Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Baisogaloje rinkosi bendruomenės nariai

Avatar

Paskelbta

data

Vasario 6 d. „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas Gediminas Lipnevičius, „Radviliškio krašto bendruomenės“ senjorų ir PB „Bočiai“ lyderė Rimantė Radavičienė, administratorė Dovilė Dapkutė  ir bendruomenės narys bei šių eilučių autorius pajudėjo Baisogalos link. Tikslas – susitikimas su šio krašto „Radviliškio krašto bendruomenės“ skyriaus nariais, paskaita bei bendrų veiksmų derinimas planuojant veiklą ateityje.

Sausakimšoje Baisogalos kavinėje „Pas Inesą“ (Bažnyčios g. 5) susirinko bendruomenės narių iš Radviliškio, Šeduvos, Baisogalos, Pakiršinio, Palonų ir kitų gyvenviečių.
„Radviliškio krašto bendruomenės“, vienijančios apie 2 tūkstančius narių, pirmininkas G. Lipnevičius papasakojo apie bendruomenės nuveiktus darbus, planus ateičiai ir pakvietė visus susirinkusiuosius bendrai veiklai, kurios esmė – pilietiškumo ir bendruomeniškumo ugdymas, turiningas laisvalaikis, bendradarbiavimas  su  kitomis bendruomenėmis, labdara  ir visa tai apjungiančios krikščioniškos vertybės.
Bendruomenės pirmininkas G. Lipnevičius  už  bendruomeniškumo skatinimą bei nuveiktus darbus padovanojo  bilietus į „Nerijos“ koncertą  „Radviliškio krašto bendruomenės“ Baisogalos skyriaus bei „Sidabro gijos“ vadovei O. Švedienei ir jos vyrui. Dar du bilietai į koncertą buvo padovanoti „Radviliškio krašto bendruomenės“ Baisogalos skyriaus pavaduotojui  J. Šaluchai ir jo žmonai.
Pateikus kavą, prasidėjo antroji susitikimo dalis – paskaita „Apie depresiją“, kurios pagrindinė mintis: nūdienos pasaulio rykštė – depresija – įveikiama, jeigu laikomasi gydytojų nurodymų, užsiimama prasminga veikla, laikomasi tinkamos dietos, dėl ligos nekaltinami kiti ir prisiimama atsakomybė už gyvenimą, darant tinkamus sprendimus ir veiksmus.
Kavos pertraukėlė ir Šeduvos miesto muzikantų Vlado Staugos, Vlado ir Valės Bonderevų  praskaidrinta popietė, bendrų veiksmų plano derinimas užtruko dvi valandas. Buvo nuspręsta, kad panašūs susitikimai, bent pradžioje, vyks kas antrą antradienį. Į susitikimus bus kviečiami įvairių įstaigų atstovai, nes pagrindinė susitikimų mintis – liaudis yra aukščiausios valdžios turėtoja, o jos išrinkti pareigūnai, valdininkai, tarnautojai ar deputatai privalo jai tarnauti (o ne atvirkščiai, kas dažnai pamirštama).
Į kitą susitikimą, kuris vyks vasario 20 d., 12 val., kavinėje „Pas Inesą“  pakviesti Baisogalos seniūnas R. Kalvaitis, jo pavaduotoja ir socialinio darbo organizatorė bei kiti specialistai.
Štai taip, akimi nematomas, bet itin svarbus ne tik rajono, bet ir tautos išlikimui, darbas pradėjo  savo žygį į visus rajono kampelius. Akivaizdu, kad dabartinė socialkonservatoriškoji dauguma eilinį kartą tenkinasi „dulkių valgytojų“ (atsiliekančiųjų) vaidmeniu. Užsiėmusi didingais projektais, ji pamiršo savo žmones bei  pagrindinę funkciją – tarnauti liaudžiai.

Vytautas MIKALAUSKIS

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi