Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Radviliškyje lankėsi kandidatai į socialdemokratų partijos pirmininkus

Avatar

Paskelbta

data

Kovo 28 d. Radviliškio kultūros rūmuose vyko Lietuvos socialdemokratų partijos kandidatų į partijos pirmininkus debatai. Debatuose dalyvavo trys kandidatai į partijos pirmininkus: M. Sinkevičius, A. Skardžius, M. Varaška.

Socialdemokratų partijos Radviliškio skyriaus pirmininkas K. Račkauskas susirinkusiems socialdemokratų partijos bičiuliams pristatė kandidatus ir paprašė jų keliais žodžiais apibūdinti savo, kaip kandidatų į partijos pirmininkus, programas.

Kandidatai pasisakė už tai, kad reikia į partijos gretas pritraukti kuo daugiau jaunimo, kelti socialdemokratų partijos prestižą bei gerinti viešąjį partijos įvaizdį.

„LSDP  27 metus buvo tai didžiausia valdančioji partija, tai didžiausia opozicijoje, o šiuo metu partija yra valdančiojoje  koalicijoje, tačiau mažumoje. Turime peržiūrėti, ką darėme blogai, kaip reikia savo klaidas ištaisyti“,- sakė A. Skardžius.

Pasak M. Sinkevičiaus, reikia kuo daugiau dėmesio skirti partijos skyrių stiprinimui rajonuose, stengtis kuo geriau ir aktyviau pasirodyti būsimuose savivaldos rinkimuose. „Rajonams reikia skirti lėšų savivaldos rinkimuose viešinimui, reklamai. Negalime skyrę tik po tūkstantį eurų tikėti pergalės“,- sakė M. Sinkevičius.

Kandidatai pritarė, kad reikia spręsti ir investicijų klausimus regionuose. „Šiuo metu visos investicijos skirstomos „eglutės“ principu: Klaipėda, Kaunas, Vilnius. Reikia ir regionuose ieškoti investuotojų, kurti darbo vietas, kad kuo mažiau išvažiuotų jaunimo“,- sakė ūkio ministras M. Sinkevičius. Pasak M. Varaškos, reikia skirti lėšų būsto naujinimui, kad po 20 metų turėtume kur gyventi, taip pat investuoti į vartojimo technologijas, kurios kuria darbo vietas.

Radviliškiečiai kandidatams turėjo klausimų. Vienas iš klausimų buvo, kaip jie žada kovoti su rajonų merais, kurie įsivaizduoja esantys carais. Pasak A. Skardžiaus, su tokiais asmenimis reikia kovoti, viešinti jų poelgius, besikertančius su LR įstatymais.

M. Sinkevičius

M. Varaška

1 Comment

1 Comment

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi