Socialiniai tinklai

Aktualijos

Kodėl nevykdomas Tarybos sprendimas dėl vaikų maitinimo?

Avatar

Paskelbta

data

Beveik kiekviename  Radviliškio rajono Tarybos posėdyje  keliamas  klausimas dėl mokinių maitinimo bei sutarčių  trumpinimo su VšĮ „Bruneros“ – kaip jau buvo rašyta, „Bruneros“ nevykdė įsipareigojimų ir mokiniams tiekė  neekologišką maistą.

Vasario 25 d. vykusiame Tarybos posėdyje Tarybos narys G. Lipnevičius pasiteiravo, kodėl nevykdomas  praėjusių metų birželio 17 d. priimtas Tarybos sprendimas dėl sutarties su VšĮ „Bruneros“ laiko trumpinimo ir paskelbus konkursą pasiimti kitą šios paslaugos tiekėją.

Dėl tos pačios priežasties administracijai buvo įteiktas ir prokurorų sprendimas nutraukti sutartį.

Praėjusių metų birželio 17 d. vykusiame  Tarybos posėdyje buvo nuspręsta  įpareigoti Radviliškio rajono švietimo įstaigų, kurios yra sudariusios mokinių maitinimo paslaugų viešojo pirkimo – pardavimo sutartis su VšĮ „Bruneros“, vadovus kreiptis į VšĮ „Bruneros“ dėl Mokinių maitinimo paslaugų viešojo pirkimo – pardavimo sutarčių termino galiojimo trumpinimo ir, užtikrinant nepertraukiamą vaikų maitinimą, organizuoti naujo mokinių maitinimo paslaugos teikimo pirkimo procedūras. Taryba priėmė sprendimą Mokinių maitinimo paslaugų viešojo pirkimo – pardavimo sutarčių termino galiojimą trumpinti iki 2021 metų mokslo metų pabaigos.

Pasak Viešųjų pirkimo tarnybos, vaikų ir mokinių maitinimo sutartys su VšĮ „Bruneros“ sudarytos pažeidus Įstatymo nuostatas, tarnyba rekomenduoja perkančiajai organizacijai, tai yra savivaldybei, svarstyti pirkimo sutarčių galiojimo trumpinimo galimybes ir organizuoti naujo pirkimo procedūras.

Kol kas su „Bruneros“ vykdomas tik susirašinėjimas

Pasak savivaldybės teisininko A. Matuzevičiaus, Tarybos sprendimas iš esmės  vykdomas. „Dėl sutarčių trumpinimo vykdomas susirašinėjimas su „Bruneros“, gaunami atsakymai persiunčiami savivaldybės administracijai“,- sakė teisininkas. Tad galima teigti, kad Tarybos sprendimas kol kas  vykdomas naujoviškai – tai yra, susirašinėjimo būdu.

Mokyklų vadovams teikiamos teisinės konsultacijos. Ar tikrai?

Sprendimai dėl sutarčių su „Bruneros“ trumpinimo jau yra priimti, tik švietimo įstaigų vadovai, atsakingi už jų vykdymą, kažkodėl nesiima iniciatyvos, tyrimą pradėjęs  K. Račkauskio vadovaujamas Kontrolės komitetas „užmerkia akis“, o iš savivaldybės administracijos direktorės J. Margaitienės dėl mūsų vaikų maitinimo – iš viso jokio garso.

Mokyklų vadovus galima suprasti – pabandę nutraukti sutartis su „Bruneros“, jie gali susidurti su šios įstaigos teisininkų komandos pretenzijomis. Kad mokyklų vadovams  būtų drąsiau, pasak A. Matuzevičius, jiems teikiamos teisinės konsultacijos. Įdomu, kurie vadovai jomis jau pasinaudojo?

O socialdemokrato K. Račkauskio vadovaujamas Kontrolės komitetas apskritai nuleido rankas ir nebesirūpina vaikų maitinimu, nors prieš rinkimus net parašus rinko, kurie vėliau galimai atsidūrė šiukšliadėžėje.

Dėl vaikų maitinimo vis nesiliauja skundai

Pamaitinti mūsų vaikams buvo skirta per milijoną eurų, už juos skiriant ekologišką, kokybišką maistą. Tačiau vis nesiliauja tėvelių nusiskundimai  dėl skurdžių  maisto davinių. Apie tai išsamiau skaitykite kituose savaitraščio „Radviliškio kraštas“ numeriuose, kuriuose sužinosite, kiek skiriama  maitinimui ir kieno kišenėse „nusėda“  vaikų pinigai.

Jonas Petrikas
Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

III Tarptautinis jaunųjų atlikėjų konkursas ,,Muzikuojantys berniukai”

Avatar

Paskelbta

data

Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos organizuojamas III tarptautinis konkursas „Muzikuojantys berniukai“, įvyko šių metų kovo 26 d.

Konkursas sulaukė net 78 dalyvių iš daugelio Lietuvos (Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio, Varėnos, Kretingos, Kauno, Radviliškio, Šiaulių, Švenčionių r., Druskininkų, Raseinių) bei Latvijos (Liepojos, Rygos, Malpils, Jekabpils) miestų. Sudėtingomis karantino sąlygomis – tai didelis pasiekimas ir konkurso populiarumo bei reikalingumo patvirtinimas.

Kaip ir daugelis šiuo metu organizuojamų renginių, konkursas vyko nuotoliniu būdu (klausomi ir vertinami konkurso dalyvių vaizdo įrašai). Svarbu paminėti, kad ne tik įrašų darymas, bet ir visas mokymo procesas jau beveik pusę metų tęsiasi tik per nuotolį. Šiandien dažnai vartojamas terminas „nuotolis“, įvairiose veiklose turi ir skirtingą prasmę, ir nevienodas tikslo siekimo galimybes. Praktiniame muzikos atlikimo mokyme – tai neįtikėtinas iššūkis. Ką reiškia nuotolinis darbas muzikos meno bei muzikos instrumento įvaldymo mokyme, kai svarbu ne tik žinių ir informacijos perteikimas (kuris, žinoma vyksta lėčiau ir sunkiau), bet ir daug kitų, specifinių profesinių dalykų: atidus klausymas, aiškus girdėjimas, kūno padėtis ir laisvumas grojimo metu, judesių tikslumas, muzikos pojūtis, emocija, energija ir kt. Visa tai perteikti (ir mokytojui, ir mokiniui), kai skiria ekranas, išties sudėtingas iššūkis, tad, visi jį priėmę ir sugebėję pasiekti gero rezultato, verti didžiulės pagarbos ir dėkingumo žodžių: konkurso dalyviams už jų savarankiškumą, užsispyrimą, darbštumą, norą muzikuoti; mokytojams už išradingumą, kūrybingumą, ištvermę, rūpestį, meilę vaikams ir muzikai.

 Laisvai pasirinktą konkurso dalyvių programą skirtingose amžiaus grupėse (bendras dalyvių amžius 6 – 18 metų) vertino dvi tarptautinės žiuri komisijos: pianistų – pirmininkas Latvijos muzikos akademijos profesorius Normuds Viksne, nariai profesorius Rokas Zubovas ir Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mokytoja ekspertė Biruta Vaišienė; stygininkų (smuikininkų ir violončelininkų) – pirmininkė Sandra Grinberga (Latvija), narės LMTA lektorė, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, S. Šimkaus konservatorijos mokytoja ekspertė Kristina Kupšienė ir Klaipėdos J. Karoso muzikos mokyklos mokytoja metodininkė Liuda Kuraitienė. Dalyvių pasirodymai (vaizdo įrašai) pagal surinktų balų skaičių buvo įvertinti laureatų (1, 2, 3 vietos) bei diplomantų vardais.

Radviliškio muzikos mokyklą jau nebe pirmą kartą šiais metais įvairaus lygio konkursuose atstovavo mokytojo Ryčio Borusevičiaus IV klasės mokinys Augustas Kazakėvič. Jei prieš du metus apskritai pirmą kartą dalyvaudamas tokio aukšto lygio kaip  „Muzikuojantys berniukai“ konkurse, Augustas laimėjo III vietos laureato vardą, tai šių metų konkurse jaunasis pianistas tapo  II vietos laureatu.

             Sveikiname nugalėtojus ir linkime naujų kūrybinių pasiekimų!

Skaityti daugiau

Aktualijos

Policija prašo atpažinti moterį

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities policijos Šiaulių miesto ir rajono komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą  dėl sukčiavimo. Internetiniame tinklalapyje moteris, pasivadinusi „Gettry“, iš pardavėjos  apgaule išviliojo  striukę, kurios vertė – 170 eurų. Kovo 1 d. Šiauliuose, Aido g., prie prekybos centro „Akropolis“, užfiksuota moteris, įtariama, atsiimanti  išviliotąją striukę. Atpažinusius ją gyventojus  prašytume paskambunti tyrėjui Artūrui Augiu telefonais (8 700) 61490, (8 686) 44630 arba parašyti elektroniniu paštu arturas.augys@policija.lt.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi