Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Radviliškio ligoninei – ministerijos padėka

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio ligoninės direktorė D. Povelauskienė ir informacinių technologijų specialistas G.Marudinas.

 

Radviliškio ligoninės kolektyvas gavo padėką iš LR Sveikatos apsaugos ministerijos „Už aktyvų inovatyvių e. sveikatos sistemos sprendimų naudojimą, teikiant asmens sveikatos priežiūros paslaugas“.
Padėką pasirašė Evaldas Gustas, laikinai einantis sveikatos apsaugos ministro pareigas.
„Šią padėką mūsų ligoninė gavo už tai, kad į rentgeno centrą išsiuntė daugiausia rentgeno vaizdų. Šią sistemą ligoninės informatikas Genadijus Marudinas pristatė Sveikatos apsaugos ministerijos valdybai, Šiaulių universitete. E. sveikata projektas Radviliškio ligoninėje veikia, tačiau norėtųsi, kad veiktų gerai visos grandys: ir e. receptai, ir ligos istorijos, tačiau visko iš karto pasiekti gan sudėtinga. Šiuo metu reikalaujama, kad 30 procentų receptų būtų išrašoma elektroniniu būdu. Vyresnio amžiaus žmonės nepripažįsta elektroninių receptų, prašo popierinio varianto, taip pat turint elektroninį receptą negalima paimti vaistų už neįgalų žmogų, reikia notaro įgaliojimo, o tai kainuoja“,- sakė Radviliškio ligoninės direktorė D. Povelauskienė.
Pasak Radviliškio ligoninės informacinių technologijų specialisto G.Marudino, padėkos raštas gautas už rentgeno nuotraukų aprašymus. – iš Radviliškio ligoninės per metus aprašyti specialistams išsiunčiama per 6 tūkst. rentgeno vaizdų.
„Lietuvoje per metus paruošiami tik 4 radiologijos specialybės magistrai, o mes Radviliškyje tokių specialistų neturime, tad naudojamės proga ir rentgeno vaizdus nuotoliniu būdu siunčiame aprašyti  specialistams, dažniausiai į Kauną. Anksčiau žmonėms išduodavome popierinius rentgeno nuotraukų aprašymus, dabar gydytojas bet kurioje Lietuvos ligoninėje gali perskaityti nuotoliniu būdu rentgeno vaizdo aprašymą, matyti patį vaizdą, tuo pasinaudoti gali ir echoskopijos specialistai.
Užsienyje nuotoliniu būdu gauti rentgeno vaizdai naudojami ir operacijų metu. Pavyzdžiui, mažesnėje ligoninėje operacijos metu paciento organizme randamas darinys, jo vaizdas nusiunčiamas specialistui, esančiam didesnėje ligoninėje, ir jis įvertina rastą darinį, jo pavojingumą pacientui.
Čia toks kaip ir paradoksas – mūsų ligoninėje rentgeno aparatūra pasenusi, jai jau 14 metų, tačiau sugebame pirmauti nuotolinių vaizdų perdavimų ir aprašymų srityje. Ateityje tikimės atnaujinti rentgeno aparatūra, juk visos technologijos labai sparčiai žengia į priekį “,- sakė D. Povelauskienė.
Pasak Radviliškio ligoninės direktorės, pradėjus visiškai funkcionuoti elektroninei sistemai, kituose miestuose esančių ligoninių specialistams bus patogu matyti siųsto paciento ligos istoriją,duomenų bazėje jis galės vartyti paciento kortelę, susipažinti su atliktais tyrimais.

„Radviliškio krašto“ informacija

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi