Socialiniai tinklai

Aktualijos

Korupcijos Imunodeficito Virusas (KIV)…

Avatar

Paskelbta

data

Tai liga. Ši liga baisesnė nei visos kitos kartu sudėjus. KIV serga ne tik žmonės, serga institucijos, ištisos valstybės. Tik Skandinavijos šalys, na dar Naujoji Zelandija gali lengviau atsikvėpti, nes joms pavyko nuo šio viruso išsivaduoti.

KIV – užkrečiama liga. Jos pernešėjai – išskirtinai nesąžiningi žmonės, tačiau jie virusu gali užkrėsti ne tik į save panašius žmones, bet ir įstaigas, privačius verslus, netgi palaužti valstybes. Negydoma KIV progresuoja ypač greitai ir daro nepamatuojamai didžiulę žalą sveikiems žmonėms.
Ar įmanoma Valstybei pasveikti susirgus? Dar daugiau, ar įmanoma apsisaugoti nuo šio viruso?
Tai padaryti sunku, bet įmanoma.
1. Reikia suburti sveikų žmonių komandą ir duoti užduotį pagal tam tikrus bruožus, elgesio nukrypimus išskirti iš valstybei tarnaujančiųjų tarpo tuos, kurie jau užsikrėtę KIV. Sergančiuosius reikia kaip galima greičiau izoliuoti. Patartina apie kiekvieną surastą KIV sergantį žmogų ir jam sveiko (ypač svarbu) Gydytojo paskirtą veiksmingą vaistų dozę paskelbti viešai, nes tai daro atgrasantį poveikį kituose žmonėse tūnančiam virusui. Šio gydymo būdo šalutinis poveikis tas – kad dažnai į atsilaisvinusią KIV sergančio žmogaus vietą atėjęs naujas, stipraus imuniteto neturintis žmogus yra paveikiamas įstaigos ore tvyrančio KIV viruso ir… suserga.
2. Ministerijų, valstybės įstaigų, savivaldybių administracijų vadovais reikėtų paskirti KIV nesergančius žmones. Tokių pat reikia ir Merų… Taip, Valstybė kurį  laiką turi tenkintis 1-o punkto vykdymu, nes surinkti tiek KIV nesergančių ir dar kompetentingų, aktyvių, pasiaukojančių Lietuvai žmonių nėra lengva. Bet jei tai padaryti jau galima, šie žmonės turi prisijungti prie 1-ame punkte aprašyto kovotojų būrio ir imtis ligos prevencinių priemonių savo įstaigose. Užduotis nelengva, nes pirmiausia reikia atsikratyti ligos nešiotojų, kurie dažnai priešinasi, o per vargus išmesti, dažnai, Valstybei vis dar sergant KIV, būna grąžinami į pareigas. Antra, tuo pačiu metu įstaigoje reikia kurti sterilią aplinką, kurioje KIV sergantis žmogus šviestų kaip elektros lemputė, o naujiems žmonėms rizika susirgti būtų minimali.
3. Kova su KIV reikalauja tikrų lyderių. Todėl sveiki nuo KIV Lietuvos žmonės turėtų išsirinkti sveiką nuo KIV Lietuvos valdžią. Sveiki Lietuvos vadovai turėtų suburti pasveikusias institucijas, savivaldybes darbui Žmonėms. Valstybės bendras imunitetas ligai taptų toks stiprus, kad jį drąsiai galėtume pakrikštyti pavadinimu – „LIETUVOS NEGALIMA PAPIRKTI“. Ir tada jau joks polinkį į KIV turintis „verslininkas“ negalėtų Valstybėje rasti terpės, kur jo nešiojamas virusas sukeltų tokį ligos protrūkį, kurį įveikti galima būtų tik chirurginės operacijos keliu.
Taigi, Valstybei pasveikti nuo KIV įmanoma, tačiau reikia laiko. Negalima šių etapų daryti vienu metu, negalima jų sukeisti vietomis. Viską reikia daryti nuosekliai, pagal instrukciją ir… turėti kantrybės. Kur šiuo metu yra Lietuva, spręskite patys.

Žydrūnas Bartkus

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Knygos “Prakalbinto stalo istorija” pristatymas

Avatar

Paskelbta

data

Spalio mėn. 25 d. 17.00 val. Radviliškio kultūros centre vyks kriminalinės policijos profesinė šventė, kurios metu bus pristatyta knyga “Prakalbinto stalo istorija” apie Radviliškio rajono policijos kriminalistą – ekspertą Kazimierą Liepą, kuriam šiais metais būtų suėję 60 m. Knygoje taip pat daug informacijos apie kriminalisto – eksperto profesiją,  prisiminimų iš Radviliškio policijos gyvenimo ir intriguojančių rezonansinių nusikaltimų tyrimo aplinkybių.
Knygos autoriai: buvęs kriminalinės policijos darbuotojas Gintautas
Šarauskas ir buvęs žurnalistas Sidas Aksomaitis.

Renginys nemokamas. Kviečiame dalyvauti!

Skaityti daugiau

Aktualijos

Milijonas kiemams, bet jie skęsta balose

Avatar

Paskelbta

data

Neapsikentę nešamo purvo į namus ir balų kiemuose, Naujosios gatvės gyventojai pradėjo Radviliškio miesto valdžią kritikuoti socialiniuose tinkluose.

Radviliškiečiai, ypač naujai renovuotų daugiabučių gyventojai iš Naujosios gatvės, turi teisę pikti – rajono valdžia liepos mėnesį pasirašė vieno milijono eurų vertės sutartį bendro naudojimo kiemų, aikštelių, dviračių takų, privažiavimų ir kitų inžinerinių statinių paprasto remonto darbams atlikti. Deja, kol kas nė vienas kiemas nėra sutvarkytas. O ir iš milijono eurų kol kas panaudoti tik porą tūkstančių eurų, bet ne pagal paskirtį – sumalta betoninė gatvių ir šaligatvių produkcija ir paskleista ant Tyrulių vietinės reikšmės kelio.
2019 metais liepos 11 dieną Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė pasirašė trejų metų sutartį su valstybės įmonės AB „Kelių priežiūra“ generaliniu direktoriumi Rolandu Rutėnu. Sutarties vertė beveik milijonas eurų – 998 tūkst. 801,34. Nors tai atviras konkursas, tačiau CVP IS nėra duomenų, kiek dar įmonių dalyvavo šiame konkurse. Bet kokiu atveju, labai panašu, kad rajono valdžia tik demonstratyviai rodo rūpinimąsi gyventojais, tačiau realių darbų neatlieka. Beje, pakalbintas Radviliškio miesto seniūnas Ernestas Mončauskas buvo gerokai nustebęs išgirdęs sutarties sumą. Tiesa, prižadėjo pasidomėti. Kaip ir sakė pasidomėsiąs Naujosios gatvės daugiabučių kiemais.
Galime priminti, kad šie kiemai yra pateikiami kaip pavyzdiniai. Visus gyventojus politikai ir valdininkai ragina savo lėšomis prisidėti prie savivaldybės, bet ar tikrai kiekvienas norėtų gauti tokios kokybės kiemą? Jau kelinti metai iš eilės kiemuose po lietaus balos užsistovi, į namų laiptinės nešamas purvas ir kiti nemalonūs „siurprizai“, o iš  valdžios – tik šnekos.
P.S.
Tarybos narys Gediminas Lipnevičius kreipiasi į radviliškiečius socialinėje paskyroje „Facebook“ ,  kad daugiabučių namų gyventojai praneštų apie netvarkingus kiemus. Tarybos narys, surinkęs iš gyventojų informaciją, kreipsis į savivaldybės administraciją, kad ši neatidėliotinai problemas spręstų. Į Tarybos narį galima kreiptis ir el. paštu: gediminas.lipnevicius@radviliskis.lt

Marius Aleksiūnas

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019