Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Konservatorių „kregždutės“ žmones paliko „ant ledo“

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio miesto kultūros centro patalpose buvo planuotas 5 Seimo narių iš TS – LKD partijos susitikimas su gyventojais. Į susitikimą su Seimo konservatorių frakcijos nariais atskubėję radviliškiečiai liko it musę kandę. Organizatoriai net nesivargino iš anksto įspėti, kad plačiai išreklamuotas renginys Radviliškio kultūros centre neįvyks. Gyventojai nebuvo patenkinti tokia situacija, kai informuojama penktadienį apie antradienio susitikimą, tačiau paskutinę minutę jis atšaukiamas.

Pažadėjo – patiešijo, netesėjo…

TS – LKD partijos Radviliškio skyriaus pirmininkas A. Čepononis neįvardijo, kas konkrečiai organizavo susitikimą su jo bendrapartiečiais Seime. Anot mero, tai būta „abipusės“ idėjos.

TS – LKD partijos Radviliškio skyrius rezervavo salę, išspausdino skelbimą savivaldybės finansuojamame laikraštyje, paviešino informaciją savivaldybės internetiniame tinklalapyje. Kad susitikimas neįvyks – jokiose informavimo priemonėse pranešta nebuvo. Tad po darbų į kultūros centrą atskubėjusiems gyventojams liko tik „pabučiuoti durų rankeną“ ir, apsisukus, keliauti namo.

Paaiškėjo, jog net 5 A. Čepononio bendrapartiečių Seimo narių atvykimo į Radviliškį susitikti su gyventojais idėja išsirutuliojo prieš mėnesį, kai jau buvo įvykęs kitų trijų Seimo narių susitikimas su gyventojais „Radviliškio krašto bendruomenės“ patalpose. Visgi tiesioginį ryšį tarp šių įvykių organizatoriai neigia.

Savi marškiniai – arčiau kūno?

Politikų atstovai mėgino aiškinti, kad susitikimas neįvyko dėl „netikėtai“ pakeistos posėdžių darbotvarkės. Tačiau apie pakeitimus žinota beveik savaitė iki planuoto susitikimo. Be to, tą dieną, kai turėjo atlėkti sostinės konservatorių „kregždutės“, Seime buvo svarstomi keli klausimai, kurių dauguma išnagrinėta iki 14 valandos. Vienas iš jų – ir su valstybės politikų darbo apmokėjimu susijęs įstatymas. Tad kas gali paneigti, kad savi marškiniai politikams – arčiau kūno?

Kadangi salė buvo rezervuota, belieka laukti kad TS-LKD partijos Radviliškio skyrius pasielgs krikščioniškai: ne tik sumokės Radviliškio kultūros centrui, bet ir atsiprašys „suvedžiotų“ rinkėjų.

Skyriaus pirmininko savivalė?

Akivaizdu, kad rajoną valdantis asmuo kažkur gerokai apsiskaičiavo: rezervavo kultūros centre salę, užsakė skelbimą jam palankioje žiniasklaidoje ir paviešino informaciją apie susitikimą paskutinėmis dienomis internete, nors tartasi buvo jau pieš mėnesį, bet… Visa tai liko eiliniu neįgyvendintu pažadu. Kaip ir per savivaldos rinkimus, kai jo bendrapartiečiai „kandidatuoja“ į Tarybos narius, o vėliau „savanoriškai“ atsisako jiems rinkėjų suteiktų mandatų. Juk ir Radviliškio miesto kultūros centras prarado 15 eurų valandinio įkainio pajamas už rezervuotą mažąją salę, nes neįvykus susitikimui savivaldybės įstaigos buhalteris tikriausiai nedrįs pateikti partijos skyriui sąskaitos apmokėjimui. O kad pats skyrius susiprastų susimokėti už salę, labai abejotina. Partijos skyriaus pirmininko A. Čepononio pasinaudojimas tarnybine padėtimi asmeniniams poreikiams sklinda gerokai toliau už rajono ribų ir tikriausiai pasiekia Vilniuje esančią partijos būstinę.

Pabaigai…

Abiejų susitikimą inicijavusių pusių pateikiami argumentai tokie neįtikinantys ir silpni, jog galima daryti ir kitokias prielaidas. Galėjo susitikimui nepritarti partijos pirmininkas G. Landsbergis. Su juo ar jo padėjėjais nepavyko susisiekti ir gauti komentarą dėl partijos krikščioniškojo-demokratinio flango narių „desanto“ į Radviliškį. Gal partijos pirmininkui labai nepatiko tokia vietinio skyriaus pirmininko „saviveikla“? Vis tik, iš kitos pusės, parlamentinės partijos nariai ir vietinis skyrius žaidžia su ugnimi. Reikia būti labai drąsiam ir neišmintingam, kad suorganizuotum tokį susitikimą ir jį paskutinę minutę atšauktum be rimtos priežasties.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi