Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Mero žinia  radviliškiečiams – naujoje aikštėje  medžių nebebus

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 19 d. vykusiame Trišalės tarybos posėdyje buvo pristatytas klausimas itin skambiu pavadinimu: „Miesto aikštė: dabartinis vaizdas, vizija ir iššūkiai ateičiai“.

Darbai – pabaigos link


Pasak Radviliškio rajono savivaldybės Statybos skyriaus vedėjo G.Vičo,  darbai miesto aikštėje jau įpusėję, perėję į baigiamąją pusę. „Reikia pasakyti, kad pati miesto aikštė – tik trečdalis projekto, kiti du trečdaliai – susisiekimo komunikacijos – Maironio ir Gedimino gatvės, automobilių stovėjimo aikštelės. Pasibaigus projektui, mieste atsiras apie 160 automobilių stovėjimo vietų, tad sunkumų, kur pasistatyti automobilį, nebeturėtų kilti“,- sakė G. Vičas.

Pasak Statybos skyriaus vedėjo, aikštės vieta prie fontano bus išklota granito plokštėmis, visas kitas plotas – betono plokštėmis su granito intarpais. „Dydžiu tai daugiau skveras nei aikštė. Aišku, norėtųsi turėti didesnį plotą, tačiau pastatų neiškelsi. Manau, kad pasibaigus darbams ši vieta taps patrauklesnė renginiams rengti“,- sakė G.Vičas.

Miesto aikštėje medžių nebus

Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas A. Valuckas papasakojo, kaip ateityje atrodys pagrindinė Radviliškio aikštė (o gal skveras?). „Aikštė bus suskirstyta į tris zonas: 1-oji zona bus prie Nikės, kuri buvo sąmoningai patraukta, ir bus skirta renginiams; 2-oji zona bus prie fontano, skirta poilsiui ir pramogoms. Tariamasi dėl muzikinio fono prie fontano, wi-fi zonos, prie žaliųjų vejų klosčių bus pastatyti suoliukai poilsiui. Trečioji zona taip pat bus skirta pramogoms – prie išsaugotos eglutės. Eglutę palikome sąmoningai- ji bus puošiama prieš Kalėdas, vaikai galės prie jos pramogauti“,- sakė architektas.

Rajono meras A. Čepononis atsakė į daugeliui radviliškiečių rūpimą klausimą – o kaip bus su medžiais: senuosius išrovė, ar bus atsodinti nauji? Atsakymas vienareikšmiškas – aikštėje medžių nebus. „Buvo išrauta apie 80 medžių, turime tiek pat ir atsodinti. Medžiai – žemaūgiai klevai – bus pasodinti viena tiesia linija nuo Gedimino gatvės iki Aušros alėjos, pačioje aikštėje medžių nebus, bus žalios vejos. Medžius sąmoningai nutarta sodinti palei automobilių parkavimo aikštelę, kad būtų daugiau vietos, skirtos renginiams ir pramogoms“,- sakė architektas.

Trišalės tarybos narys, „Radviliškio verslininkų asociacijos“ vadovas bei „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas Gediminas Lipnevičius replikavo bei neslėpė pasipiktinimo, jog bendruomenės nariai tikėjosi, kad medžiai bus pasodinti pačioje aikštėje, kur ir augo anksčiau. „Kodėl rekonstruojant miesto aikštę Kuršėnuose buvo išsaugoti medžiai, o čia nebuvo galima to padaryti?“,- klausė mero bendruomenės pirmininkas.

Į šį klausimą kaip ir nebuvo atsakyta, o L. Skriptienė tarstelėjo, kad turbūt Kuršėnuose pagal dokumentus įrengta ne aikštė, o skveras, nes juk visų miestų aikštės erdvios, be jokių medžių. Turėsime ir mes erdvią betoninę aikštę. Prakalbus apie medžius, vicemeras K. Augulis bandė teisintis ir mestelėjo akmenį į radviliškiečių pusę: „Kodėl mes pradedame ieškoti priekabių, kai jau darbai padaryti? Buvo aikštės rekonstrukcijos pristatymai, niekas nesakė, kad nereikia rauti medžių, o reikia juos išsaugoti.“ Bet juk rajono vadovai ir išrinkti tam, kad pateisintų gyventojų lūkesčius. Na, radviliškiečiai buvo neaktyvūs, tačiau galima tokio neaktyvumo priežastis – sumenkęs pasitikėjimas valdžia ir nuostata: „Siūlyk, nesiūlęs, vis tiek niekas nepasikeis“.

Ir tai iš dalies tiesa – į Radviliškio visuomenės pateiktus pasiūlymus dėl Eibariškių parko projekto atsižvelgta nebuvo.

Nekokybiškos trinkelės bus pakeistos

Posėdžio metu iškilo klausimas dėl nekokybiškų trinkelių, kuriomis išklota Maironio gatvės dalis bei plotas prie savivaldybės – apie 2 tūkstančius kvadratinių metrų. „Aikštės pridavimas numatomas 2018 metų liepos 1 dieną ir iki to laiko viskas turi būti sutvarkyta, trinkelės pakeistos į kokybiškas “,- sakė meras. Pasak G. Vičo, tokį nemažą plotą trinkelių bus sudėtinga pakeisti, tačiau tai rangovo rūpestis. „Pagal statybos įstatymus, nepriduotas susisiekimo komunikacijas eksploatuoti galima, kol nepasirašytas statybų pridavimo aktas – mes juk negalėjome uždaryti gatvės trejiems metams.

Trinkelių gamintojai – „Betono mozaika“ – pripažino, kad trinkelės nekokybiškos, buvo pažeistas gamybos procesas ir todėl pašalus jų paviršius nusilupinėjo“,- sakė savivaldybės Statybų skyriaus vedėjas. Miesto aikštės klausimu Trišalė taryba priėmė sprendimą: aikštės darbai atliekami pagal parengtą projektą, administracijai atkreipti dėmesį, kad visi numatyti darbai būtų atlikti ir atlikti kokybiškai“.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi