Mundurą skalbianti valdžia „pasikrovė“ malkų

Kas labiau nervina rajono gyventojus: duobėti keliai, netvarkomos gatvės ir šaligatviai ar privačiame kieme į rietuvę sukrautos malkos? Jeigu sakysite, kad esate nepatenkinti apleistomis gatvėmis ir kritikuosite savivaldybę, galite sulaukti valdžios „sankcijų“.

Vis dėlto aršaus puolimo sulaukusį rajono valdžios kritiką – „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininką – apgynė Visuomenės informavimo etikos asociacija, konstatavusi, kad savivaldybės finansuojamo laikraščio redakcija prasilenkė su etika.

Valdžios trubadūrai” apsijuokė
„Manau, kad čia yra klasikinis atvejis, kai bandoma nukreipti dėmesį nuo esminių rajono problemų ir įkąsti valdžios kritikams“, – įsitikinęs „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas Gediminas Lipnevičius.

Bendruomenei ir rajono valdžią kritikuojančio „Radviliškio krašto“ leidybai vadovaujantis visuomenininkas savivaldybės finansuojamo laikraščio „Radviliškio naujienos“ dėmesio sulaukė dėl… privačioje aikštelėje sukrautų malkų.

„Aš taip ir nesupratau, kuo užkliuvo privačioje teritorijoje tvarkingai saugomos malkos. Gal yra kokie nors savivaldybės nustatyti malkų dizaino reikalavimai, gal reikėjo ant tvoros pakabinti rajono merą Antaną Čepononį liaupsinantį tentą?“, – ironizuoja G. Lipnevičius.

Akivaizdu, kad „Radviliškio naujienų“, kurios rėmėsi vicemeru Kazimieru Auguliu, nesuprato ir Visuomenės informavimo etikos komisija. Ji konstatavo, kad laikraštis pažeidė Žurnalistų ir leidėjų etikos reikalavimus.

Valdžia – ne visagalė

G. Lipnevičius sako, kad į savivaldybės ir jos finansuojamos valdžios pasikandžiojimus būtų nekreipęs dėmesio, jeigu nebūtų paliesta bendruomenė. Jo manymu, viešu puolimu mėginta sumenkinti ne tik jį, bet ir aktyviai veikiančią krašto bendruomenę, kuri šiuo metu yra viena didžiausių Lietuvoje.

„Deja, šiandien valdžioje – buvę komunistai ir jų palikuonys, vadinantys save socialdemokratais ar konservatoriais, kurie įpratę visus laikyti baimėje. Tarnautojai bijo prarasti darbą, verslininkai bijo netekti užsakymų ar leidimų verslui, aktyvūs visuomenininkai gali būti apdergti per valdžios kontroliuojamą spaudą. Todėl reikia aiškiai parodyti, kad mes nebijome ir galime teisinėmis priemonėmis jiems parodyti jų vietą, – įsitikinęs G. Lipnevičius. – Priešingu atveju apie laisvą ir klestinčią Lietuvą nėra ko svajoti“.

Bando užčiaupti kritiką

Tai, kad jautriai į kritiką reaguojanti rajono valdžia mėgina užčiaupti spaudą, rodo ir kitas nesenas faktas.

„Radviliškio kraštas“ atskleidė, jog Radviliškio seniūnu patvirtintas konservatorius Ernestas Mončauskas praeityje priklausė rajone garsiai automobilių plėšikų gaujai. Ir sulaukė audringos valdininko reakcijos. Įvairios institucijos užverstos seniūno skundais. Tačiau  konservatoriaus aistras „nuramino“ Žurnalistų etikos inspekcija.

Inspekcija konstatavo, kad valdininkai ir politikai neturi teisės cenzūruoti apie jų nešvarią praeitį rašančios spaudos.

„Radviliškio krašto“ informacija

Total
17
Dalinasi
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts