Nesutarimai dėl narkotikų vartojimo šeimai nieko gero neatnešė

Smurtaudamas prieš sutuoktinę, užsitraukė jos kerštą ir buvo įskųstas dėl narkotinių  medžiagų turėjimo – taip galima apibūdinti radviliškiečio Manto S. padarytų nusikaltimų esmę.  33 metų vyrui pareikšti kaltinimai dėl dviejų nusikalstamų veikų padarymo – pagal Baudžiamojo kodekso 140 straipsnio 2 dalį bei 259 straipsnio 2 dalį. Jis nežymiai sutrikdė savo sutuoktinės sveikatą bei disponavo nedideliu kiekiu narkotinių medžiagų.

Vyras aiškino, kad konfliktas kilo dėl pavydo

Kaltinamasis savo kaltę pripažino. Jis teisme davė parodymus, kad 2021 m. lapkričio 27 d. vakare konfliktavo su žmona. Gerda (vardas yra pakeistas) neva jį provokavo, kad išduos, tarp jų nuolat kildavo piktumai dėl moters bendravimo su buvusiu vyru, su kuriuo ji turi du vaikus.  Mantas S. žmonai namuose Radviliškyje, Priemiesčio gatvėje, sudavė į veidą du kartus, pastūmė į vaiko lovytę, spaudė rankomis už rankos, pečių. Vyras skundėsi, kad ir gyvenimo draugė nenusileido – trenkė jam atgal, stūmė jį. Neva ji neleido Mantui S. važiuoti į darbą, buvo iš mašinos padangos išleidusi orą. Nesutarimai su žmona baigėsi tuo, kad Mantas S. turėjo palikti bendrus namus, o žmona nebeleidžia jam matytis su vaiku. Mantas S. neigė, kad nuolat vartoja „žolę“, neva buvo pabandęs tik kelis kartus – priklausomybės neturi. Deja, narkotinių medžiagų testas parodė, kad Mantas S. yra vartojęs marihuanos.

Nukentėjusioji sakė nebeapsikentusi narkotikų vartojimo

Moteris konflikto aplinkybes aiškino kiek kitaip. Ji patvirtino, kad dėl dažnų konfliktų su vyru kartu nebegyvena, tačiau jis retkarčiais aplanko vaikus. Lapkričio 27 d. vakarą Mantas S. jai pasakė, kad eina į lauką parūkyti „žolės“. Moteris dėl to pradėjo priekaištauti, nes jis narkotines medžiagas vartoja nesaikingai, yra nuo jų priklausomas. Tą vakarą jie apsipyko tik žodžiu. Konfliktas tęsėsi pabudus ryte. Sutuoktiniai ir vėl susipyko dėl narkotinių medžiagų vartojimo. Apie tai žmonai buvo sakęs pats Mantas S., matydavosi ir iš jo elgesio. Konflikto metu vyras ėmė mušti Gerdą, o ji labai išsigando ir paėmė į rankas metalinę keptuvę bei ją iškėlusi rankoje laikė. Smūgių vyrui keptuve nesudavė. Kai tik vyras pasitraukė, Gerda išėjo į laiptinę ir iškvietė policiją.  

Krata davė rezultatų

Būdama supykusi ant vyro, Gerda policininkams prišnekėjo, kad pas Mantą S. gali būti narkotinių medžiagų. Išklausę nukentėjusiosios dėl smurto pranešimą, pareigūnai nusprendė padaryti kratą gyvenamosiose patalpose bei automobilyje. Krata davė rezultatų: gyvenamajame name rastas stiklinis indelis su galimai narkotinės medžiagos likučiais, smulkintuvas, maistinės svarstyklės.  Automobilyje rasti narkotinių medžiagų likučiai, kurie rasti salone, peleninėje, puodelio laikiklyje. Nustatyta, kad rasta žalios spalvos augalinė medžiaga turi narkotinių medžiagų ir kad tai yra kanapės bei jų derva.

Skirtas laisvės apribojimas

Už dvi nusikalstamas veikas teismas nusprendė skirti laisvės apribojimo bausmes, kurios buvo subendrintos, paskiriant galutinę subendrintą 6 mėnesių laisvės apribojimo bausmę. Ši bausmė buvo sumažinta trečdaliu, kadangi, nagrinėjant bylą, taikytas sutrumpintas įrodymų tyrimas. Skirta galutinė bausmė 4 mėnesiai laisvės apribojimo. Bausmės vykdymą prižiūrės Probacijos tarnyba.

Nuosprendis kol kas neįsiteisėjo. Nuteistasis gali jį skųsti apeliacine tvarka.

Rita Grigalienė

Asociatyvi nuotrauka

Total
1
Dalinasi
Related Posts