Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Protmūšių „Šaukštu proto neįkrėsi“ finalas – Baisogaloje

Avatar

Paskelbta

data

Visus metus ketvirtadieniais Baisogaloje, kavinėje „Pas Zitą, vyko protmūšių kovos. Iš viso žaidime „Šaukštu proto neįkrėsi“ dalyvavo 32 komandos, sudarytos ne tik darboviečių, bet kaimynystės, draugystės, gatvių principu. Dalyvavo ne tik baisogaliečiai, bet ir aplinkinių gyvenviečių žmonės: iš Pakiršinio, Palonų, Pociūnėlių, Skėmių, Grinkiškio ir pan. Šis renginys Baisogaloje vyksta jau antrus metus.

Kova truko keturias valandas

Pagaliau atėjo pabaigtuvių metas ir finalas. Gruodžio 30 d. vakarą gausus būrys dalyvių, organizatorių, palaikančiųjų tradiciškai rinkosi „Auridanos“ sporto arenos salėje. 25 komandos susėdo prie atskirų staliukų baigiamajam susitikimui, o penkios, daugiausiai taškų surinkusios, – pirmoje eilėje.
Protų mūšis prasidėjo Baisogalos himno giedojimu, kurį giedojo Baisogalos moterų vokalinis ansamblis, žaidimo dalyviai bei renginio svečiai.
Kuri komanda taps finalinio žaidimo nugalėtoja bei „Paguodos žaidimo“ nugalėtoja, buvo aiškinamasi 4 valandas. Klausimai buvo įvairiausi: apie Lietuvos istoriją, tautinį kostiumą, literatūrą, sportą, muziką bei … šunis, nes 2018- ieji – Geltonojo Šuns metai.

Padėkojo ir apdovanojo
Per greitai prabėgusį kovų laiką, lydimą muzikinių pertraukėlių, išaiškėjo pati išmintingiausia komanda. Vakaro dalyviai pripažino, kad pateikti klausimai buvo gana profesionaliai paruošti, šventinį žaidimo finalą nepriekaištingai vedė Kazimieras Danilevičius ir Agnė Kilienė.

Apibendrindamas šį renginį, vienas šios gražios iniciatyvos organizatorių, Kazimieras Danilevičius, dėkojo visiems labai draugiškiems dalyviams, bendraminčiams, rėmėjams. Žaidimo dalyviai finale buvo apdovanoti taurėmis, įvairiais prizais ir rėmėjų dovanomis.

Žaidimo organizatoriams už gražią šventę bei dalyviams už aktyvų dalyvavimą žaidime padėkojo LR Seimo narys, baisogalietis Aurimas Gaidžiūnas.

Su dovanomis pasveikinti žaidimo „Šaukštu proto neįkrėsi“ organizatorių bei dalyvių atvyko „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas, „Radviliškio verslininkų asociacijos“ prezidentas bei savaitraščio „Radviliškio kraštas“ leidėjas Gediminas Lipnevičius. G.Lipnevičius žaidimo organizatoriams už gražią iniciatyvą bei bendruomeniškumo skatinimą įteikė padėką bei statinaitę „medaus“; kavinės „Pas Zitą“ kolektyvui nuo verslininkų asociacijos bei jos narės MB„Rekmantos“ už pavyzdinį verslo ir bendruomenės bendradarbiavimą įteikė padėką bei paveikslą, kuris, tikimasi, atsidurs kavinėje – protmūšio žaidimo vietoje. O nuo savaitraštis „Radviliškio kraštas“ organizatoriams ir trims komandoms, besivaržiusioms dėl „Paguodos prizo“, įteikė savaitraščio prenumeratas.
Beje, savaitraštis „Radviliškio kraštas“ visus metus buvo Baisogaloje vykusio žaidimo „Šaukštu proto neįkrėsi“ informacinis rėmėjas.

Kalbėję svečiai, taip pat seniūnas R.Kalvaitis, pažymėjo, kad visuomenininkų organizuotas ilgalaikis kultūrinis renginys neturi sau lygių Radviliškio rajone.

Nugalėtojų sąrašas

Nugalėtojomis tapo „Unijonų“ komanda – tai penkios moterys iš Grinkiškio, žaidimo metu surinkusios 42 taškus, antra – „Granulitos“ komanda  (24 tšk.), treti – „Šūvio“ vyrai (21 tšk.), ketvirta – Skėmių komanda (17 tšk.), penkti iš nugalėtojų penketuko – „Ugniagesiai“ (9 tšk.).

Tarp kitų 25 komandų geriausiai sekėsi „Dvariškių“ komandai, antra liko – „Garduva“, trečia – „Apolonų“  komanda.

Sveikiname nugalėtojus. O tai – visa Baisogalos bendruomenė – tikisi, kad graži tradicija nenutrūks.

Organizatoriai

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi