Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Nerimsta aistros dėl gimnazijų sujungimo

Avatar

Paskelbta

data

Rajone sklando įvairių nuomonių bei kalbų apie būsimą Vaižganto bei Lizdeikos gimnazijų sujungimą. Tėvai būgštauja, kad vaikai netilps į vieną gimnaziją, mokytojai būgštauja, kad gali netekti darbo. Vasario 7 d. Vaižganto gimnazijoje lankėsi rajono meras A. Čepononis, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja G. Juodeikienė, šio skyriaus specialistė R. Plukienė, Lizdeikos gimnazijos direktorių  laikinai pavaduojanti  direktoriaus pavaduotoja ugdymui I. Bajarauskaitė, Vaižganto gimnazijos bendruomenės atstovai.

Gimnazijos susijungs per 4 metus


Pasak rajono mero, vasario 23 d. Tarybos posėdyje bus nustatyta abiejų gimnazijų sujungimo procedūra, o šis sujungimas neišvengiamas, nes rajone sparčiai mažėja mokinių.

Nuo rugsėjo 1 d. Vaižganto gimnazijoje nebebus formuojamos pirmos gimnazijos klasės, jos bus formuojamos Lizdeikos gimnazijoje. Kadangi iš Vaižganto progimnazijos pereis dvi pirmokų gimnazistų klasės, juos mokys Vaižganto gimnazijos mokytojai.

Pasak mero, gimnazijų sujungimas numatytas ketveriems metams, kol Vaižganto gimnaziją baigs dabartiniai pirmokai.

Atsilaisvinusiose  Vaižganto gimnazijos patalpose įsikurs priešmokyklinukai – 3 ilgosios ir viena trumpoji klasė.

Šiais metais Lizdeikos gimnazijoje mokosi 426 gimnazistai, Vaižganto – 230. Prognozuojama, kad kitais metais per abi gimnazijas bus 647 mokiniai, dar kitais – 633, o 2019-20 m. Radviliškyje bus tik 615 gimnazistų.

Pasak mero, jeigu Vaižganto gimnazijos mokytojai su visais mokiniais norėtų pereiti į Lizdeikos gimnaziją jau nuo 2017 m. rugsėjo 1 d., jokių problemų nebūtų – tilptų viename pastate visi. Tad tėveliams nereikia nuogąstauti, kad jų vaikams gimnazijose neliks vietų: būsimieji pirmokai laukiami Lizdeikos gimnazijoje, o Vaižganto gimnazijos mokiniai atestatus galės atsiimti savo mokykloje – jeigu norės.

„Tik nuo Vaižganto gimnazijos tarybos priklauso, per kiek laiko gimnazijų sujungimas įvyks. Jeigu norite, galite nuo šių metų rugsėjo pirmosios pereiti į Lizdeikos gimnaziją, jeigu norėsite, galėsite pereiti po metų – visi sutilpsite viename pastate“,- sakė meras.

Krūvių klausimą spręs naujasis direktorius

Mokytojams pradėjus klausti, kokių krūvių gali tikėtis, G. Juodeikienė atsakė, kad Vaižganto gimnazijos mokytojams krūviai nuo rugsėjo 1 d. bus skirstomi 8 klasių komplektams – 6 komplektai liks Vaižganto gimnazijoje, 2 klasių komplektus mokytojai vaikščios mokyti į Lizdeikos gimnaziją. Beje, nuo kitų metų pirmokų gimnazistų taip pat mažės – prognozuojama, kad Lizdeikos gimnazijoje bus 5 pirmokų gimnazistų klasės – viena klase mažiau.

Pasak vedėjos, mokytojų krūviai numatomi geri – apie 20-30 pamokų su pasiruošimu bei papildomomis pamokomis. Blogesnė situacija su krūviais tik informatikos bei lietuvių kalbos mokytojams. „Jeigu mokykloje yra 5 specialistai, o reikia tik 4, tai direktorius, vadovaudamasis Darbo kodeksu, spręs šią situacija. Mūsų bėda ta, kad mokinių mažėja, o aptarnaujantis personalas išlieka tas pats“,- sakė meras.

Tad suformuoti naują Lizdeikos gimnazijos bendruomenę bus patikėta naujajam direktoriui, kurio pareigoms užimti jau paskelbtas konkursas.

„Aš labai džiaugiuosi, kad paskelbtas konkursas Lizdeikos gimnazijos direktoriaus pareigoms užimti. Ateis naujas žmogus iš šalies, pradės dirbti nuo pirmosios bendruomenės formavimo stadijos. Labai tikiu, kad susijungs intelektualai ir turėsime labai stiprią Radviliškio Lizdeikos gimnaziją“,- sakė meras.

Pasak rajono vadovo, daug kas paaiškės atėjus dirbti naujajam direktoriui, o kol kas aišku, kad nuo 2017 m. rugsėjo 1 d. Radviliškyje liks viena Lizdeikos gimnazija, į kurią iš dabartinės Vaižganto gimnazijos palaipsniui pereis ir mokiniai, ir mokytojai.

Su mokytojais bus sudarytos trišalės darbo sutartys.

Po tokio išsamaus rajono savivaldybės atstovų paaiškinimo apie būsimą gimnazijų sujungimą, Vaižganto gimnazijos pedagogams nekilo jokių klausimų. Galbūt klausimu atsiras, kai bus išrinktas Lizdeikos gimnazijos  direktorius, vadovausiantis dviejų bendruomenių susijungimo procesui.

„Radviliškio krašto“ informacija

Vaižganto gimnazijos direktorė Ž. Onaitienė.

Susirūpinę Vaižganto gimnazijos mokytojai

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Policija ieško liudininkų

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl liepos 4 d. apie 16.00 val. kelyje Gruzdžiai – Šiauliai įvykusio eismo įvykio, kuriame dalyvavo automobiliai „VW Golf“ ir „VW Sharan“. Tyrėja prašo atsiliepti asmenis, galėjusius pastebėti prie įvykio vietos  stabtelėjusį baltos spalvos sunkiasvorį automobilį. Ieškoma žmonių, įsiminusių sunkiasvorio automobilio valstybinį numerį ar pažįstančių vairuotoją.

Turinčius informacijos gyventojus prašytume paskambinti tyrėjai Gintarei Želvienei telefonu  (8 700) 61469 arba parašyti elektroniniu paštu gintare.zelviene@policija.lt,

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Gyventojai skundžiasi Miesto gatvėmis vaikščioti nesaugu

Avatar

Paskelbta

data

Pastaruoju metu padaugėjo šaligatviais važinėjančių dviratininkų. Anksčiau buvo reikalaujama dėvėti ryškias liemenes ir net šalmus. Dabar nebereikia nieko. Įdomu, kodėl? Jaunimas šaligatviais važinėja dviračiais rankas susikišęs į kišenes. O kur dar riedutininkai  ir važiuojantys su paspirtukais? Jeigu gatve eina daugiau žmonių, sunku pastebėti važiuojančiuosius ir vos spėji pasitraukti į šaligatvio kraštą.

Branginkime savo ir kitų sveiktą  bei gyvybę, laikykimės nustatytų  eismo taisyklių reikalavimų ir taip bus išvengta skaudžių nelaimių.

Radviliškietė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019