Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Mažvydo gatvėje – automobilių eilės lyg didmiestyje

Avatar

Paskelbta

data

Po to, kaip rašėme

 

„Radviliškio kraštas“ jau rašė apie ilgas lengvųjų automobilių eiles, užgriozdinančias Mažvydo gatvę. „Radviliškio krašto“ redakcija apie šią problemą informavo Radviliškio rajono policijos komisariatą.

„Aš pats buvau nuvažiavęs keletą kartų į Mažvydo gatvę pasižiūrėti, kaip statomi automobiliai, buvo nuvažiavę saugaus eismo specialistai. Dėl šios situacijos kreipėmės į Saugaus eismo komisiją ir artimiausiame posėdyje šis klausimas bus sprendžiamas. Mano nuomone, ten reikia pastatyti keletą draudžiamųjų ženklų, nes šioje gatvėje tikrai sunku automobiliams prasilenkti“,- sakė Saulius Molotokas, laikinai einantis Radviliškio rajono Policijos komisariato viršininko pareigas.

Pareigūnų nuomone, įmonės savininkai galėtų leisti darbuotojams automobilius statyti įmonės teritorijoje – vietos ten tikrai pakankamai.

Šiuo metu, kol nėra draudžiamųjų ženklų, Mažvydo gatvėje vėl nusidriekusios lengvųjų automobilių eilės, automobiliais užstatyta ir Turgaus gatvė.

Apie Saugaus eismo komisijos sprendimą dėl automobilių statymo Mažvydo gatvėje skaitytojus informuosime po įvykusio posėdžio.

„Radviliškio krašto“ informacija

Draudimas internetu visada pigiau

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi