Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Nedidelio miestelio didelė šventė

Avatar

Paskelbta

data

Balandžio 7 dieną, Grinkiškio visuomenė šventė  Jono Poderio gimnazijos bibliotekos septyniasdešimtmetį ir Grinkiškio  miestelio bibliotekos aštuoniasdešimtmetį.

Biblioteka Grinkiškio kultūrinio gyvenimo istorijoje ypač svarbi ne tik dėl savo misijos, bet ir dėl išgyvento laiko. Ji čia duris atvėrusi 1937 metais, atlaikė visus istorinio laiko virsmus ir niekada neuždarė durų. Dabartinės bibliotekininkės Danutė Dauknienė ir Virginija Urbonavičienė labai pasistengė, kad abiejų bibliotekų jubiliejaus šventė taptų  įsimintinu miestelio kultūrinio gyvenimo įvykiu. Jau vien pasiruošimas dvigubai sukakčiai tapo reikšmingas, subūręs bendram darbui abi bibliotekas, gyvenančias po tuo pačiu stogu, gimnazijos administraciją, gimnazijos ir kultūros namų meno kolektyvus, seniūniją bei aktyvius skaitytojus.

Į šventinę popietę susirinko ne tik Grinkiškio miestelėnai, bet atvyko ir gausus svečių būrys: Radviliškio rajono savivaldybės vicemeras Kazimieras Augulis, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistės Eligija Zoltnerienė ir Vladislava Virbickienė, buvusi ilgametė Radviliškio viešosios bibliotekos direktorė, rajono tarybos narė Aldona Januševičienė, rajono tarybos narys Sigitas Zajančkauskas, Radviliškio viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja Vida Marcinkienė,  metodininkės Alma Miknienė, Genovaitė Lukšaitė, buhalterė Alma Monkienė, Grinkiškio seniūnijos seniūnė Giedrė Bložienė, gimnazijos direktorius Bronius Alekna ir pavaduotojos Sigita Šegždienė, Rasa Poškienė, buvusi ilgametė mokyklos bibliotekininkė Veronika Čepienė, kolegės iš Pašušvio ir Kairėnų bibliotekų Lina Lydikaitienė, Gražina Jurevičienė, Grinkiškio bendruomenės pirmininkė Rasa Šulienė, Grinkiškio seniūnaitė Jolanta Mižutavičienė.

Bibliotekininkės Virginija Urbonavičienė ir Danutė Dauknienė apžvelgė savo bibliotekų nueitą, kelią ir šiandieną. Prisiminimais dalijosi Veronika Čepienė, čia dirbusi 30 metų. Daug gražių ir šiltų žodžių pasakė svečiai. Rajono vicemeras K Augulis ir Viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja V. Marcinkienė įteikė padėkas bibliotekininkėms ir aktyviausiems bibliotekos pagalbininkams. Aktyviausius skaitytojus sveikino ir apdovanojo Grinkiškio bibliotekininkės. Renginį vedė Audra ir Klemas Indrėkai.

Jubiliejaus minėjimas parodė, kokios reikalingos bibliotekos ir mažiems miesteliams bei kaimams. Tai dažnai šalia žmogaus likusi vienintelė kultūros įstaiga. Dabartiniame technologijų amžiuje tai vieta, kurioje laukia ne tik kompiuteris, bet ir gyvas, nuoširdus žmogus – bibliotekininkas. Tik pasišventę artimui ir knygai bibliotekininkai gali sėkmingai darbuotis tuose knygų namuose.

 

 

Rasa Poškienė,
Grinkiškio Jono Poderio gimnazijos direktoriaus
pavaduotoja ugdymui
Nuotraukos teksto autorės

 

 

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi