Socialiniai tinklai

Aktualijos

Korupcijos Imunodeficito Virusas (KIV)…

Avatar

Paskelbta

data

Tai liga. Ši liga baisesnė nei visos kitos kartu sudėjus. KIV serga ne tik žmonės, serga institucijos, ištisos valstybės. Tik Skandinavijos šalys, na dar Naujoji Zelandija gali lengviau atsikvėpti, nes joms pavyko nuo šio viruso išsivaduoti.

KIV – užkrečiama liga. Jos pernešėjai – išskirtinai nesąžiningi žmonės, tačiau jie virusu gali užkrėsti ne tik į save panašius žmones, bet ir įstaigas, privačius verslus, netgi palaužti valstybes. Negydoma KIV progresuoja ypač greitai ir daro nepamatuojamai didžiulę žalą sveikiems žmonėms.
Ar įmanoma Valstybei pasveikti susirgus? Dar daugiau, ar įmanoma apsisaugoti nuo šio viruso?
Tai padaryti sunku, bet įmanoma.
1. Reikia suburti sveikų žmonių komandą ir duoti užduotį pagal tam tikrus bruožus, elgesio nukrypimus išskirti iš valstybei tarnaujančiųjų tarpo tuos, kurie jau užsikrėtę KIV. Sergančiuosius reikia kaip galima greičiau izoliuoti. Patartina apie kiekvieną surastą KIV sergantį žmogų ir jam sveiko (ypač svarbu) Gydytojo paskirtą veiksmingą vaistų dozę paskelbti viešai, nes tai daro atgrasantį poveikį kituose žmonėse tūnančiam virusui. Šio gydymo būdo šalutinis poveikis tas – kad dažnai į atsilaisvinusią KIV sergančio žmogaus vietą atėjęs naujas, stipraus imuniteto neturintis žmogus yra paveikiamas įstaigos ore tvyrančio KIV viruso ir… suserga.
2. Ministerijų, valstybės įstaigų, savivaldybių administracijų vadovais reikėtų paskirti KIV nesergančius žmones. Tokių pat reikia ir Merų… Taip, Valstybė kurį  laiką turi tenkintis 1-o punkto vykdymu, nes surinkti tiek KIV nesergančių ir dar kompetentingų, aktyvių, pasiaukojančių Lietuvai žmonių nėra lengva. Bet jei tai padaryti jau galima, šie žmonės turi prisijungti prie 1-ame punkte aprašyto kovotojų būrio ir imtis ligos prevencinių priemonių savo įstaigose. Užduotis nelengva, nes pirmiausia reikia atsikratyti ligos nešiotojų, kurie dažnai priešinasi, o per vargus išmesti, dažnai, Valstybei vis dar sergant KIV, būna grąžinami į pareigas. Antra, tuo pačiu metu įstaigoje reikia kurti sterilią aplinką, kurioje KIV sergantis žmogus šviestų kaip elektros lemputė, o naujiems žmonėms rizika susirgti būtų minimali.
3. Kova su KIV reikalauja tikrų lyderių. Todėl sveiki nuo KIV Lietuvos žmonės turėtų išsirinkti sveiką nuo KIV Lietuvos valdžią. Sveiki Lietuvos vadovai turėtų suburti pasveikusias institucijas, savivaldybes darbui Žmonėms. Valstybės bendras imunitetas ligai taptų toks stiprus, kad jį drąsiai galėtume pakrikštyti pavadinimu – „LIETUVOS NEGALIMA PAPIRKTI“. Ir tada jau joks polinkį į KIV turintis „verslininkas“ negalėtų Valstybėje rasti terpės, kur jo nešiojamas virusas sukeltų tokį ligos protrūkį, kurį įveikti galima būtų tik chirurginės operacijos keliu.
Taigi, Valstybei pasveikti nuo KIV įmanoma, tačiau reikia laiko. Negalima šių etapų daryti vienu metu, negalima jų sukeisti vietomis. Viską reikia daryti nuosekliai, pagal instrukciją ir… turėti kantrybės. Kur šiuo metu yra Lietuva, spręskite patys.

Žydrūnas Bartkus

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Sunkiaatlečiai iškovojo aukso ir bronzos medalius

Avatar

Paskelbta

data

Vasario 22-23 dienomis Pravieniškėse vyko Lietuvos  jaunių, jaunimo, suaugusių ir veteranų  jėgos trikovės čempionatas, kuriame Radviliškio stipruoliai iškovojo penkis aukso ir du bronzos medalius.

Jaunių tarpe svorio kategorijoje iki 59 kg nugalėjo Šeduvos gimnazijos mokinys Kornelijus Keras, trikovėje surinkęs 395 kg. Radviliškio Lizdeikos gimnazijos mokinys Kornelijus Poškus, trikovėje surinkęs 492.5 kg,  neturėjo sau lygių svorio kategorijoje iki 66 kg. Absoliučioje įskaitoje jaunių tarpe jis užėmė antrą vietą.

Suaugusių tarpe svorio kategorijoje iki 52 kg nugalėjo Kristina Kirilesku, trikovėje surinkusi 302,5 kg. Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro mokinė Neda Pabilionytė iškovojo trečią vietą svorio kategorijoje +72 kg.

Svorio kategorijoje iki 66 kg,  pagerinęs šalies rekordą pritūpimo veiksme iki 231 kg ir trikovės sumoje surinkęs 598.5 kg, nugalėjo Gintaras Blėdis. Absoliučioje įskaitoje Gintaras užėmė antrą vietą. Kartu su suaugusiais rungtyniavęs Kornelijus Poškus iškovojo trečią vietą.

Veteranių tarpe svorio kategorijoje iki 57 kg, trikovėje surinkusi 327.5 kg, pirmą vietą iškovojo Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro mokinė Laura Margevičiutė. Absoliučioje įskaitoje ji užėmė antrą vietą.

Komandinėje įskaitoje radviliškiečių komanda jaunių grupėje užėmė trečią vietą, suaugusių moterų ir vyrų tarpe – antrąsias vietas

Dalis Lapašinskas

Skaityti daugiau

Aktualijos

Durų meistras paėmė užstatą ir dingo

Avatar

Paskelbta

data

2019 m. lapkričio 24 d. Radviliškyje, Lizdeikos g., vyras, gimęs 1982
m., sudarė žodinę sutartį su vyru, gimusiu 1992 m., ir už lauko
durų pakeitimą paėmė 200 eurų užstatą, bet savo įsipareigojimų
neįvykdė. Turtinė žala – 200 eurų. Pareiškimas gautas
2020-02-25.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019