Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Policijos pagalbos sulaukusi moteris: nebemačiau oficialių antpečių, su manim buvo tikrų tikriausi draugai

Avatar

Paskelbta

data

Kasdienė policininkų pareiga padėti, jiems patiems dažnai atrodo įprastas darbas, kai tuo tarpu sulaukusieji pagalbos labiausiai dėkoja už žmogiškumą. Šiaulių apskrities policiją pasiekė Akmenės gyventojos Neringos Tubienės padėka už pareigūnų pagalbą kelyje.

Moteris pasakoja, kad sekmadienį prieš pietus važiavo nuo Karčemų link Radviliškio, tačiau sugedo automobilis ir teko sustoti kelkraštyje. Negalėjusi prisiskambinti artimiesiems, N. Tubienė pradėjo stabdyti pravažiuojančius automobilius, tačiau per pusvalandį niekas nesustojo padėti šąlančiai moteriai. „Kaip tik tuo metu pro šalį važiavo policijos ekipažas. Pareigūnai sustojo ir pasiteiravo, ar nereikia pagalbos. Iš pažiūros, tai nebuvo labai rimta problema, tačiau, man peršalusiai ir dar negalinčiai susisiekti su artimaisiais, tai buvo didžiulė stresinė situacija, reagavau, kaip tikra, gležna moteris“ – prisimena N. Tubienė.

Moteris negaili gerų žodžių pagalbos ranką ištiesusiems Radviliškio rajono Policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyriausiems patruliams Jordanui Liudui ir Sigitui Satkevičiui: „iš Sigito Satkevičiaus jaučiau tėvišką paramą ir rūpestį. Pareigūnas rūpinosi, kad galutinai neperšalčiau, nestokojo humoro jausmo, stengdamasis pakelti nuotaiką. Jaunasis kolega taip pat, kiek galėdamas gelbėjo“.

Moteris džiaugiasi, kad pareigūnai ne tik morališkai palaikė, bet ir surado pagalbą: „Toje situacijoje saugesnė ir negalėjau būti. Viskuo buvo pasirūpinta: iškviestas traliukas, paskambinta į servisą (nors buvo sekmadienis)“.

Visiems belaukiant pagalbos sustojo dar vienas pareigūnų ekipažas įsitikinti, ar tikrai nereikia daugiau pagalbos: „pasirodė jauna patrulė ir vyresnis pareigūnas, jie taip pat pasidomėjo, ar turiu galimybę saugiai grįžti namo. Iki šiol negaliu patikėti tokia nuoširdžia svetimų žmonių pagalba“.

Tubienė perduoda nuoširdžiausią padėką neabejingiems pareigūnams: „padėkokite mano vardu šiems šauniems vyrams, kad nepriekaištingai vykdo pareigą – GINTI, SAUGOTI, PADĖTI, kad labai aukštai iškėlė mano tikėjimo kartelę policijos pareigūnais, o ypatingai, kad būdama su jais, stresinėje situacijoje, nebemačiau oficialių antpečių, su manim buvo tikrų tikriausi draugai“.

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi