Už mirusios motinos kančias sūnus reikalauja pinigų

Į „Radviliškio krašto“ redakcija kreipiasi nemažai rajono gyventojų su įvairiais nusiskundimais bei prašymais paviešinti jiems atsitikusią nelaimę. Šiuo metu Šiauliuose gyvenantis Romualdas Šidlauskas kreipėsi į redakciją prašydamas paviešinti jo kovą su Radviliškio ligonine dėl netinkamos  jo mamos slaugos. Tiesa, mama jau mirė, tačiau kova dėl 2800 eurų tęsiasi.

Dėl netinkamos  ligonės priežiūros – priekaištai Slaugos skyriui


Romualdas kaltina Radviliškio ligoninės Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus darbuotojus dėl netinkamos jo mamos priežiūros.

„Pareiškėjo prašyme nurodoma, kad jo mama, gyvenusi Pakruojyje, 2015 m. gegužės mėnesį buvo paguldyta į Radviliškio ligoninės Slaugos ir palaikomojo skyrių dėl psichinių sutrikimų stebėjimui ir gydymui. Nurodoma, kad lova, kurioje gulėjo pacientė, buvo užtiesta stora guma, ant jos viršaus užtiesta balta paklodė. Specialus čiužinio nuo pragulų, matyt, neturėjo. Apie atsiradusias pragulas nebuvo pasakyta ar parodyta. Po 4 mėnesių mama buvo išrašyta į namus. Namuose buvo pamatyta, kad kryžkaulio srityje yra didžiulė žaizda, užtepta „Višnevskio“ tepalu ir užklijuota pleistru. Mama buvo parvežta namo penktadienį, o pirmadienį su greitąja buvo atvežta atgal į priėmimo skyrių. Nurodoma, kad supūdytus audinius teko šalinti iki pat kaulo. 2015 m. rugsėjo 16 d. mama mirė nuo kraujo užkrėtimo. Prašome atlyginti neturtinę žalą 2800 eurų“,-  rašoma LR Sveikatos ministerijos Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisijos rašte.

Ieškodamas teisybės ir norėdamas įrodyti, kad mamos mirties priežastimi tapo pragulos, atsiradusios jai gulint Radviliškio ligoninės Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje, vyriškis kreipėsi LR Seimo Žmogaus teisių komitetą, į Sveikatos ministeriją bei  Sveikatos ministerijos Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisiją.

Komisija nustatė slaugos pažeidimų

Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisija, įvertinusi medicininę dokumentacija, nustatė, kad Radviliškio ligoninės Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje Romualdo mamai buvo skiriama nepakankamai dėmesio.

Žinoma, kad pragulos atsiranda dėl ilgo gulėjimo bei higienos trūkumo – šiuo atveju taip ir atsitiko. Pasak Komisijos išvadų, pacientė  per 119 dienų gulėjimą Slaugos skyriuje buvo maudyta tik 4 kartus, per parą buvo pakeičiamos tik vienos sauskelnės, nėra įrašų apie pacientės vartymo poreikį bei jo dažnį. Sūnui kilo klausimas – gal jo mama apskritai nebuvo vartoma ir medicinos darbuotojas prie jos prieidavo tik labai retai.

Ligoninė nesutiko su  pareikštais kaltinimais


Radviliškio ligoninė nesutiko su pareikštais kaltinimai, kad Romualdo mama buvo netinkamai slaugoma. Kadangi sūnus lankė mamą, jis buvo informuotas, kad pacientė atsisakė antipragulinio čiužinio, teigdama, kad jai nepatogu ant jo gulėti. Sūnus taip pat buvo informuotas, kad mamai tepami antipraguliniai tepalai, tačiau pragulos  kryžmens srityje išvengti nepavyko.

Praėjus 4 mėnesiams Romualdo mama buvo išrašyta iš Slaugos skyriaus, tačiau po dviejų dienų  greitosios vėl buvo  atvežta į ligoninę. Diagnozė – kryžkaulio srities pragula bei įvairių kūno vietų pragulos. Nepaisant gydymo Vidaus bei Chirurgijos skyriuje, 91 metų moteris po 6 dienų ligoninėje mirė.

Radviliškio ligoninės nuomone, pacientei buvo suteiktas kvalifikuotas gydymas, nei jai, nei jos artimiesiems žalos nebuvo padaryta.

Konsultacijos kreiptasi į panevėžiečius


Kadangi šiai situacijai išsiaiškinti reikia specialiųjų slaugos žinių, Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisija kreipėsi konsultacijos į Panevėžio palaikomojo gydymo bei slaugos ligoninę.

Šios ligoninės gydytojų nuomone, Slaugos skyriuje pagrindinis dėmesys buvo skiriamas pacientės psichinei būklei – buvo paskirti trys – keturi neurolaptikų ar antipsichotinių grupių medikamentai, psichiatro konsultacijos. Tačiau per mažas dėmesys buvo skiriamas kokybiškam slaugos procesui. Moteriai pradėjus karščiuoti, buvo paskirta paracetamolio, tačiau esminės priežasties neieškota, jis nebuvo siejamas su atsiradusios pragulos infekcija, neieškota ir pablogėjusių kraujo tyrimo rodiklių priežasčių.

Verdiktas – ligoninėje pacientei padaryta žala

Panevėžio gydytojų nuomone, garbaus amžiaus moteriai Radviliškio ligoninėje dėl netinkamos slaugos buvo padaryta žala ir tai pagreitino jos mirtį. „Manytume, kad ligoninėje pacientei buvo suteiktos nepakankamai kvalifikuotos sveikatos priežiūros paslaugos, todėl pacientei padaryta žala“,- rašoma medikų išvadoje.
Po šios išvados  Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisija nusprendė įpareigoti Radviliškio ligoninei išmokėti pareiškėjui Romualdui Šidlauskui 2800 eurų sumą.

Radviliškio ligoninės direktorės nuomone, žalos padaryta nebuvo


Kaip visada, norėdamas išlikti objektyvus, savaitraštis „Radviliškio kraštas“ kreipėsi į Radviliškio ligoninės direktorę Danutę Povelauskienę, prašydamas pakomentuoti susidariusią situaciją.

„Šis žmogus mums gerai pažįstamas. Manau, kad jo tikslas – pasipinigauti. Suprasčiau, jeigu dėl netinkamo gydymo ar patirtos moralinės žalos bei kančių kreiptųsi pats pacientas, tačiau dar nebuvo atvejo, kad kreiptųsi mirusio paciento artimieji, neva patyrę moralinę žalą ir kančias dėl netinkamo artimojo gydymo – šiuo atveju dėl mamos. Juk tiek daug žmonių ligoninėse miršta, kas būtų, jeigu visų jų artimieji kreiptųsi dėl moralinės žalos atlyginimo. Atėjęs į mano kabinetą mirusios pacientės sūnus reikalavo pinigų: „Duokite man pinigų už mamos patirtas kančias dėl pragulų  ir moralinę žalą, tada aš neturėsiu pretenzijų“ ,- sakė D. Povelauskienė.
Pasak ligoninės direktorės, sūnus ne taip ir dažnai lankė mamą bei domėjosi jos gydymu. „Juk jeigu ligoninėje jo mama buvo taip prastai slaugoma, kodėl nepasiėmė jos slaugyti į namus? Kol buvo mama, tol viskas buvo gerai, kai mama iškeliavo, atsirado pretenzijos. Beje, pasibaigus gulėjimo Slaugos skyriuje laikotarpiui – 120 dienų, jis dar norėjo sumokėti, kad jo mama būtų slaugoma mūsų skyriuje dar ilgiau“,- sakė ligoninės direktorė.
Radviliškio ligoninė atsisakė mokėti pinigus už mirusios pacientės patirtas kančias bei  patirtą moralinę žalą jos sūnui ir kreipėsi į teismą. Koks bus teismo verdiktas, savaitraštis „Radviliškio kraštas“ informuos savo skaitytojus.

Bus daugiau

„Radviliškio krašto“ informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts