Kodėl nevykdomas Tarybos sprendimas dėl vaikų maitinimo?

Beveik kiekviename  Radviliškio rajono Tarybos posėdyje  keliamas  klausimas dėl mokinių maitinimo bei sutarčių  trumpinimo su VšĮ „Bruneros“ – kaip jau buvo rašyta, „Bruneros“ nevykdė įsipareigojimų ir mokiniams tiekė  neekologišką maistą.

Vasario 25 d. vykusiame Tarybos posėdyje Tarybos narys G. Lipnevičius pasiteiravo, kodėl nevykdomas  praėjusių metų birželio 17 d. priimtas Tarybos sprendimas dėl sutarties su VšĮ „Bruneros“ laiko trumpinimo ir paskelbus konkursą pasiimti kitą šios paslaugos tiekėją.

Dėl tos pačios priežasties administracijai buvo įteiktas ir prokurorų sprendimas nutraukti sutartį.

Praėjusių metų birželio 17 d. vykusiame  Tarybos posėdyje buvo nuspręsta  įpareigoti Radviliškio rajono švietimo įstaigų, kurios yra sudariusios mokinių maitinimo paslaugų viešojo pirkimo – pardavimo sutartis su VšĮ „Bruneros“, vadovus kreiptis į VšĮ „Bruneros“ dėl Mokinių maitinimo paslaugų viešojo pirkimo – pardavimo sutarčių termino galiojimo trumpinimo ir, užtikrinant nepertraukiamą vaikų maitinimą, organizuoti naujo mokinių maitinimo paslaugos teikimo pirkimo procedūras. Taryba priėmė sprendimą Mokinių maitinimo paslaugų viešojo pirkimo – pardavimo sutarčių termino galiojimą trumpinti iki 2021 metų mokslo metų pabaigos.

Pasak Viešųjų pirkimo tarnybos, vaikų ir mokinių maitinimo sutartys su VšĮ „Bruneros“ sudarytos pažeidus Įstatymo nuostatas, tarnyba rekomenduoja perkančiajai organizacijai, tai yra savivaldybei, svarstyti pirkimo sutarčių galiojimo trumpinimo galimybes ir organizuoti naujo pirkimo procedūras.

Kol kas su „Bruneros“ vykdomas tik susirašinėjimas

Pasak savivaldybės teisininko A. Matuzevičiaus, Tarybos sprendimas iš esmės  vykdomas. „Dėl sutarčių trumpinimo vykdomas susirašinėjimas su „Bruneros“, gaunami atsakymai persiunčiami savivaldybės administracijai“,- sakė teisininkas. Tad galima teigti, kad Tarybos sprendimas kol kas  vykdomas naujoviškai – tai yra, susirašinėjimo būdu.

Mokyklų vadovams teikiamos teisinės konsultacijos. Ar tikrai?

Sprendimai dėl sutarčių su „Bruneros“ trumpinimo jau yra priimti, tik švietimo įstaigų vadovai, atsakingi už jų vykdymą, kažkodėl nesiima iniciatyvos, tyrimą pradėjęs  K. Račkauskio vadovaujamas Kontrolės komitetas „užmerkia akis“, o iš savivaldybės administracijos direktorės J. Margaitienės dėl mūsų vaikų maitinimo – iš viso jokio garso.

Mokyklų vadovus galima suprasti – pabandę nutraukti sutartis su „Bruneros“, jie gali susidurti su šios įstaigos teisininkų komandos pretenzijomis. Kad mokyklų vadovams  būtų drąsiau, pasak A. Matuzevičius, jiems teikiamos teisinės konsultacijos. Įdomu, kurie vadovai jomis jau pasinaudojo?

O socialdemokrato K. Račkauskio vadovaujamas Kontrolės komitetas apskritai nuleido rankas ir nebesirūpina vaikų maitinimu, nors prieš rinkimus net parašus rinko, kurie vėliau galimai atsidūrė šiukšliadėžėje.

Dėl vaikų maitinimo vis nesiliauja skundai

Pamaitinti mūsų vaikams buvo skirta per milijoną eurų, už juos skiriant ekologišką, kokybišką maistą. Tačiau vis nesiliauja tėvelių nusiskundimai  dėl skurdžių  maisto davinių. Apie tai išsamiau skaitykite kituose savaitraščio „Radviliškio kraštas“ numeriuose, kuriuose sužinosite, kiek skiriama  maitinimui ir kieno kišenėse „nusėda“  vaikų pinigai.

Jonas Petrikas
Total
0
Dalinasi
Related Posts