Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Mero pažadas išgaravo kaip kamparas…

Avatar

Paskelbta

data

Į savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakciją kreipėsi Pakiršinio gyventoja Rima Antonovienė su prašymu paviešinti Radviliškio rajono savivaldybės mero netesėtą pažadą nupirkti Antonovų šeimai namą. Rajono gyventojai tikrai žino apie šį pasižadėjimą, kuris buvo paviešintas per nacionalinę televiziją.

 

Noriu, kad Radviliškio krašto žmonės žinotų tiesą“

„Aš noriu, kad rajono gyventojai žinotų, jog meras neištesėjo savo pažado ir nenupirko mūsų šeimai prieš dvejus metus žadėtojo namo Pakalniškių seniūnijoje ir vėliau žadėto Palonuose. Galbūt daugelis žmonių ir mano, kad namas jau nupirktas, tačiau tai buvo tik pažadas prieš rinkimus- A. Čepononiui reikėjo tik atsisėsti į mero kėdę. Žadėdamas mums padėti jis pasidarė sau reklamą per televiziją. Mano vyrui A.Čepononis sakė tada sakė: „Vidai, tu negeri, esi darbštus, nupirksiu tau namą“,- redakcijai dėstė daugiavaikė mama Rima Antonovienė.
O visa ši istorija prasidėjo nuo to, kad vienoje televizijos laidoje meras A. Čepononis pažadėjo nupirkti daugiavaikei socialiai remtinai Antonovų šeimai trečdalį namo Pakalniškiuose. Tik buvo sąlyga – išsipirkti 25 arus žemės, esančios prie namo. Antonovai susirinko pinigų – 500 litų – tai žemei išsipirkti ir laukė pažadėtojo būsto. „Norėjome turėti lopinėlį žemės prie namo, kad galėtume ką nors pasisodinti, būtume namą susiremontavę“,- sakė Rima Antonovienė.
Tačiau mero pažadas liko tik pažadu…

Pas merą – priminti apie namą

Čepononiui priminti pažado apie namo pirkimą nuvyko Vidas Antonovas. Pasak jo žmonos Rimos, meras su Vidu kalbėjo nedraugiškai, priekaištavo, kad  priglaustą šunį vežė gydyti ne į Radviliškio veterinarijos kliniką, o į sostinės. „Meras galėjo su mano vyru mandagiau kalbėti gerbdamas jo amžių – žmogui jau beveik 80 metų, o jis jam  pažėrė priekaištų“,- dėl nedraugiško priėmimo sielojosi Rima.

„Aš savo pažado neišsižadu“

„Radviliškio krašto“ žurnalistai , apsilankę pas merą, pasidomėjo, ar tikrai jis Antonovų šeimai namo nebepirks. „Aš savo pažado neišsižadu – ką pažadėjau, tą ištesėsiu. Namą nupirksiu, kai ši šeima sumokės visas skolas – šiuo metu nematau galimybės padėti žmonėms, kurių telefonai geresni už mano ir kurie gali leisti sau važinėti filmuotis į Vilnių. Jeigu šiuo metu nupirksiu namą, kai jie turi daug skolų, jį atims antstoliai. Antonovai siūlė pirkti namą kito asmens vardu, tačiau aš to nedarysiu. Buvau suradęs verslininką, kuris apsiimtų nupirkti namą, bet sąlyga – skolų likvidavimas“,- sakė A. Čepononis.
Tokia mero pozicija daugiavaikei bei sunkiai besiverčiančiai šeimai nuskambėjo kaip bandymas išsisukti iš situacijos, nes skolos po truputį likviduojamos.

Skolas žada sumokėti per metus

Rima Antonovienė pripažįsta, kad jos šeimą slegia skolos – apie 3 tūkst. eurų. „Mes skolingi „Baisogalos bioenergijai“ 870 eurų, dar už elektros energiją, kuri šiuo metu atjungta. Antstoliams skolas sumokėjau, dabar moku už paslaugas pagal sudarytą grafiką. Šias skolas aš išmokėsiu per metus, nes dar prisidės vaikų pinigai, pavasarį pasieškosiu kokio nors darbelio“,- paskambinusi į redakciją sakė R.  Antonovienė.
Moteris buvo labai pasipiktinusi, kad meras jos skolą „Baisogalos bioenergijai“ įvardijo 1300 eurų. „Juk galėjo pasidomėti, kiek skolingi. Meras, pažadėjęs nupirkti namą, melavo, dabar nebežino, kaip atsikratyti pažado. Aš jam paskambinusi taip ir pasakiau: „Mere, jūs esate didelis melagis“,- liejo redakcijai nuoskaudas Rima Antonovienė.
Moteris pateikė ir savo „verslo planą“: „Visos mūsų skolos yra mano vardu, nes butas Pakiršinyje – mano. Pažadėtą namą meras galėtų nupirkti mano vyro, Vido Antonovo, vardu. Jis neturi didelių skolų – tik porą šimtų „Telijai“ už ryšio paslaugas, tačiau šią skolą greitai sumokėsime. Beje, meras anksčiau žadėjo namą pirkti mūsų dukters vardu“.
Šioje istorijoje taškas dar nepadėtas: meras lauks, kol Antonovai išmokės tūkstantines skolas, o Antonovų šeima lauks pažadėtojo namo su daržu prie jo.
„Radviliškio krašto“ redakcija palauks šios istorijos pabaigos ir apie ją informuos savo skaitytojus, o merui – patarimas: „Jei pažadėjai, tai ir ištesėk“. Bet gal ir ištesės pažadą – juk nauji rinkimai ne už kalnų.

 

„Radviliškio krašto” informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi