Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Mero pažadas – šakėmis ant vandens rašytas

Avatar

Paskelbta

data

Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau rašė, gegužės 23 d. Radviliškio ligoninėje besilankydamas rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis pažadėjo kreiptis į rajono Tarybą, kad ši sutiktų skirti lėšų ligoninei reikiamai įrangai  įsigyti, o atsilaisvinusias lėšas ligoninė galėtų skirti gydytojų atlyginimams padidinti.

Žodžiu, savivaldybė skirtų pinigų gydytojų atlyginimams kelti tik tuo atveju, jeigu pusę reikiamos sumos surastų pati įstaiga iš savo vidinių resursų.

Ligoninė savo įsipareigojimus įvykdė
Ligoninės direktorė Danutė Povelauskienė patikėjo mero pažadu ir pateikė  savivaldybei taupymo planą, pagal kurį Radviliškio ligoninė suranda lėšų 10 proc. gydytojų atlyginimams padidinti, o kitas papildomas lėšas turėtų skirti savivaldybė, Tarybai pritarus. Tad abiem pusėms įvykdžius savo įsipareigojimus, nuo birželio mėnesio gydytojams būtų galima padidinti atlyginimus 20 proc. ir nereikėtų bijoti, kad šie specialistai išvyks į Norvegiją ar Švediją, o rajono ligoniai liks be kvalifikuotų gydytojų pagalbos. Tačiau šiam planui nebuvo lemta „tapti kūnu“. Pasirodo, savo įsipareigojimus įvykdė tik viena pusė – Radviliškio ligoninė.

Meras „dėjo į krūmus“
Pasak ligoninės direktorės D.Povelauskienės, savivaldybei Radviliškio ligoninės taupymo  ir 10 proc. reikiamos  sumos gydytojų atlyginimų kėlimui suradimo planas buvo pateiktas likus dviem savaitėms iki Tarybos posėdžio, kaip ir reikalaujama. Jį apsvarsčius komitetuose, būtų galima duoti tvirtinti Tarybai ir šiai pritarus dėl trūkstamų lėšų iš biudžeto skyrimo, mero pažadas būtų įvykdytas – atsirastų reikalingų lėšų gydytojų atlyginimų didinimui. Deja, šis planas komitetams svarstymui nebuvo pateiktas, vadinasi, ir Taryba birželio mėnesio posėdyje jo nesvarstys.
„Radviliškio krašto“ redakcija pasiteiravo mero A. Čepononio, kodėl delsiama svarstyti ligoninės vadovybės pateiktą dokumentą ir delsiama iš biudžeto skirti reikiamas lėšas.
Atsakymas buvo labai lakoniškas: „VšĮ „Radviliškio ligoninė“ taupymo planas 2018-06-06  pateiktas susipažinti visiems Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nariams kartu su visa posėdžio medžiaga. Šis klausimas reikalauja detalesnės analizės ir bus svarstomas kitame Radviliškio rajono savivaldybės tarybos posėdyje, kuris vyks 2018 m. rugpjūčio 23 d.“
Vadinasi, gydytojai didesnių atlyginimų turės laukti dar pora mėnesių.

Vyksta politiniai žaidimai“
Pasak  VšĮ „Radviliškio ligoninė“ direktorės D. Povelauskienės, čia vyksta politiniai žaidimai. „Dalyvaudamas susitikime su ligoninės darbuotojais, meras galėjo ir nekalbėti Tarybos vardu, jeigu nebuvo įsitikinęs, kad pažadą galės tesėti. Mes Tarybai svarstyti pateikėme projektą, kaip sutaupysime 10 proc. reikiamos sumos: detaliai paskaičiavome ir surašėme, kokios konkrečiai sumos bus sutaupytos, detaliai matosi, per kokias priemones ir kas taupoma. Manau, kad jokios detalesnės analizės ir tikslinimo mūsų pateiktas projektas nereikalauja“,- sakė D. Povelauskienė.
Beje, slaugytojoms, slaugytojų padėjėjoms, masažuotojams, vairuotojams, atliekantiems paramedikų darbą, atlyginimai nuo gegužės mėnesio jau padidinti 20 proc. ir slaugytojų alga pakilo 100 eurų. Na, o gydytojai, pagrindinių – gydymo – paslaugų teikėjai, dėl mero netesėtų pažadų liko „ant ledo“ .
„Vilniaus, Kauno savivaldybės surado lėšų gydytojų atlyginimams didinti, o mūsų meras nesuranda. Manau, kad čia vyksta politiniai žaidimai – laukiama, kol ateis naujas ligoninės vadovas. Jam atėjus, atsiras pinigų gydytojų atlyginimų kėlimui ir bus sakoma, kad naujasis vadovas sugebėjo surasti pinigų, o aš – ne“,- sakė D. Povelauskienė.
Pasak direktorės, turbūt ji mero nemalonę užsitraukė paduodama į teismą savivaldybę dėl galimai neskaidriai organizuoto VšĮ „Radviliškio ligoninė“ vadovų konkurso. „Gaila, kad vykstant tokiam ambicijų karui nukenčia gydytojai. Puiki medikų komanda gali išsivaikščioti, palikti Radviliškio ligoninę. Beje, ir mane norima išeliminuoti iš gydytojų komandos – 0,25 etato, laisvo priėmimo skyriuje, aš užimti negaliu, nors 36 metus dirbau gydytoja, buvau Vaikų ligų skyriaus vedėja“,- sakė D.Povelauskienė.

Gydytojams atlyginimus ligoninė pakels
Pasak  ligoninės direktorės D. Povelauskienės, pati įstaiga gydytojams atlyginimus birželio mėnesį iš savo pusės  pakels 10 proc., kelti 20 proc. be steigėjo prisidėjimo – per didelė finansinė našta.
Slaugytojos jau džiaugiasi didesniais atlyginimais, o gydytojams teks palaukti iki rugpjūčio mėnesio posėdžio – gal Taryba susimylės ir skirs reikiamus 10 proc. lėšų jų atlyginimų pakėlimui. Beje, tai galėtų įvykti tik tada, jeigu meras panorės. Na, o kol kas mero A.Čepononio pažadas prisidėti  biudžeto lėšomis prie gydytojų atlyginimų didinimo, kaip liaudis sako, „šakėmis ant vandens rašytas“.

P.S.  Kalbama, kad Sveikatos apsaugos ministras  A. Veryga kvies „ant kilimėlio“ gydymo įstaigų vadovus, kurie medikams nepakėlė atlyginimų. Kadangi nuo liepos 1 d. Radviliškio ligoninės direktorės kadencija baigiasi, pas ministrą aiškintis turbūt važiuos pats rajono meras, o medikams belieka apsišarvuoti kantrybe.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi