Kam reikalingos visuomenės kvotos ir tardymai?

Tik neraštingas ir neišsilavinęs žmogus nežino teisės aktų, normų ir konstitucijos tezių.  Bet paklausykime meilių profesorių, tokių, kaip  Žalimas, Sinkevičius, Kūris kalbų – tai  piliečių laisvės pagrindas, šventumo simbolis.

Neatsiklausus, negali į pašto dėžutę dėti bet kokios makulatūros, skrajučių, lankstinukų ir pan.

Netgi ponas Zuckerbergas, blokuodamas pilietį už nepageidaujamos info sklaidą, privalėtų jam atsiųsti elektroniniu laišku įspėjimą.

Deja, ką mes regime akivaizdžiai ir apie tai vyksiančios diskusijos realaus rezonanso nepriduoda.

Rytais norint patekti į facebook, gmail paskyras privalai vėl milijoninį kartą patvirtinti savo duomenis, tapatybę ir, gink Dieve, esi pasikeitęs telefono numerį, nors įstatymai nedraudžia jų turėti ir du šimtus. Kokį absurdą sukėlė galimybių paso spausdinimas asmeniui, kuris neturi išmanaus įrenginio, el. paštas be tavo, žmogau, atsiklausimo pririštas prie kodų.

Dauguma žmonių, kurie naudojasi socialiniais tinklais net neatsijungia nuo savo paskyrų.  Tiesiog nesidalina slaptažodžiu, idant visokie piratai virusų nepaskleistų.

Bet ne, kiekvieną rytą prie kavos puodelio privalai paliudyti, kad esi ne robotas, namie ir t.t.

Kokiame kongrese, asamblėjoje svarstytos šios pseudo procedūros?

Kuomet Lietuva nepriklausė ES, sociologo profesija, prestižas buvo svarbus, šališkas, aktualus.

Dabar rengiami anketų, apklausų tiražuotojai su standartiniais klausimais nuo 1 iki 100 apie    loterijas, prizus.  Penktas klausimas toks pats, 25-as vėl kartojasi.

Prieiname prie smagiosios dalies, kuomet turi parašyti už kokią partiją balsuotum, ką regėtum šalies prezidentu. Net interviuotoja pakelia antakius, kai leidi sau šitą ale valdžią argumentuotai sumalti į miltus.

Ko tuo siekiama? Beje, sociologams, jų bendrovėms savo klausimyno apie knygynų, leidyklų, poligrafijos įmonių darbą nesukursi, ištisai radijas, tv, politikai, azartiniai žaidimai.

Taip siekiama bukinti pilietį, o už anketą, prie kurios sugaištama po valandą, darbuotojui atseikės tik du euriukus monetos pavidalu.

Šimtai rekvizituose deklaruojamų įstaigų bendrauja katės ir pelės metodu – raktinis žodis, esu ne robotas, gal ateityje ne antivakseris, komunistas? Išmonėms nėra ribų.

Tai, kad piliečių duomenys nutekinami –  ne mano išgalvotas pramanas.  Jau dabar  Lietuva pralaimi siaubingas bylas EŽTT teismuose, bet apie tai tyla žiniasklaidoje, kaip kapinėse per vėlines.

Ruslanas  Baranauskas –  mokslo atstovas

Total
2
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts