Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Keliai nebepravažiuojami – valdininkams „dzin“

Paskelbta

data

Į  „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininką Gediminą Lipnevičių kreipėsi gyventojai dėl netvarkomų rajoninių kelių ir atsiuntė nuotrauką, kurioje matosi, kaip vaikus vežantis autobusas klimpsta kelyje.
„Laba diena, aktualus klausimas, ar Radviliškio rajono savivaldybė ir toliau nevalys rajoninių kelių, pvz., kelio nuo Voskonių  Šniūraičių (Radviliškio r.) link, ir lauks, kol įvyks nelaimė?
Pirmi metai gyvenu nebe mieste ir matau, kad keliai nei valomi, nei barstomi. Tad ir nebesuprantu, kur link čia einam. Gal valdininkai geriau būtu pataupę nuo aikštės, baseino ar panašių projektų, bet žiemą skirtų lėšų kelių valymui?“- rašo Radviliškio rajono gyventoja redakcijai.
Apie nenuvalytą  kelio atkarpą nuo Vaskonių iki Šniūraičių pasiteiravome Radviliškio apylinkės seniūnės G. Kuraitienėsir jos atsakymas tiesiog pribloškė: „Šis kelias priklauso seniūnijai ir jis pirmadienį buvo nuvalytas. Kelią prižiūri seniūnija ir jis valomas pagal poreikį, kai tampa nebepravažiuojamas“.
Rajono gyventojams siūlytume dažniau paraginti seniūnus valyti jiems priklausančius kelius. Gal tada  seniūnai  nelauks, kol keliai bus nebepravažiuojami, keliantys grėsmę vairuotojų bei keleivių saugumui, ir dažniau pasirūpins jų valymu.
Rajono gyventojų nuomonė apie valdžią ir kelininkus
Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ socialinėje paskyroje „Facebook“ pasiteiravo rajono gyventojų, kokia jų nuomonė, ar gerai tvarkomi keliai, gatvės Radviliškio mieste ir rajone? Primename, kad  šiuo metu rajonui vadovauja ir už esamą kelių būklę atsakingi konservatoriai, socialdemokratai, liberalai.
Štai ką apie rajono valdžią bei kelininkų darbą mano rajono gyventojai:
Valydavo kol kelių tarnyba priklausė Šiauliams, dabar priklauso Kaunui, sakė nevalys nes mažas pravažumas. Tai autobusas su vaikais gali lėkti į griovį – niekam nerūpi“.
 1871 skundai visą parą – www.keliuprieziura.lt. Skambinkite, pokalbiai įrašomi. Skambinkit kasdien turės reaguoti. O dabar dejuojat, kiek kartų skambinot?“
„Ka čia šnekėti – sutvarkė kalią Šilėnai – Polekėlė, bet jis jau pamirštas: nei valomas, nei barstomas. Iš viso, tas kelias primena XX amžių. Bus kokie rinkimai, tai tada puls valyti,bet žmonės mato“.
„O kam Lt vergams keliai ?“
„Kuo tolyn, tuo biednyn einame,gėda kelininkams“.
„Čia žieminis kaimo turizmas ???”

 „8 metus rajonas nuo konservatorių kentėjo ir buvo nustekentas, tai kam renkate tokia Valdžią?…“
„Kelyje nuo Grinkiškio Vaitiekūnų link irgi tokia pati situacija, kelias nevalytas“.
„O kad ir komentuot nėra ko, visi gyvenam, vaikštom ir važinėjam panašiomis sąlygomis, už ką ir esame dėkingi tiems, kurie kasdien muilina mums akis žadėdami nuostabų rytojų“.
„Kad radviliškiečiais nesirūpina, kad žmogui būtų geriau, tai jau seniai tiesa. Tik ten žiūrima, kur garsiai skambėtų, būtų gera reklama“
„Radviliškio kelių tarnybos vadovą reikia pakeisti ir viskas pasikeis, nes rajoniniai keliai baisūs,pavažiuokit link Šedbarų ir pamatysit Radviliškio ir Kelmės rajono kelių priežiūrą. O seniūnijų keliams yra skirta mažai pinigų“.
„Čia kelias? Laukai kažkokie tik matosi sniegynuose. Matosi, kas valdo, ko norėti?“
„Nelabai kas liko, o kas liko, tai matosi nuotraukoje, nes „konservai“ išsidalino „šaibas“, o kadangi nėra centų, tai kelininkus užklupo žiema „netikėtai“.
„Ką kalbėti apie rajoninius kelius, kai jie net mieste tik pagrindinius kelius barsto“.
„Daugiau viešinti tokius dalykus. Tegu užpakalius pajudina seimūnai, o tai kaip vaikai išsidirbinėja iš kolegų Seimo salėje sėdėdami. Tyčiojasi iš kolegų, tai ko nepasityčioti iš tautos? Prisižadėjo dirbti tautai ir pamiršo“.
„Parodykit bent vieną kelią, kuris nuvalytas. Kelininkus žiema užtiko netikėtai?“
„Bet valdžia gali pasigirti sutaupytais milijonais…“

P.S

Sutinkame su rajono gyventojų nuomone, kad  informaciją apie nevalytus bei neprižiūrimus kelius reikia viešinti,tad laukiame skaitytojų laiškų adresu: redakcija@radviliskiokrastas.lt.
O iš valdžios tikimės, kad išgirdusi gyventojų nuomonę, atkreips dėmesį į įsisenėjusias kelių priežiūros  problemas.„Radviliškio krašto“ informacija

REKLAMA
Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Taryba sukalė paskutinį vinį į Pakalniškių mokyklos karstą

Paskelbta

data

Radviliškio rajono savivaldybės taryboje balsuota, kad nuo šių metų rugsėjo 1-osios būtų likviduotas Radviliškio rajono Šeduvos gimnazijos Pakalniškių skyrius. Už tai, kad Pakalniškių mokykla būtų galutinai uždaryta, balsavo posėdžiui pirmininkavęs meras Vytautas Simelis, konservatoriai Arvydas Budrikas, Deividas Dargužas, Skaidra Dišlė, Paulius Kablys, Justinas Kvėglys, Sigitas Nakutis, Irena Palionienė, Eugenijus Pranevičius, Gabrielius Verdingas, „valstiečiai“ Vytautas Krikščiūnas, Kęstutis Dambrauskas  ir Jonas Povilaitis. Šio sprendimo nepalaikė „darbiečiai“ Jurgis Baublys ir Zita Žvikienė, nepartiniai Tarybos nariai Vilma Aleknienė ir Gediminas Lipnevičius, taip pat rajono socialdemokratai Eglė Ivanauskytė, Vida Janulaitienė, Saulius Luščikas, Jonas Pravilonis, Kazimieras Račkauskis.

Tėvų prašymai nebuvo išgirsti

2020 m. pavasarį Pakalniškiuose dar veikė pagrindinė mokykla, o ne Šeduvos mokyklos Pakalniškių skyrius. Deja, nuo 2020 m. rudens nuspręsta Pakalniškių pagrindinę mokyklą reorganizuoti ir baigti jos, kaip juridinio asmens veiklą. Rajono gyventojai numatė, kad tapus gimnazijos skyriumi, neilgai trukus, mokyklos Pakalniškių kaime apskritai nebeliks. Štai tapus Šiaulėnų gimnazijos skyriumi, nebeliko Tyrulių pagrindinės mokyklos, tapus Grinkiškio gimnazijos skyriumi, nebeliko Pašušvio pagrindinės mokyklos. 2020 metais mokinių tėvai rinko parašus ir Tarybos posėdžio metu kreipėsi į rajono vadovus. Jie rengė ir susirinkimus, prašydami, kad  mokykla liktų savarankiška, o ne taptų Šeduvos gimnazijos skyriumi, bet rajono politikai – konservatoriai ir „valstiečiai“ – gyventojų prašymo neišgirdo. Rajono valdantieji žadėjo, kad Pakalniškių pagrindinėje mokykloje, tapus Šeduvos gimnazijos skyriumi, niekas nesikeis – tik užrašas ant sąsiuvinio viršelio.

Tai – uždarinėtojų taryba

Gediminas Lipnevičius, visuomeninio komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“ atstovas Taryboje, priminė, kad anksčiau buvo uždaryti Beinoravos, Vadaktų medicinos punktai, šiandien nuspręsta uždaryti Vaitiekūnų ir Acokavų kaimų medicinos punktus. Uždarytos ir mokyklos Šaukote, Tyruliuose, Pašušvyje. Jau nekalbant apie pašto skyrių uždarymus. G. Lipnevičius priminė susitikimus Pakalniškių mokykloje, kur „valstiečiai“ pasisakė kovosiantys, kad mokykla nebūtų uždaryta, tačiau nutiko taip, kad per dvejus metus mokykla buvo visiškai sunaikinta. „Tiek daug visko uždaroma, kad ši Taryba pagarsės kaip uždarinėtojų taryba. Niekas nedaroma, kad įstaigos (mokyklos, medicinos punktai, pašto skyriai) kaimuose būtų išsaugotos. Verta pamąstyti, ir kokią gi naudą duos rajonui tušti buvusių mokyklų pastatai“, – neslėpė pasipiktinimo valdančiųjų konservatorių, „valstiečių“ bei mero priimamais sprendimais Tarybos narys G. Lipnevičius.

Kvietė susimąstyti dėl kaimų ateities

Tarybos narė, Darbo partijos atstovė Zita Žvikienė papasakojo, kad per posėdžio pertrauką nugirdo valdančiųjų pokalbį, kuriame jie džiaugėsi vykdomais įstaigų uždarymais. „Darbietė“ suabejojo tokios praktikos gėriu. Taryboje siūlyta pamąstyti, ar pastatų išlaikymas, kiti kaštai yra svarbesni už žmonių gyvenimus. Pastebėta, kad norėdami nuvykti į toliau nuo namų esančias mokyklas, mokiniai turės keltis gana anksti. Tai ypač sudėtinga jaunesniųjų klasių vaikams. Nei meras Vytautas Simelis, nei administracijos direktorė Jolanta Margaitienė į Tarybos narių kritiką dėl nykstančių gyvenviečių nieko nepakomentavo, tik pasiūlė balsuoti.

Rita Grigalienė

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Testinis irasas …

Paskelbta

data

Skelbia

testinis irasas laikinas

Skaityti daugiau

Skaitomiausi