Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Gyvenimas tapo pragaru, bet valdžia bejėgė padėti?

Avatar

Paskelbta

data

Prieš metus viena jauna šeima įsigijo butą Kalnelio Gražionyse. Įsigijusi būstą, ji net nenumanė, kokius kaimynus gaus kaip „pasogą“. Keturių asmenų šeima, kurioje vyresnėlis sūnus neseniai tapo pilnamečiu, o mažasis dar lanko darželį, susidūrė su tokiomis gyvenimo sąlygomis, kokios tikriausiai galėtų būti aprašytos tik Dantės „Dieviškos komedijos“ dalyje apie pragarą.

Nesusitaikę su tuo, kad žalingų įpročių turintys kaimynai nuolat kelia triukšmą, girtuokliauja, šlapinasi, keikiasi, savo namus pavertė landyne ir kitaip trukdo, E. ir V. (pavardės redakcijai žinomos) kreipėsi į policiją. Ne vieną, ne du kartus, o dešimtis kartų. Per nepilnus metus laiko jie kvietė policijos pareigūnus ne mažiau kaip 40 kartų. Iš pradžių naujakuriai naiviai tikėjosi, kad policija geranoriškai padės kaimynams Algirdui ir Auksei S. (pavardės redakcijai žinomos) priminti, kad ne tik jie turi teisių gyventi kaip nori, bet ir pareigų. Deja, grįžus jų sūnui Mariui S. iš kalėjimo,situacija dar labiau pablogėjo.
Įgavęs kalėjimo bendruomenės įpročių, buvęs kalinys nusprendė savaip „pamokyti“ apie jį ir jo tėvus valdžios įstaigoms pranešusius kaimynus E. ir V. – užkišo ventiliacijos angą, kad netvarkingos krosnies, cigarečių ir kiti dūmai eitų ne į išorę, o pas „skundikus“. Maža to, baladojimasis naktimis, šuns skalijimas, necenzūriniai žodžiai iš kaimynų pusės tapo kasdienybe. Dar ir to jiems pasirodė mažai: koridoriuje net sklido fekalijų kvapas. Kaip vyresnėliui E. ir V. sūnui tokiomis sąlygomis pasiruošti abitūros egzaminams, asocialams visiškai nesvarbu. Kad nuo tokio streso ir nuolatinės baimės mažajam sūnui pakriko nervai, kaimynams taip pat nė motais, nes jų tikslas – atsikratyti „skundikų“. Tų, kurie rašo pareiškimus policijai, priešgaisrinei, visuomenės sveikatos centrui, vaikų teisių apsaugos tarnybai.

Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad tvarkingai gyvenanti šeima pernelyg perdėtai reaguoja į asocialų gyvenimą gyvenančius kaimynus, tačiau Radviliškio policijos duomenimis, Marius ir kiti šeimos nariai ne kartą ir ne du jau buvo bausti ir perspėjami dėl tokių savo veiksmų kaimynų atžvilgiu. Be to, šalia gyvenančius kitus kaimynus asocialai taip pat pavertė savo gyvenimo būdo įkaitais. Aplinkui gyvenantieji bijo kištis į konfliktą ir atsisako liudyti bijodami tokio paties likimo – šiuo metu E. ir V. sukurtas pragaras žemėje. Dar kiti kaimynai  niekur nesikiša  iš solidarumo – nebebus landynės, kurioje jie leisdavo laiką girtuokliaudami.

Apogėjus buvo pasiektas, kai E. K. paprašius kaimynams patraukti šunį, Marius S. ne tik kumščiu palei veidą pamosikavo, bet ir pasakė, kad „vieną dieną juos sunešiosiantis“. Su turimu garso įrašu E. K. kreipėsi į policiją dėl grasinimo nužudyti. Atvykus policijos pareigūnams D. Zarauskui ir I. Žekienei apklausti Marių S. dėl galimo grasinimo nužudyti kaimynus, buvęs kalinys iššoko iš policijos pareigūnų automobilio ir išdaužė E. K. priklausančio automobilio žibintą. Jo argumentas dėl šio veiksmo – „labai supyko dėl parašyto pareiškimo“. Kas būtų atsitikę patiems kaimynams, jei jie būtų tuo metu kieme, belieka tik spėlioti.

Tuo tarpu prokuratūrai toks vandališkas ir kerštingas poelgis nėra pagrindas pradėti baudžiamąją bylą. Prokurorės B. Pužaitienės manymu, tai administracinis nusižengimas ir sulaikytą Marių S. paleido iš areštinės. Tuo tarpu policijos pareigūnai nutarė nepradėti ikiteisminio tyrimo dėl grasinimo nužudyti, nes nebuvo padaryta jokių realių veiksmų. Kol kas… O kad užkišama ventiliacija ir gali eiti mirtinai pavojingos bekvapės smalkės, to per maža. Kad nesusivaldantis buvęs kalinys nesugeba prisitaikyti visuomenėje, nedirba, be priežasties išdaužia automobilio žibintus – to per maža. Gal prokurorai laukia Kėdainių tragedijos pasikartojimo?

Šiuo metu E. ir V. tenka kovoti vieniems, nes tiek policija, tiek prokuratūra atsisako padėti. Teisėsaugai vis reikia konkretesnių įrodymų, nors Aukštelkų seniūnė A. Kubilinskienė atvirai prisipažįsta, kad bijo net lankytis šioje teritorijoje.

Marius Aleksiūnas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi