Vyriausybė pratęsė karantiną iki gegužės pabaigos

Vyriausybė gegužės 6 d. nusprendė pratęsti karantiną iki gegužės pabaigos. Iki šiol jo pabaigos laikotarpis vis buvo atidedamas dviem savaitėms.

Vyriausybė nusprendė nuo gegužės 15 dienos leisti atvykti į Lietuvą asmenims iš Latvijos ir Estijos, netaikant 14 dienų saviizoliacijos.

Taip pat atvykti į Lietuvą galėtų ir asmenys iš kitų Europos Sąjungos valstybių, atvykstantys darbo, verslo ar studijų reikalais. Pastariesiems, išskyrus asmenis atvykstančius iš Lenkijos, izoliacija būtų taikoma. Toks sprendimas įsigalios nuo gegužės 11 dienos.

Siekiant išvengti spūsčių Lietuvos–Latvijos bei Lietuvos–Lenkijos pasieniuose, praplėstas asmenų ar jų automobilių atvykimas į Lietuvą Būtingės–Rucavos, Smėlynės–Medumi, Lazdijų–Aradninkų punktais.

Sušvelninti reikalavimai dėl apsauginių kaukių dėvėjimo viešosiose vietose. Jų bus galima nenešioti maudantis paviršiniuose vandens telkiniuose ar užsiimant vandens sportu ir pramogomis.

Vyriausybė patvirtino ketvirtojo karantino etapo planą

Nuo gegužės 7 d.

Nuo ketvirtadienio bus leidžiama plaukioti mažaisiais, pramoginiais, sportiniais, asmeniniais, tradiciniais laivais ir kitais plūduriuojančiais įrenginiais ar priemonėmis. Bus leista plukdyti didesnes nei 2 asmenų grupes, išlaikant atstumą tarp šių asmenų bei užtikrinant būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas.

Nuo gegužės 11 d.

Jau nuo pirmadienio leista organizuoti visų transporto priemonių valdymo įgūdžių ir gebėjimų vertinimo egzaminus bei praktinius mokymus vairuoti visų rūšių transporto priemones. Taip pat leista laikyti užsienio kalbos lygio mokėjimo vertinimo egzaminus (įskaitas) asmenims, stojantiems į užsienio aukštąsias mokyklas, jeigu egzamine dalyvauja ne daugiau kaip 10 asmenų ir užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. metrų plotas, tenkantis vienam asmeniui, ir ne mažesnis nei 2 metrų atstumas tarp asmenų.

Nuo gegužės 18 d.

Leista vykdyti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų veiklą. Taip pat leistas kontaktinių socialinių paslaugų teikimas vaikų ir žmonių su negalia dienos ir užimtumo centruose.

Leista atnaujinti veiklą visiems grožio paslaugų teikėjams: kūno priežiūros, soliariumo, tatuiravimo, papuošalų vėrimo ir kitoms įstaigoms.

Leista lankytis sporto klubuose privačiose treniruotėse. Tiesa, jas privalės vesti fizinio aktyvumo ar aukšto meistriškumo sporto instruktorius ar fizinio aktyvumo specialistas, o pratybose dalyvauti galės ne daugiau nei 10 asmenų, išskyrus artimuosius giminaičius, įtėvius, įvaikius, globėjus ir rūpintojus.

Atnaujinti renginiai lauke, kai renginyje dalyvauja ne daugiau nei 30 dalyvių ir užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. metrų plotas, tenkantis vienam asmeniui, ir ne mažesnis nei 2 metrų atstumas tarp asmenų.

Gydančio gydytojo leidimu ir sveikatos priežiūros įstaigos vadovo nustatyta tvarka leidžiama lankyti pacientus. Taip sudaroma galimybė vyrams dalyvauti gimdyme.

Odontologijos klinikų veiklą leista atnaujinti nuo gegužės 18 d. Iki šiol veikė tik kai kurios odontologijos klinikos, o jose buvo galima aptarnauti tik tuos pacientus, kurie turėjo didelių nusiskundimų.

Nuo gegužės 30 d.

Atnaujinti renginiai vidaus patalpose, kai renginyje dalyvauja ne daugiau nei 30 dalyvių ir užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. metrų plotas, tenkantis vienam asmeniui, ir ne mažesnis nei 2 metrų atstumas tarp asmenų.

„Radviliškio krašto“ informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts