Kaip išsirinkti kokybiškus akrilinius dažus?

Nors ir akrilinių dažų pasirinkimas yra gana gausus, tačiau šis platus asortimentas gali sukelti tam tikrų keblumų norint rasti kokybiškus šio tipo dažus. Tam, kad būtų paprasčiau pasirinkti ir gauti tik aukštos kokybės dažus, vertėtų atkreipti dėmesį į pagrindinius aspektus, kurie nurodo akrilinių dažų ypatybes. 

Kokybė

Dažniausiai akriliniai dažai tapybai, pagal kokybę yra skirstomi į du tipus – skirti menininkams ir skirti moksleiviams. Kokybiški menininkų dažai yra įvairiausių spalvų, o juose yra sumalta gausybė spalvinių pigmentų bei šie pasižymi aukštais patvarumo standartais. Mokiniams, kuriems yra skirti akriliniai dažai, neturi tiek daug spalvų pasirinkimo, juose dominuoja mažesnis pigmento skaičius bei į juos įtraukiamos tokios medžiagos, kurios slopina spalvos intensyvumą.

Akriliniai dažai, kurie yra skirti profesionaliems dailininkams, būna tolygesnės konsistencijos, dėl ko juos tampa žymiai lengviau maišyti ir sluoksniuoti. Faktas, kad nuo dažų kokybės, priklauso ir dažų kaina. Visgi, jeigu esate pradedantysis, jums pilnai užteks paprastesnių ir pigesnių akrilinių dažų, tačiau pramokus tapybos subtilybių, rekomenduojama šiuos dažus pakeisti į kokybiškus, menininkams skirtus dažus.

Spalvos

Akrilinių dažų spalvų gama yra labai įvairi. Vis dėlto, pradedantiesiems siūloma pradėti tik nuo 10 pagrindinių spalvų – kadmio geltonos, titano baltos, kadmio raudonos, kadmio oranžinės, kadmio geltonos, ftalo mėlynos, ftalo žalios, alizarino tamsiai raudonos, degintos rudos, dramblio kaulo juodos ir dioksazino violetinės. Šiuos akrilinius dažus galite pirkti atskirai arba nusipirkti ir visą jų rinkinį, kuriame būtų jums visos reikalingos spalvos. Dažniausiai perkant visą rinkinį, galima šiek tiek sutaupyti ir per vieną kartą gauti visas reikiamas spalvas.
Be to, renkantis aukštos kokybės dažus, galima pastebėti ir tai, jog vienos spalvos yra brangesnės už kitas. Taip yra todėl, nes kai kuriuos pigmentus yra gana sudėtinga išrasti. Dažniausiai žemės spalvos būna pigiausios, o tarkime kadmio spalvos, gali kainuoti žymiai daugiau. Žinoma, tam tikri dažų gamintojai, kaip alternatyvą siūlo sintetinius pigmentus, tačiau tokio tipo pigmentai nėra patvarūs ir jų spalvos nėra tokios intensyvios. 

Džiūvimo laikas

Dar viena labai svarbi savybė, kuria pasižymi akriliniai dažai – greitas džiūvimo laikas. Ši savybė gana dažnai praverčia, tačiau gali sukelti ir nesklandumų. Norint dažus sumaišyti ant drobės arba sukurti įvairius dažų perėjimus, lengviau naudoti dažus, kurie geba ilgiau išbūti drėgnos konsistencijos. Tiesa, yra keletas būdų, kaip prailginti akrilinių dažų džiūvimo laiką. Pirmasis būdas: galima naudoti specialią terpę, kuri neleidžia akriliniams dažams taip greitai išdžiūti. Antrasis būdas: naudoti atvirą akrilą. Šis yra gana nauja akrilinių dažų rūšis, kurios sudėtyje yra įtraukiama speciali džiūvimo laiką lėtinanti medžiaga. Atviras akrilas yra puikus pasirinkimas, kurie yra įpratę dirbti su aliejiniais dažais. 

Total
0
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts