Socialiniai tinklai

Aktualijos

Korupcijos Imunodeficito Virusas (KIV)…

Avatar

Paskelbta

data

Tai liga. Ši liga baisesnė nei visos kitos kartu sudėjus. KIV serga ne tik žmonės, serga institucijos, ištisos valstybės. Tik Skandinavijos šalys, na dar Naujoji Zelandija gali lengviau atsikvėpti, nes joms pavyko nuo šio viruso išsivaduoti.

KIV – užkrečiama liga. Jos pernešėjai – išskirtinai nesąžiningi žmonės, tačiau jie virusu gali užkrėsti ne tik į save panašius žmones, bet ir įstaigas, privačius verslus, netgi palaužti valstybes. Negydoma KIV progresuoja ypač greitai ir daro nepamatuojamai didžiulę žalą sveikiems žmonėms.
Ar įmanoma Valstybei pasveikti susirgus? Dar daugiau, ar įmanoma apsisaugoti nuo šio viruso?
Tai padaryti sunku, bet įmanoma.
1. Reikia suburti sveikų žmonių komandą ir duoti užduotį pagal tam tikrus bruožus, elgesio nukrypimus išskirti iš valstybei tarnaujančiųjų tarpo tuos, kurie jau užsikrėtę KIV. Sergančiuosius reikia kaip galima greičiau izoliuoti. Patartina apie kiekvieną surastą KIV sergantį žmogų ir jam sveiko (ypač svarbu) Gydytojo paskirtą veiksmingą vaistų dozę paskelbti viešai, nes tai daro atgrasantį poveikį kituose žmonėse tūnančiam virusui. Šio gydymo būdo šalutinis poveikis tas – kad dažnai į atsilaisvinusią KIV sergančio žmogaus vietą atėjęs naujas, stipraus imuniteto neturintis žmogus yra paveikiamas įstaigos ore tvyrančio KIV viruso ir… suserga.
2. Ministerijų, valstybės įstaigų, savivaldybių administracijų vadovais reikėtų paskirti KIV nesergančius žmones. Tokių pat reikia ir Merų… Taip, Valstybė kurį  laiką turi tenkintis 1-o punkto vykdymu, nes surinkti tiek KIV nesergančių ir dar kompetentingų, aktyvių, pasiaukojančių Lietuvai žmonių nėra lengva. Bet jei tai padaryti jau galima, šie žmonės turi prisijungti prie 1-ame punkte aprašyto kovotojų būrio ir imtis ligos prevencinių priemonių savo įstaigose. Užduotis nelengva, nes pirmiausia reikia atsikratyti ligos nešiotojų, kurie dažnai priešinasi, o per vargus išmesti, dažnai, Valstybei vis dar sergant KIV, būna grąžinami į pareigas. Antra, tuo pačiu metu įstaigoje reikia kurti sterilią aplinką, kurioje KIV sergantis žmogus šviestų kaip elektros lemputė, o naujiems žmonėms rizika susirgti būtų minimali.
3. Kova su KIV reikalauja tikrų lyderių. Todėl sveiki nuo KIV Lietuvos žmonės turėtų išsirinkti sveiką nuo KIV Lietuvos valdžią. Sveiki Lietuvos vadovai turėtų suburti pasveikusias institucijas, savivaldybes darbui Žmonėms. Valstybės bendras imunitetas ligai taptų toks stiprus, kad jį drąsiai galėtume pakrikštyti pavadinimu – „LIETUVOS NEGALIMA PAPIRKTI“. Ir tada jau joks polinkį į KIV turintis „verslininkas“ negalėtų Valstybėje rasti terpės, kur jo nešiojamas virusas sukeltų tokį ligos protrūkį, kurį įveikti galima būtų tik chirurginės operacijos keliu.
Taigi, Valstybei pasveikti nuo KIV įmanoma, tačiau reikia laiko. Negalima šių etapų daryti vienu metu, negalima jų sukeisti vietomis. Viską reikia daryti nuosekliai, pagal instrukciją ir… turėti kantrybės. Kur šiuo metu yra Lietuva, spręskite patys.

Žydrūnas Bartkus

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Kaip policija sužino, kada pradeda dygti grybai?

Avatar

Paskelbta

data

Labai paprastai – iš pranešimų  apie pasiklydusius grybautojus. Šiandien jau galime konstatuoti, kad grybų sezonas prasidėjo, mat liepos 17-osios vakare Šiaulių apskrities policija sulaukė pirmojo šią vasarą pranešimo apie pasiklydusius  grybautojus. Visą naktį trukusi dviejų garbaus amžiaus senjorų paieška baigėsi sėkmingai – išgelbėti ir grybautojai, ir pora kibirų jų surinktų grybų.

73 ir 79 metų šiauliečiai grybauti automobiliu „Audi 80“ išvažiavo liepos 17-ąją, apie pietus. O apie 21 val. Šiaulių apskrities policijos budėtojai sulaukė vieno jų sūnaus telefono skambučio, kad grybaudamas pasiklydo jo tėvas.  Kai policijos pareigūnai mobiliuoju telefonu susisiekė su pranešėjo tėvu ir kartu buvuviu jo draugu, vyrai nurodyti tikslios savo buvimo vietos  negalėjo. Sakė, kad važiavo link Kuršėnų ir gali būti, kad jie esą Šiaulių rajone esančio Raudėnų kaimo miške.

Tačiau pasiklydėlių  telefonų paskutinioji aktyvizacijos vieta bylojo, kad senoliai turėtų būti Telšių rajone, prie Tryškių esančiuose miškuose. Tad ieškoti  jų išvažiavo jungtinės pajėgos – Šiaulių ir Telšių AVPK pareigūnai. Tryškių seniūnijoje, Leilėnų kaime, jie rado pasiklydėlių paliktą automobilį. Važinėdami ir vaikščiodami  miško keliukais bei takeliais, pareigūnai signalizavo garso ir šviesos signalais. Telefonu senjorai sakė, kad garso signalus  girdi, tačiau miške sunku orientuotis, kurioje pusėje jie girdėti, todėl senoliai bevelijo likti vietoje ir nebeklaidžioti, nes buvo jau labai pavargę. Apie 3 val. nakties į pagalbą  pareigūnams buvo išsiųstas kinologas su dvejų metų belgų aviganiu Kingu.  Tačiau ir jis pareigūnų pas dingusiuosius nenuvedė. Kaip vėliau paaiškėjo, iki tikslo buvo likę apie pora kilometrų, kai pareigūnai sulaukė telefoninio skambučio, jog pasiklydėliai rasti. Šią žinią apie 8 val. ryto pranešė Valstybinės miškų urėdijos Kuršėnų regioninio padalinio vyr. specialistas Simonas Vaitekūnas. Jis atsiliepė į vieno iš pasiklydusių senjorų  sūnaus  prašymą ir kartu su   Tryškių girininku Arvydu Simonaičiu nuvažiavo į mišką. Kadangi pastarasis savo prižiūrimą teritoriją žino kaip savo penkis pirštus, tad pagal pasiklydėlių matomus ir nupasakojamus vaizdus, ypač  detalę, kad jie yra šalia sulūžusio medžiotojų bokštelio,  jam nesunku buvo atsekti senolių  buvimo vietą. Po tamsios ir šaltos miške praleistos nakties senjorams medikų pagalbos neprireikė ir jie su grybų laimikiu po didžiulio pačių ir jų artimųjų patirto streso sėkmingai   parkeliavo į namus.

Tai – sėkmės istorija. Jų yra ne viena. Tačiau policijos pareigūnai  skaičiuoja ir ne vieną tragišką atvejį, kai išėję grybauti ar uogauti senoliai į namus negrįžo ir net nerasti jų palaikai. Dėl silpnos sveikatos, netikėtai miške patirtos traumos, orientacijos praradimo ar išsikrovusio mobiliojo telefonas kai kurie jų namo nebegrįžo. Tad pabandykite įtikinti savo tėvus, savo senelius, kad jų gyvybė yra daug brangesnė už litrą uogų ar grybų, todėl rizikuoti jiems  žygiais į mišką nevertėtų. O jei norite juos pradžiuginti, palaikykite  kompaniją ir kartu keliaukite rinkti miško gėrybių. Bus ramiau ir jums, ir jūsų smalsuoliams senjorams.                                              

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Naujas savaitraščio “Radviliškio kraštas” numeris jau prekyboje

Avatar

Paskelbta

data

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019