Alksniupių ir Šiaulėnų ambulatorijose nebesėdės vadovai 

Radviliškio rajone optimizavimo bei reorganizavimo procesai paskutiniuoju  metu įgauna vis didesnį pagreitį: jungiamos gimnazijos, reorganizuojami Polekėlės globos namai. Prieš reorganizacijos procesą neatsilaikė Alksniupių bei Šiaulėnų ambulatorijos.

Ambulatorijos jungiamos prie didesnių sveikatos priežiūros centrų


Tarybos sprendimu, Alksniupių ambulatorija prijungiama prie Šeduvos pirminės sveikatos priežiūros centro, o Šiaulėnų ambulatorija – prie Radviliškio pirminės sveikatos priežiūros centro.

Šių ambulatorijų vadovams tai nebuvo naujiena – apie reorganizacija jau buvo kalbama gan seniai.
Po reorganizacijos atsisakyta ambulatorijų vadovų, tad bus sutaupyta lėšų.

Šiaulėnų ambulatorija direktoriaus neturėjo,tai palengvino reorganizacijos procesą – nereikia mokėti išeitinės kompensacijos.

Kaip jau buvo kalbėta Socialinių reikalų, sveikatos ir teisėtvarkos komiteto posėdyje, šiaulėniškiams reorganizacija nepatogumų neatneš – daugelis jų pas gydytojus važiuoja į Radviliškį, nes gydytoja Šiaulėnų ambulatorijoje dirbo tik du kartus per savaitę keturias valandas.

Alksniupių ambulatorijoje dirba atvažiuojantis šeimos gydytojas, tačiau pacientai, apsilankę šios ambulatorijos internetiniame puslapyje, apie jo darbo valandas nesužinos – nėra pateikta jokios informacijos. Pasak buvusios ambulatorijos direktorės V. Barkauskienės, „visi ir taip žino“.
Sutapimas, o gal ne – šios ambulatorijos direktorė V. Barkauskienė dar prieš ambulatorijos reorganizavimą pasitraukė iš pareigų į užtarnautą poilsį ir su nemaža išeitine išmoka.

Po reorganizacijos Alksniupių ambulatorijai vadovaus Šeduvos pirminės sveikatos priežiūros centro   direktorė Aušra Čiūdarienė, o Šiaulėnų ambulatorijai – Radviliškio  pirminės sveikatos priežiūros centro laikinasis vadovas Aloyzas Juodis.

Sulaukta atsakymo apie ambulatorijų vadovų etatus

Birželio 22 dieną vykusiame tarybos posėdyje tarybos narys J. Malinauskas  pagaliau sulaukė atsakymo, kodėl buvusi Alksniupių ambulatorijos direktorė V. Barkauskienė turėjo visą direktorės etatą, kai tuo tarpu kitų ambulatorijų direktoriai dirbo puse etato.

„Nuo 2006 m. ambulatorijų vadovai turėjo vieną etatą direktoriaus ir vieną etatą gydytojo. Vėliau, 2010 m. sveikatos ministru tapus V. Andriukaičiui, leista papildomą darbą dirbti toje pačioje darbovietėje neviršijant 12 valandų darbo trukmės. Gydytojams buvo leista pasirinkti – visu etatu dirbti įstaigos vadovu arba gydytoju. Kadangi šeimos gydytojo atlyginimas didesnis nei direktoriaus, daugelis pasirinko dirbti pilnu etatu šeimos gydytoju ir puse etato ambulatorijos direktoriumi. Alksniupių ambulatorijos direktorė yra odontologė, o odontologas „pririštas“ prie prisirašiusių pacientų skaičiaus, tad V. Barkauskienė pasirinko dirbti pilnu etatu ambulatorijos direktore ir puse etato gydytoja odontologe“,- sakė V. Čiūdarienė.

Po šito paaiškinimo kyla klausimas, ar tikrai Alksniupių ambulatorijoje nebuvo dantys gydomos „mirusioms sieloms“, jeigu odontologo atlyginimas priklauso nuo prisirašiusių pacientų skaičiaus? Šį klausimą  jau nagrinėja teisėsauga ir tikimės, kad atsakymas greitai paaiškės. Manoma, kad ir Alksniupių ambulatorijos direktorės V. Barkauskienės išėjimas iš darbo galimai susijęs su teisėsaugos parodytu dėmesiu šiai gydymo įstaigai.

„Radviliškio krašto“ informacija


 

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts