Radviliškio rajono konservatorius svarstys etikos sargai

Beveik pusėje šalies savivaldybių privačių interesų nedeklaruoja dalis naujai pareigas pradėjusių eiti vietos valdžios atstovų. Tokia situacija išryškėjo, kai Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) patikrino pernai ir šiemet savivaldybių tarybų nariais tapusiųjų deklaracijas. Paaiškėjo, kad atskleisti privačių interesų neskuba 29 politikai.

Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatyme numatyta, kad valstybės politikai privalo per 30 kalendorinių dienų nuo jų išrinkimo ar paskyrimo į pareigas dienos elektroninėmis priemonėmis pateikti VTEK savo privačių interesų deklaraciją. Joje reikia nurodyti savo ir sutuoktinio, sugyventinio ar partnerio darbovietes, ryšius su kitais juridiniais asmenimis, per pastaruosius vienerius metus gautas dovanas (jei jų vertė viršija 150 Eur) ir sudarytus sandorius (jei jų vertė viršija 3000 Eur), o taip pat interesų konfliktą galinčius kelti fizinius asmenis ar kitus duomenis.

Privačių interesų deklaracijų nepateikė ir nuo  2016 m. lapkričio 24 d. Radviliškio rajone tarybos nariais tapę konservatoriai Kostas Dočkus ir Audronis Jegnoras.

VTEK nusprendė pavesti savivaldybės Etikos komisijai įvertinti privačių interesų nedeklaravusių politikų elgesį pagal Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas. Gavusi tyrimų išvadas VTEK jas revizuos.

Radviliškiečių turbūt jau nebestebina TS-LKD partijos narių nuolatiniai nesiskaitymai su Lietuvoje galiojančiais įstatymais. Konservatoriai galimai mano, kad jiems viskas leistina, nes jie rajone – valdžia. Toks požiūris į kaltinamųjų suolą atvedė būrį šiuo metu teisiamųjų valdininkų,Radviliškio rajono konservatorių vykdomi viešieji pirkimai patenka į respublikinės spaudos ir nacionalinės televizijos akiratį.  Dabar vėl Radviliškio rajono tarybos nariai konservatoriai Kostas Dočkus ir Audronis Jegnoras pateko tarp nepaklusniausių Lietuvos politikų. Turbūt manė, kad  jiems įstatymai negalioja ir visai nebūtina tuos viešuosius interesus deklaruoti įstatymo nustatyta tvarka – per 30 kalendorinių dienų nuo išrinkimo į tarybą.

Ką tik Etikos komisija pripažino merą A. Čepononį kaltu, pažeidusį LR Valstybės politiko elgesio kodekso pavyzdingumo ir padorumo principus. Tikėkimės, kad Etikos komisija ir šių politikų nusižengimą Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymui įvertins deramai.

„Radviliškio krašto“ informacija

 

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts