Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Kas „nubombino“ asfaltą?

Avatar

Paskelbta

data

Vieną dieną aukštelkiškiai važinėja asfaltuotu keliu, o kitą – jau duobėtu žvyrkeliu. Tikras detektyvas užvirė aiškinantis, kur paslapčiomis dingo asfalto danga kelio Gražioniai – Voskoniai atkarpoje. Savivaldybės atstovai dievagojasi, kad asfaltas buvo susmulkintas ir išpiltas ant to paties kelio, tik tų „pabarstymų“ – nė ženklo. Ar tikrai asfaltas, kurį kelininkai perdirba ir panaudoja dar kartą, buvo paprasčiausiai išpiltas ir už tai net primokėta?
Asfalto danga buvo blogos kokybės“
Aukštelkų seniūnijos gyventojai  kreipėsi į savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakciją, norėdami išsiaiškinti, kur pradingo asfaltas nuo kelio atkarpos Gražioniai – Voskoniai. Aukštelkiškiai atsiuntė ir nuotrauką, kurioje matyti, kad nuo kelio dalies asfalto danga dingusi be pėdsakų.
Kadangi Aukštelkų seniūnijos gyventojai su seniūne konservatore A. Kubilinskiene nesusikalba ir jokių atsakymų iš jos nesulaukia, teko tarpininkauti redakcijai.
Kaip ir į visus redakcijos pateiktus klausimus, Aukštelkų seniūnė atsakė labai lakoniškai: „Asfalto danga buvo labai blogos kokybės – duobėta. Danga buvo susmulkinta ir palikta ant kelio“. Labai įdomu, kurioje vietoje šį danga buvo palikta ant kelio – nei su padidinamuoju stiklu jos ant to kelio nesimato – nei susmulkintos, nei paliktos – tik keli akmenukai pakelėje mėtosi.
Tikėdamasi didesnio aiškumo, redakcija tą patį klausimą pateikė rajono savivaldybės merui konservatoriui Antanui Čepononiui – vis dėlto, kur dingo asfaltas?
Danga buvo nufrezuota“?
Iš savivaldybės rūmų atskriejo panašus atsakymas – įvertinus kelio Gražioniai – Voskoniai asfaltbetonio prastą būklę, ji buvo nufrezuota, susmulkinta ir panaudota to paties kelio profilio atstatymui. Beje, šios prastos kelio dangos nufrezavimas, susmulkinimas ir išpylimas ant to paties kelio kainavo labai nepigiai – 35,91 tūkst. litų.
Susmulkintas asfaltbetonis – vertinga žaliava kelininkams, kurie ją perdirba ir vėl kloja ant kelių. Tad ar iš tiesų vertinga žaliava buvo paprasčiausiai išbarstyta ir dar už tai primokėta?
Kadangi to nufrezuoto asfaltbetonio ant kelio – nė kvapo, kyla įtarimas, kad asfaltas paprasčiausiai buvo pavogtas – nuskustas ir parduotas. Tokius įtarimus sustiprina šykštūs valdininkų atsakymai ir tai, kad redakcijai taip ir nebuvo pateikti prašomi dokumentai: asfaltbetonio dangos vertinimo, nurašymo (visgi tai savivaldybės turtas) aktai ir pan.
Ir dar vienas keistas sutapimas. Asfalto aukštelkiškiai pasigedo po to, kai jų pašonėje savivaldybei artimas verslininkas atidarė asfaltbetonio gamyklą.
Naujos kelio dangos teks ilgokai palūkėti
Valdininkams visai neįdomu, kad tuo keliu aukštelkiškiai važinėja lyg per akėčias, laužydami ir gadindami savo automobilius.
Seniūnės A.Kubilinskienės atsakymas gali tapti net anekdotų konkurso nugalėtoju – asfaltas buvo duobėtas, tad ir nuskustas. Taip mąstant rajone gali nelikti daugelio kelių ir gatvių – jei tik kelio ar gatvės asfaltas duobėtas, kam juos ir lopyti: nuskutai ir tegul rajono gyventojai važinėja vieškeliais kaip prieš šimtą metų. Gerai, kad seniūnė A.Kubilinskienė vadovauja tik seniūnijai, nes su tokiu mąstymu gyventojams asfaltuotas kelio dangas gali tekti ginti ir su šakėmis.
Turime aukštelkiškiams dar vieną neguodžiančią naujieną – naujos kelio Gražioniai – Voskoniai asfalto dangos teks gerokai palaukti – jo asfaltavimas neįtrauktas į šių metų planus, neaišku, kaip bus ir kitais metais – 2019 m. planuojama rekonstruoti kelius, kuriuose yra didelis eismo intensyvumas. O šis kelias turbūt ne toks. Ir valdininkams visai nesvarbu, kad juo taip pat važinėja žmonės.
Apžiūrėjus kelią, supiltų asfalto likučių nesimato, o ar rajono vadovas kreipsis į teisėsaugą dėl bendrapartiečių pradanginto asfalto, informuosime skaitytojus kituose savaitraščio „Radviliškio kraštas“ numeriuose.

„Radviliškio krašto“ informacija

1 Comment

1 Comment

  1. Avatar

    Pilietis

    2018 lapkričio 16 at 8:12

    Gražioniai-Liaudiškiai-Rukaičiai-Geležinkelis-Voskoniai. Už geležinkelio iki pat Voskonių sankryžos matosi asfalto gabalai kur prieš tai buvo duobėtas asfaltas kurį išbombino traktoriai. Per tiek metų nei susivažinėjo nei išsilygino.

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Raštingiausias pradinukas Vinco Kudirkos progimnazijoje

Avatar

Paskelbta

data

Sausio 22 dieną Vinco Kudirkos progimnazijoje vyko 2-4 klasių geriausiai rašančio pradinuko konkursas ,,Branginkime gimtąją kalbą“, kuriame savo lietuvių kalbos žinias rašydami diktantą išbandė 33 mokiniai.

Savo klasių grupėse nugalėtojais tapo: Urtė Kucevičiūtė (2c kl. mokinė), Vestina Veseliauskaitė (3b kl. mokinė), Brigita Žiškytė (4a kl. mokinė).
Mes džiaugiamės ir didžiuojamės mūsų šauniausiais!

Pagalbos mokiniui specialistė Jurgita Lukšienė

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Beždžionės testas, arba kai politikai blaškosi tarp grožio ir proto

Avatar

Paskelbta

data

Nuomonė
Kai Dievas gyvūnams dalijo grožį ir protą, vienintelė beždžionė negalėjo apsispręsti, į kurią eilę stoti. Į gražių ar protingų. Kartais tokioje kryžkelėje atsiduria ir politikai, negalėdami apsispręsti – gražūs jie ar protingi. Todėl tai, kaip tokią dilemą jie sprendžia, pavadinkime beždžionės testu.

Apie gražų politiko poelgį

Rajono socialdemokratų lyderis ir Tarybos narys Kazimieras Račkauskis man asmeniškai gražus. Grožis – skonio reikalas, todėl prašom nesiginčyti. Kas kita – proto reikalai.
Politikų protą įprastai vertiname ne iš reklaminių bukletų (ten – dažniausiai tik grožis), o atsiremdami į faktus, tai yra, kaip jie elgiasi vienoje ar kitoje situacijoje. Į tokią keblią situaciją ponas Kazimieras pateko prieš porą savaičių, kai buvo balsuojama dėl gatvių asfaltavimo.

Politikas pasielgė gražiai – nusišalino nuo balsavimo vengdamas interesų konflikto, o jo partiečiai – protingai. Nubalsavo už miškan vedančios gatvės, kuri driekiasi pro jų partijos vado sklypą Šeduvoje, asfaltavimą. Ir partijos vadui gerai, ir konservatorių merui Antanui pasimalonino. Tas nelabai gražus, bet protingas, skoloje neliks. Čia būtų galima padėti tašką, bet K. Račkauskis lygioje vietoje nusprendė užmaišyti tikrą audrą stiklinėje.

Ką gražus politikas pridarė negražaus

Reikia pripažinti, kad ir gražūs politikai kartais negražiai pridaro. Negražių darymų vieta yra facebook’ as – ten visi daro ko tik netingi, ir tai, ko padorioje vietoje įprastai nedarytų.

Po to, kai „Radviliškio krašto“ redakcija paviešino balsavimo rezultatus, K. Račkauskis savo facebook’o paskyroje padarė riebų pareiškimą, kad jokių interesų neturėjo ir neturi. „Apdarė“ kolegą nepartinį Tarybos narį Gediminą Lipnevičių. Už tai, kad susirgo ir, jam bevelijus, negali atvykti. Iki jo sraigių ūkelio kelio pažiūrėti. Kad pažiūrėtų ir lieptų žurnalistams apie poną Kazimierą tik gražiai rašyti. Dar išvadino visokiais pavadinimais, susuko keletą sąmokslo teorijų ir pasiūlė toliau tą patį daryti komentatoriams.

Partijos kareivėliai (tie – irgi nori būti gražūs vado akyse) puolė aklai daryti.
Bet padėkime emocijas į šoną ir pamėginkime pasvarstyti, kaip viskas klostėsi ir kokios reikšmės šioje negražioje istorijoje galėjo turėti grožio ir proto reikalai.

Kuo protingas politikas skiriasi nuo gražaus

Protingas politikas, viešai apsidirbęs, pažiūrėtų į veidrodį ir nusijuoktų. Iš savo kvailumo. Arklys nėra nei gražus, nei protingas, bet ir jam turėtų būti aišku, kad asfaltuota gatvė, nepriklausomai nuo to, iš kurios pusės prieina, padidina sklypo vertę ir pagerina verslo reikalus. Pripažinęs, kad turi interesų bėris irgi nepultų aiškinti priešingai. Eitų sau kluonan ramiai šiaudų rupšnoti. Ir daryti tai, ką įprastai daro pavalgęs.

Ponas Kazimieras, nors ir labai gražus, bet Tarybos posėdyje, iš pirmo žvilgsnio, pasielgė protingai – nusišalino. Pagaliau ir po švenčių išsivadėjęs, nors ir pavėluotai, redakcijai atsiųstuose paaiškinimuose pripažino – taip, jo sklypas ribojasi su asfaltuojama Žvejų gatve. Be to, kaip dabar aiškėja, pagal
savivaldybės sumanymą, ir jau išasfaltuota gatvės dalis (dėl kurio Kazimieras tai turi interesų, tai neturi) bus geresnė padaryta. Nuties šaligatvį.

Čia ir vėl istorija galėtų baigtis, visi paplotume protingajam Kazimierui ir eitume rimtesnių darbų dirbti. Bet, kuklia mano nuomone, koją pakišo gražusis Kazimieras. Pastarajam kažkaip „susišvietė“, kad šioje vietoje nelabai gražiai atrodo.

Kaip ten „susišviečia“ smegenyse, kad politikai nei šį nei tą ima daryti, net rimti mokslo daktarai neturi šviesių atsakymų, todėl į šią temą nebesigilinkime

Kaip pasidaryti gražesniu

Ką daro gražūs politikai, kai apsidaro nelabai gražiai? Gražinimosi procedūra paprasta kaip du centai: negražiais reikia padaryti kitus. Kuo kiti negražesni, tai yra, apdaryti, tuo pats sau gražesnis. O kai pasidarai labai gražus – tai ir labai protingas, o visi kiti – labai kvaili. Tapęs gražiu ir protingu tampi dar ir labai galingas, todėl reikalauji, kad ir laikraščiai patį dar labiau išgražintų. Ir jau nebesvarbu, kokius vėjus rašinėji facebook’ uose, nes grožis nereikalauja intelektualinių aukų.

Taigi, čia ir slypi visa beždžionės testo, kaip mes jį pavadinome, paslaptis. Negali būti vienu metu ir gražus, ir protingas, nes, kaip sako lietuvių liaudis, ir gudri višta kartais uodegą įsidilgina.(Atsiprašau gyvūnų mylėtojų – nenorėjau įžeisti vištų).

Kaip tampama gražiais ir protingais?

Mokslas aiškaus atsakymo neturi. Vieni sako, kad viskuo dėti genai, kiti prideda – aplinka kalta. Dar tretisako, kad grožis – apskritai mados reikalas. Bet ilgamečiai stebėjimai rodo, kad politikų grožis ir protas pirmiausiai pasirodo rinkimuose. Pavyzdžiui, ponas Kazimieras ir jo bendražygiai žadėjo, kad po rinkimų pridarys gražių pokyčių. Nepamelavo. Pridarė. Visi – labai gražūs ir labai gražiai balsuoja taip, kaip reikia antaniniams konservatoriams (nepainioti su obuoliais) ir mažažemiams bei bežemiams valstiečiams, kurie truputį dar ir žali.

Grožio mada labai užkrečiantis dalykas. O daktarai sako, kad didžiausia grėsmė užsikrėsti – visokiuose susibūrimuose. Ypač intymiai santykiaujant su užsikrėtusiais. Todėl partijas ir tarybas galima laikyti padidintos rizikos zonomis. Ten visi įvairiais būdais intymiai bendrauja. Viešai ir paslapčia, todėl dažnai sunku atskirti, kurie priklauso pozicijai, o kurie opozicijai. Ir sprendimai po tokių santykių gimsta, jų akimis žiūrint, labai gražūs ir protingi.

O kuo čia dėta vargšė beždžionė, kuri ir graži, ir protinga? Jeigu tikėtume seneliu Darvinu, tai nulipusi nuo medžio ši gražuolė perdavė mums savo genus. Ir, čia jau mano subjektyvia nuomone, daugiausiai jų atiteko politikams.

Pagarbiai, Bežemis Valstietis
P.S. Tai buvo subjektyvi nuomonė, o subjektyvia nuomone – K. Račkauskis man labai gražus. Kiti ne tokie gražūs, todėl apie juos – kitą kartą.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019