Naujas maršrutas – išeitis nuo „tuščio“ važinėjimo

Šių metų vasario mėnesį  Radviliškio  rajone bei mieste pradėjo važinėti trys nauji „Iveco“ autobusai, kuriuos Radviliškio rajono savivaldybė  įsigijo gavusi per 344 tūkstančius eurų Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramą, o likusią dalį – 60,7 tūkst. eurų – pridėjo  Radviliškio rajono savivaldybės administracija.
Naujieji autobusai – nuostolis „Emtrai“
Autobusai eksploatuoti buvo perduoti  pagal koncesijos sutartį Radviliškio autobusų stotį administruojančiai bendrovei „Emtra“, kurie tapo šios bendrovės galvos skausmu.
Pagal sutartį, „Iveco“ autobusai negali būti nuomojami, gali važinėti  tik mieste ir rajono keliais. Beje, kitas neapsižiūrėjimas – šie autobusai varomi suslėgtomis dujomis, kurių degalinė yra tik Šiauliuose, tad  autobusai į Šiaulius užsipilti degalų važiuoja be keleivių ir taip tuščiai per mėnesį nurieda apie 2 tūkst. kilometrų.
Norint išvengti didelių nuostolių – naujas maršrutas
Norint išvengti nuostolingų „Iveco“ autobusų kelionių į Šiaulius, buvo atidarytas naujas maršrutas Radviliškis – Šniūraičiai per Voskonius – Šiauliai. 
Šniūraitiškiams bei kitų kaimų gyventojams šis maršrutas patogus bei reikalingas, jie dėl naujojo maršruto kreipėsi raštu į Radviliškio rajono administraciją. Administraciją šniūraitiškių prašymą patenkino ir nuo spalio 1 dienos autobusas „Iveco“ kursuoja maršrutu Radviliškis – Šniūraičiai per Voskonius – Šiauliai.
Tik iškilo viena bėda – bilieto kaina. Taikant iki šiol galiojantį tarifą, patvirtintą rajono Tarybos sprendimu, bilietas iki Šiaulių su  „Iveco“ autobusu kainuotų 2,40 euro. Abejotina, ar atsirastų keleivių, norinčių važiuoti, kai kiti vežėjai veža daug pigiau. Štai bilietas iš Radviliškio į Šiaulius su Mažeikių autobuso parko autobusu kainuoja 1,50 euro, Klaipėdos autobusų parkas iki Šiaulių veža už 1,60 euro, „Kautros“ autobuso bilietas iki Šiaulių kainuoja 2,10 euro. Palyginus kainas, „Emtra“ šiems vežėjams – ne konkurentas.
Prašė sumažinti tarifą
„Emtros“ vadovas kreipėsi į Tarybą su Investicijų ir turto valdymo skyriaus vyr. specialistės J. Kriuklienės paruoštu sprendimo projektu, kad būtų leista naujajam maršrutui Radviliškis – Šniūraičiai per Voskonius – Šiauliai taikyti mažesnį tarifą ir tada bilietai kainuotų 2 eurus. Pasak projekto rengėjos, pigesni bilietai padėtų pritraukti daugiau keleivių ir gal nors dalis jų pasirinks važiuoti į Šiaulius „Iveco“ autobusais, nelaukdami pigesnio vežėjo. „Jeigu žmogus turi laiko, galbūt lauks pigesnio vežėjo, o jeigu ne, gal nors keli keleiviai pasirinks mūsų autobusus“,- Tarybos nariams komitetų posėdžiuose sakė projekto rengėjai.
„Operatyvūs“ sprendimai
Ką gi, šis atvejis rodo, kad konkurencija sveikintina, nors kažkas atpigo ir „auksiniame“ Radviliškio rajone – šiuo atveju „brangininkės“ „Emtros“ bilietai iki Šiaulių. Kaip jau buvo minėta, naujuoju maršrutu iki Šiaulių „Iveco“ autobusai pradėjo važinėti nuo spalio 1 dienos.
Na, belieka  „Emtros“ vadovus bei savivaldybės specialistus pasveikinti už „greitą“ mąstymą bei sprendimų „operatyvumą“ – nei metai nepraėjo, kai jie pamatė, jog  naujieji autobusai, važinėdami tušti į Šiaulius užsipilti  kuro, atneša įmonei nuostolių, o savivaldybė turi mokėti nemažas kompensacijas.

Agnė Dapkutė


Total
0
Dalinasi
Related Posts