Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Alksniupių ir Šiaulėnų ambulatorijose nebesėdės vadovai 

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio rajone optimizavimo bei reorganizavimo procesai paskutiniuoju  metu įgauna vis didesnį pagreitį: jungiamos gimnazijos, reorganizuojami Polekėlės globos namai. Prieš reorganizacijos procesą neatsilaikė Alksniupių bei Šiaulėnų ambulatorijos.

Ambulatorijos jungiamos prie didesnių sveikatos priežiūros centrų


Tarybos sprendimu, Alksniupių ambulatorija prijungiama prie Šeduvos pirminės sveikatos priežiūros centro, o Šiaulėnų ambulatorija – prie Radviliškio pirminės sveikatos priežiūros centro.

Šių ambulatorijų vadovams tai nebuvo naujiena – apie reorganizacija jau buvo kalbama gan seniai.
Po reorganizacijos atsisakyta ambulatorijų vadovų, tad bus sutaupyta lėšų.

Šiaulėnų ambulatorija direktoriaus neturėjo,tai palengvino reorganizacijos procesą – nereikia mokėti išeitinės kompensacijos.

Kaip jau buvo kalbėta Socialinių reikalų, sveikatos ir teisėtvarkos komiteto posėdyje, šiaulėniškiams reorganizacija nepatogumų neatneš – daugelis jų pas gydytojus važiuoja į Radviliškį, nes gydytoja Šiaulėnų ambulatorijoje dirbo tik du kartus per savaitę keturias valandas.

Alksniupių ambulatorijoje dirba atvažiuojantis šeimos gydytojas, tačiau pacientai, apsilankę šios ambulatorijos internetiniame puslapyje, apie jo darbo valandas nesužinos – nėra pateikta jokios informacijos. Pasak buvusios ambulatorijos direktorės V. Barkauskienės, „visi ir taip žino“.
Sutapimas, o gal ne – šios ambulatorijos direktorė V. Barkauskienė dar prieš ambulatorijos reorganizavimą pasitraukė iš pareigų į užtarnautą poilsį ir su nemaža išeitine išmoka.

Po reorganizacijos Alksniupių ambulatorijai vadovaus Šeduvos pirminės sveikatos priežiūros centro   direktorė Aušra Čiūdarienė, o Šiaulėnų ambulatorijai – Radviliškio  pirminės sveikatos priežiūros centro laikinasis vadovas Aloyzas Juodis.

Sulaukta atsakymo apie ambulatorijų vadovų etatus

Birželio 22 dieną vykusiame tarybos posėdyje tarybos narys J. Malinauskas  pagaliau sulaukė atsakymo, kodėl buvusi Alksniupių ambulatorijos direktorė V. Barkauskienė turėjo visą direktorės etatą, kai tuo tarpu kitų ambulatorijų direktoriai dirbo puse etato.

„Nuo 2006 m. ambulatorijų vadovai turėjo vieną etatą direktoriaus ir vieną etatą gydytojo. Vėliau, 2010 m. sveikatos ministru tapus V. Andriukaičiui, leista papildomą darbą dirbti toje pačioje darbovietėje neviršijant 12 valandų darbo trukmės. Gydytojams buvo leista pasirinkti – visu etatu dirbti įstaigos vadovu arba gydytoju. Kadangi šeimos gydytojo atlyginimas didesnis nei direktoriaus, daugelis pasirinko dirbti pilnu etatu šeimos gydytoju ir puse etato ambulatorijos direktoriumi. Alksniupių ambulatorijos direktorė yra odontologė, o odontologas „pririštas“ prie prisirašiusių pacientų skaičiaus, tad V. Barkauskienė pasirinko dirbti pilnu etatu ambulatorijos direktore ir puse etato gydytoja odontologe“,- sakė V. Čiūdarienė.

Po šito paaiškinimo kyla klausimas, ar tikrai Alksniupių ambulatorijoje nebuvo dantys gydomos „mirusioms sieloms“, jeigu odontologo atlyginimas priklauso nuo prisirašiusių pacientų skaičiaus? Šį klausimą  jau nagrinėja teisėsauga ir tikimės, kad atsakymas greitai paaiškės. Manoma, kad ir Alksniupių ambulatorijos direktorės V. Barkauskienės išėjimas iš darbo galimai susijęs su teisėsaugos parodytu dėmesiu šiai gydymo įstaigai.

„Radviliškio krašto“ informacija


 

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi