorės ir svarstomo seniūno bendrapartietė konservatorė S. Dišlė, teigė, jog net VTEK nusprendė nenagrinėti prašymo dėl seniūno „pasivažinėjimo“. Bet pamiršo pagarsinti Komiteto nariams, kad ji, nusprendusi dalyvauti tame renginyje, vyko ne tarnybiniu transportu ir jai už tai nebuvo mokėta. Tai patvirtino ir jos vadovas, UAB „Radviliškio šiluma“ direktorius R. Mickaitis.

Savivaldybės kontrolierės G. Sinkevičienės atliktas tyrimas

Paprašyta išsiaiškinti, ar seniūnas J. Pranys „pasivažinėjo“ teisėtai, ar nebuvo padaryta žala biudžetui, kontrolierė G. Sinkevičienė teigė nenustačiusi didelių pažeidimų. Tačiau rekomendavo administracijai patikslinti vidaus tvarkos taisyklių nuostatas, kad ateityje nebeiškiltų tokių nesusipratimų. Taip pat pastebėta, kad prašymas buvo tik vizuotas, o nepatvirtintas vadovo įsakymu. O tokia administracijoje susiformavusi praktika sudaro sąlygas pateikti prašymus daug vėliau, kai iškyla į viešumą tokie „pasivažinėjimai“, kaip tai buvo jau nutikę ir Radviliškio rajono savivaldybės vicemero K. Augulio atveju. Tuo tarpu administracijos direktoriaus įsakymai yra registruojami ir jų kontrolė griežtesnė, todėl net ir esant būtinumui „padėti“ į nemalonią padėtį patekusiam bendrapartiečiui būtų daug sunkiau. Tik gyventojų aktyvumas ir politikų bei valstybės tarnautojų veiksmų viešinimas gali priversti valdžią tarnauti žmonėms.

Marius Aleksiūnas

 

 

 

 

 

 

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Policija ieško liudininkų

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl liepos 4 d. apie 16.00 val. kelyje Gruzdžiai – Šiauliai įvykusio eismo įvykio, kuriame dalyvavo automobiliai „VW Golf“ ir „VW Sharan“. Tyrėja prašo atsiliepti asmenis, galėjusius pastebėti prie įvykio vietos  stabtelėjusį baltos spalvos sunkiasvorį automobilį. Ieškoma žmonių, įsiminusių sunkiasvorio automobilio valstybinį numerį ar pažįstančių vairuotoją.

Turinčius informacijos gyventojus prašytume paskambinti tyrėjai Gintarei Želvienei telefonu  (8 700) 61469 arba parašyti elektroniniu paštu gintare.zelviene@policija.lt,

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Gyventojai skundžiasi Miesto gatvėmis vaikščioti nesaugu

Avatar

Paskelbta

data

Pastaruoju metu padaugėjo šaligatviais važinėjančių dviratininkų. Anksčiau buvo reikalaujama dėvėti ryškias liemenes ir net šalmus. Dabar nebereikia nieko. Įdomu, kodėl? Jaunimas šaligatviais važinėja dviračiais rankas susikišęs į kišenes. O kur dar riedutininkai  ir važiuojantys su paspirtukais? Jeigu gatve eina daugiau žmonių, sunku pastebėti važiuojančiuosius ir vos spėji pasitraukti į šaligatvio kraštą.

Branginkime savo ir kitų sveiktą  bei gyvybę, laikykimės nustatytų  eismo taisyklių reikalavimų ir taip bus išvengta skaudžių nelaimių.

Radviliškietė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019