Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Radviliškio ligoninei – ministerijos padėka

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio ligoninės direktorė D. Povelauskienė ir informacinių technologijų specialistas G.Marudinas.

 

Radviliškio ligoninės kolektyvas gavo padėką iš LR Sveikatos apsaugos ministerijos „Už aktyvų inovatyvių e. sveikatos sistemos sprendimų naudojimą, teikiant asmens sveikatos priežiūros paslaugas“.
Padėką pasirašė Evaldas Gustas, laikinai einantis sveikatos apsaugos ministro pareigas.
„Šią padėką mūsų ligoninė gavo už tai, kad į rentgeno centrą išsiuntė daugiausia rentgeno vaizdų. Šią sistemą ligoninės informatikas Genadijus Marudinas pristatė Sveikatos apsaugos ministerijos valdybai, Šiaulių universitete. E. sveikata projektas Radviliškio ligoninėje veikia, tačiau norėtųsi, kad veiktų gerai visos grandys: ir e. receptai, ir ligos istorijos, tačiau visko iš karto pasiekti gan sudėtinga. Šiuo metu reikalaujama, kad 30 procentų receptų būtų išrašoma elektroniniu būdu. Vyresnio amžiaus žmonės nepripažįsta elektroninių receptų, prašo popierinio varianto, taip pat turint elektroninį receptą negalima paimti vaistų už neįgalų žmogų, reikia notaro įgaliojimo, o tai kainuoja“,- sakė Radviliškio ligoninės direktorė D. Povelauskienė.
Pasak Radviliškio ligoninės informacinių technologijų specialisto G.Marudino, padėkos raštas gautas už rentgeno nuotraukų aprašymus. – iš Radviliškio ligoninės per metus aprašyti specialistams išsiunčiama per 6 tūkst. rentgeno vaizdų.
„Lietuvoje per metus paruošiami tik 4 radiologijos specialybės magistrai, o mes Radviliškyje tokių specialistų neturime, tad naudojamės proga ir rentgeno vaizdus nuotoliniu būdu siunčiame aprašyti  specialistams, dažniausiai į Kauną. Anksčiau žmonėms išduodavome popierinius rentgeno nuotraukų aprašymus, dabar gydytojas bet kurioje Lietuvos ligoninėje gali perskaityti nuotoliniu būdu rentgeno vaizdo aprašymą, matyti patį vaizdą, tuo pasinaudoti gali ir echoskopijos specialistai.
Užsienyje nuotoliniu būdu gauti rentgeno vaizdai naudojami ir operacijų metu. Pavyzdžiui, mažesnėje ligoninėje operacijos metu paciento organizme randamas darinys, jo vaizdas nusiunčiamas specialistui, esančiam didesnėje ligoninėje, ir jis įvertina rastą darinį, jo pavojingumą pacientui.
Čia toks kaip ir paradoksas – mūsų ligoninėje rentgeno aparatūra pasenusi, jai jau 14 metų, tačiau sugebame pirmauti nuotolinių vaizdų perdavimų ir aprašymų srityje. Ateityje tikimės atnaujinti rentgeno aparatūra, juk visos technologijos labai sparčiai žengia į priekį “,- sakė D. Povelauskienė.
Pasak Radviliškio ligoninės direktorės, pradėjus visiškai funkcionuoti elektroninei sistemai, kituose miestuose esančių ligoninių specialistams bus patogu matyti siųsto paciento ligos istoriją,duomenų bazėje jis galės vartyti paciento kortelę, susipažinti su atliktais tyrimais.

„Radviliškio krašto“ informacija

Aktualijos

Policija ieško liudininkų

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl liepos 4 d. apie 16.00 val. kelyje Gruzdžiai – Šiauliai įvykusio eismo įvykio, kuriame dalyvavo automobiliai „VW Golf“ ir „VW Sharan“. Tyrėja prašo atsiliepti asmenis, galėjusius pastebėti prie įvykio vietos  stabtelėjusį baltos spalvos sunkiasvorį automobilį. Ieškoma žmonių, įsiminusių sunkiasvorio automobilio valstybinį numerį ar pažįstančių vairuotoją.

Turinčius informacijos gyventojus prašytume paskambinti tyrėjai Gintarei Želvienei telefonu  (8 700) 61469 arba parašyti elektroniniu paštu gintare.zelviene@policija.lt,

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Gyventojai skundžiasi Miesto gatvėmis vaikščioti nesaugu

Avatar

Paskelbta

data

Pastaruoju metu padaugėjo šaligatviais važinėjančių dviratininkų. Anksčiau buvo reikalaujama dėvėti ryškias liemenes ir net šalmus. Dabar nebereikia nieko. Įdomu, kodėl? Jaunimas šaligatviais važinėja dviračiais rankas susikišęs į kišenes. O kur dar riedutininkai  ir važiuojantys su paspirtukais? Jeigu gatve eina daugiau žmonių, sunku pastebėti važiuojančiuosius ir vos spėji pasitraukti į šaligatvio kraštą.

Branginkime savo ir kitų sveiktą  bei gyvybę, laikykimės nustatytų  eismo taisyklių reikalavimų ir taip bus išvengta skaudžių nelaimių.

Radviliškietė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019