Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Nerimsta aistros dėl gimnazijų sujungimo

Paskelbta

data

Rajone sklando įvairių nuomonių bei kalbų apie būsimą Vaižganto bei Lizdeikos gimnazijų sujungimą. Tėvai būgštauja, kad vaikai netilps į vieną gimnaziją, mokytojai būgštauja, kad gali netekti darbo. Vasario 7 d. Vaižganto gimnazijoje lankėsi rajono meras A. Čepononis, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja G. Juodeikienė, šio skyriaus specialistė R. Plukienė, Lizdeikos gimnazijos direktorių  laikinai pavaduojanti  direktoriaus pavaduotoja ugdymui I. Bajarauskaitė, Vaižganto gimnazijos bendruomenės atstovai.

Gimnazijos susijungs per 4 metus


Pasak rajono mero, vasario 23 d. Tarybos posėdyje bus nustatyta abiejų gimnazijų sujungimo procedūra, o šis sujungimas neišvengiamas, nes rajone sparčiai mažėja mokinių.

Nuo rugsėjo 1 d. Vaižganto gimnazijoje nebebus formuojamos pirmos gimnazijos klasės, jos bus formuojamos Lizdeikos gimnazijoje. Kadangi iš Vaižganto progimnazijos pereis dvi pirmokų gimnazistų klasės, juos mokys Vaižganto gimnazijos mokytojai.

Pasak mero, gimnazijų sujungimas numatytas ketveriems metams, kol Vaižganto gimnaziją baigs dabartiniai pirmokai.

Atsilaisvinusiose  Vaižganto gimnazijos patalpose įsikurs priešmokyklinukai – 3 ilgosios ir viena trumpoji klasė.

Šiais metais Lizdeikos gimnazijoje mokosi 426 gimnazistai, Vaižganto – 230. Prognozuojama, kad kitais metais per abi gimnazijas bus 647 mokiniai, dar kitais – 633, o 2019-20 m. Radviliškyje bus tik 615 gimnazistų.

Pasak mero, jeigu Vaižganto gimnazijos mokytojai su visais mokiniais norėtų pereiti į Lizdeikos gimnaziją jau nuo 2017 m. rugsėjo 1 d., jokių problemų nebūtų – tilptų viename pastate visi. Tad tėveliams nereikia nuogąstauti, kad jų vaikams gimnazijose neliks vietų: būsimieji pirmokai laukiami Lizdeikos gimnazijoje, o Vaižganto gimnazijos mokiniai atestatus galės atsiimti savo mokykloje – jeigu norės.

„Tik nuo Vaižganto gimnazijos tarybos priklauso, per kiek laiko gimnazijų sujungimas įvyks. Jeigu norite, galite nuo šių metų rugsėjo pirmosios pereiti į Lizdeikos gimnaziją, jeigu norėsite, galėsite pereiti po metų – visi sutilpsite viename pastate“,- sakė meras.

Krūvių klausimą spręs naujasis direktorius

Mokytojams pradėjus klausti, kokių krūvių gali tikėtis, G. Juodeikienė atsakė, kad Vaižganto gimnazijos mokytojams krūviai nuo rugsėjo 1 d. bus skirstomi 8 klasių komplektams – 6 komplektai liks Vaižganto gimnazijoje, 2 klasių komplektus mokytojai vaikščios mokyti į Lizdeikos gimnaziją. Beje, nuo kitų metų pirmokų gimnazistų taip pat mažės – prognozuojama, kad Lizdeikos gimnazijoje bus 5 pirmokų gimnazistų klasės – viena klase mažiau.

Pasak vedėjos, mokytojų krūviai numatomi geri – apie 20-30 pamokų su pasiruošimu bei papildomomis pamokomis. Blogesnė situacija su krūviais tik informatikos bei lietuvių kalbos mokytojams. „Jeigu mokykloje yra 5 specialistai, o reikia tik 4, tai direktorius, vadovaudamasis Darbo kodeksu, spręs šią situacija. Mūsų bėda ta, kad mokinių mažėja, o aptarnaujantis personalas išlieka tas pats“,- sakė meras.

Tad suformuoti naują Lizdeikos gimnazijos bendruomenę bus patikėta naujajam direktoriui, kurio pareigoms užimti jau paskelbtas konkursas.

„Aš labai džiaugiuosi, kad paskelbtas konkursas Lizdeikos gimnazijos direktoriaus pareigoms užimti. Ateis naujas žmogus iš šalies, pradės dirbti nuo pirmosios bendruomenės formavimo stadijos. Labai tikiu, kad susijungs intelektualai ir turėsime labai stiprią Radviliškio Lizdeikos gimnaziją“,- sakė meras.

Pasak rajono vadovo, daug kas paaiškės atėjus dirbti naujajam direktoriui, o kol kas aišku, kad nuo 2017 m. rugsėjo 1 d. Radviliškyje liks viena Lizdeikos gimnazija, į kurią iš dabartinės Vaižganto gimnazijos palaipsniui pereis ir mokiniai, ir mokytojai.

Su mokytojais bus sudarytos trišalės darbo sutartys.

Po tokio išsamaus rajono savivaldybės atstovų paaiškinimo apie būsimą gimnazijų sujungimą, Vaižganto gimnazijos pedagogams nekilo jokių klausimų. Galbūt klausimu atsiras, kai bus išrinktas Lizdeikos gimnazijos  direktorius, vadovausiantis dviejų bendruomenių susijungimo procesui.

„Radviliškio krašto“ informacija

Vaižganto gimnazijos direktorė Ž. Onaitienė.

Susirūpinę Vaižganto gimnazijos mokytojai

REKLAMA
Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Žiemą pamiršta terasa gali tapti mėgiamu daiktų sandėliuku arba širdžiai miela vieta

Paskelbta

data

Skelbia

Jei butas turi balkoną arba terasą, lauko erdvės įrengimas yra vienodai svarbus. Šiuo atveju erdvę sukuria baldai, o komfortą – įvairios dekoratyvinės ir funkcionalios detalės. Taigi, ko ieškoti, kad galėtumėte mėgautis laiku gryname ore?

Klausimai, kuriuos užduokite sau prieš imdamiesi konkrečių veiksmų:

1. Koks yra turimos erdvės dydis: ar tai mažas balkonas daugiabutyje, ar erdvi terasa gyvenamajame name? 

2. Kaip norite naudoti šią lauko erdvę ir kokie čia veiklos planai? 

3. Kaip dažnai leidžiate laiką su svečiais balkone ar terasoje? Kiek žmonių susirenka kartu? 

4. Koks vaizdas iš balkono ar terasos? Ar matomi praeiviai? Gal maskavimo elementas yra susijęs, jei nenorite, kad jus matytų? 

5. Į kurią pusę nukreipta jūsų lauko erdvė? 

Atsakę į klausimus galėsite žinoti, kokios terasos ar balkono jums reikia ir tuomet bus lengviau orientuotis būtent kokios terasos gamyba Jus domina.

Kalbant apie stilių, siūlomas sprendimas atspindi gyvenamojo namo projektavimo tęstinumą, tačiau taip pat svarbu išlaikyti harmoniją su pastato fasadu

 Renkantis baldus svarbu atkreipti dėmesį, kad juos tiesiogiai paveiks tiesioginiai saulės spinduliai, lietus, šalta žiema ar kiti aplinkos veiksniai. Todėl rekomenduojama ne tik atkreipti dėmesį į stilių, bet ir į gaminių kokybę. Lauko ir vidaus erdvių sujungimas. Perėjimą iš vidaus į terasą ar balkoną skiria dideli, žemę siekiantys langai, kuriuos galėsite ir norėsite plačiai atverti? Tokiu atveju abejose erdvėse pasistenkite sukurti stilistinį vientisumą. Tai įgyvendinti nesudėtinga lauko baldus ir dekorą derinant su esančiais viduje tiek spalviškai, tiek dizaino prasmėmis: rinkitės tų pačių ar kontrastingų atspalvių, raštų, tekstūrų bei audinių tekstilinius elementus, aksesuarus, planuokite atsikartojančius apšvietimo sprendimus. Toks griežtos ribos tarp lauko ir vidaus ištrynimas šiandien – itin populiarus.

Planuodami įrengti nedidelius balkonus, pagalvokite apie kompaktiškus ir daugiafunkcinius baldų sprendimus

Tuo pačiu metu nebijokite lanksčiau tikrinti turimos vietos. Ne visus baldų elementus reikia dėti ant grindų: gali tekti sujungti sulankstomą stalą prie balkono turėklų, supamąją kėdę prie lubų, o svetainės zoną ar lentyną – prie sienos. Įrengiant nedidelį balkoną, rekomenduojama pirmiausia pastatyti reikalingiausius baldus, o praėjimą laikyti patogiai. Jei norite komforto, geriausia jį kurti ne su daugybe didesnių elementų, o su tekstilės aksesuarais, mažais staliukais, lentynų dekoracijomis, lempučių girliandomis ar kabančiais augalais. Jei įrenginėjate erdvią terasą, joje galite planuoti ne tik svarbiausius baldus, bet ir atskiras funkcines zonas, išpildomas joms skirtais baldiniais elementais. Drąsiai juos derinkite su kitais akcentais – išskirtinio dizaino skulptūromis, vešlia augmenija, maisto gaminimo įranga. Vis dėlto, norint išlaikyti erdvės ir jos elementų proporciją, baldus rekomenduojama rinktis masyvesnius: taip sukursite harmoningą, išpildytą vaizdą.

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Gavę rinkėjų pasitikėjimą, iškeitė jį į pasilakstymus

Paskelbta

data

Paskutiniu metu Seimo narys ir buvęs Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis kartu su dabartiniu meru Vytautu Simeliu dažniau matomi šventėse, bet ne savo darbo vietose. Nežinia, ar dirbti taip jau nuobodu, ar šventės – geresnė politinė reklama, kad Seimo nario ir savivaldybės vadovo tokie pasirinkimai. Senovės Romoje minia šaukė: „duonos ir žaidimų”, už paramą vadovams reikalaudami nemokamo maisto ir nemokamų pramogų, o Radviliškio krašto žmonių išrinkti atstovai, panašu, kad linksminasi patys.

Nelanko posėdžių

Neseniai per televizijos žinias rodytas vaizdo siužetas apie Seimo narius, nelankančius posėdžių. Prie „nepažangiųjų“ tautos atstovų – ir radviliškiečių rinktas konservatorius A. Čepononis. Nors šis Seimo narys buvo įsitikinęs, kad posėdžių nepraleido, patikrinus lankomumo statistiką, paaiškėjo, kad jis šiemet be pateisinamos priežasties praleido net keturis posėdžius. Kur buvo ir kodėl nedalyvavo posėdžiuose, filmuojant televizijos siužetą, A. Čepononis paaiškinti negalėjo. Kodėl neatvyksta į darbą, Seimo nario klausėme ir mes. Radviliškio krašto žmonių išrinktas atstovas informavo, kad į posėdžius neatvyko dėl neva svarbių asmeninių priežasčių.

Siūlė mažinti atlyginimą

Šiuo metu Seimo nariai gali praleisti kiek tik nori posėdžių – jokios sankcijos negresia. Dėl Seimo narių, kurie posėdžius iškeičia į poilsį egzotiškose šalyse ar asmeninius reikalus, bandyta priimti įstatymą, kad posėdžio dieną neatvykus į darbą, Seimo nario alga mažėtų 200 eurų. Dabar eilinio Seimo nario alga – apie 2100 eur „į rankas“. Nors yra praleidžiančių kas ketvirtą posėdį, patys Seimo nariai tokį įstatymą atmetė. Tai buvo padaryta daugiausia yA. Čepononio kolegų konservatorių bei liberalų balsais.

Švenčių nepraleidžia

Panašu, kad ir dabartinis Radviliškio rajono savivaldybės meras V. Simelis mėgsta švęsti šventes, nes nė vienos jų nepraleidžia. Gavęs rinkėjų pasitikėjimą, rajono vadovas iškeitė jį į lakstymą po rajoną. Štai rugsėjo 22 d. meras dalyvavo parodos atidaryme, po to – Baltų vienybės dienos minėjime, dar vėliau – projekte „Visa Lietuva šoka“. Penktadienį jis – renginyje Pakalniškių seniūnijoje, šeštadienį – jau renginyje Šeduvoje ir dainų šventėje Butėnuose, o sekmadienį – jau šventėje Rokoniuose. Panašiu ritmu gyvena ir savivaldybės administracijos direktorė konservatorė Jolanta Margaitienė ir jos pavaduotojas Justinas Pranys, į savo darbotvarkes įsirašę dainų šventę bei renginį Šeduvoje.

Apsilankymai renginiuose pažymimi nuotraukomis

Savivaldybės interneto svetainėje gausu V. Simelio ir J. Margaitienės nuotraukų iš įvairiausių rajono renginių. Dažnu atveju iš trijų prie naujienų pranešimų įdėtų nuotraukų dvi – būtinai su V. Simelio atvaizdu. Kuklumas naujajam merui yra visiškai svetimas. Rekordas – netgi šešios „kuklaus“ mero nuotraukos, iliustruojančios vieną savivaldybės naujieną. Rugsėjo 1-osios šventėje jis užfiksuotas sėdintis kartu su posėdžius praleidinėjančiu Seimo nariu A. Čepononiu. Beje, šventiniuose renginiuose jie matomi kartu itin dažnai.  

Ar dėl Seimo nario ir mero dažnų apsilankymų šokiuose, dainų festivaliuose bei kitokiuose pasilinksminimuose nenukenčia gebėjimas rūpintis realiomis gyventojų problemomis, paliekame spręsti jums, gerbiami mūsų skaitytojai, bet kol kas iš „išrinktųjų“ naujų pasiūlymų nesigirdi bei kyla klausimas, kas yra tikrasis vadovas.

Monika Ilgauskytė

Skaityti daugiau
REKLAMA

Skaitomiausi