KAIP IŠSIRINKTI TINKAMĄ PUODUKĄ KAVAI IR ARBATAI

Kiekvieno iš mūsų rytas prasideda nuo kavos arba arbatos, kurią visada geriame iš vieno ir to paties puodelio, nes visi turime puodelį, iš kurio geriant, kava arba arbata yra žymiai skanesnė. Kaip manote, kodėl taip yra? Specialistai pasakytų, kad gėrimo skonį lemia ne tik pasirinktos kavos ar arbatos rūšis, bet ir puodelio, iš kurio geriama spalva, forma, dydis ir t. t.

Kaip išsirinkti tinkamiausią puodelį arbatai?

Renkantis puodelį arbatai, reikėtų atkreipti dėmesį į keletą pagrindinių dalykų. Pirmiausia, tai medžiaga, iš kurios puodelis pagamintas. Puodeliai yra gaminami iš keramikos, porceliano bei kaulinio porceliano (keramikos rūšis), stiklo, nerūdijančio plieno, molio ir net plastiko. Nerekomenduojama arbatai rinktis iš plastiko pagamintų puodelių, nes jie, sąveikaudami su karštu gėrimu, skleidžia medžiagas, kurios gali neigiamai veikti žmogaus sveikatą. Visų antra, derėtų vengti porėtų puodelių, nes porėtos medžiagos neleidžia atsiskleisti arbatos skoniui ir aromatui. Galiausiai, puodeliuose su plačiais kraštais arbata vėsta žymiai greičiau, o tai arbatai nėra gerai. Rinkitės aukštesnius, siauresnius keraminius puodelius, nes jie ilgiau išlaiko šilumą.

Kaip išsirinkti tinkamą puodelį kavai?

Renkantis puodelį kavai, kaip ir renkantis puodelį arbatai, reikia atkreipti dėmesį medžiagą, iš kurios jis pagamintas. Keramika, porcelianas, kaulinis porcelianas, stiklas, nerūdijantis plienas ir t. t. – medžiagos, iš kurių gaminami puodeliai kavai. Kiekviena iš šių medžiagų pasižymi skirtingomis savybėmis: puodeliai iš porceliano ar kaulinio porceliano yra gana tvirti, keraminiai puodeliai – atsparūs skonių ir kvapų įsigėrimui ir t. t. Kavai puikiai tinka dvigubo stiklo puodeliai, kurie dėl to, kad yra kiek žemesni, yra puikus pasirinkimas tiems, kurie ruošia kavą kavos aparatu. Dvigubo stiklo puodeliai neįkaista ir puikiai išlaiko kavą karštą. Pažymėtina, kad dvigubo stiklo puodeliai iš Gerduva.lt puikiai tinka ir arbatai.

Ar kavai tinka tik puodeliai?

Atsakant į klausimą, ar kavai tinka tik puodeliai, galima atsakyti tvirtą „Ne!“. Tokiems karštiems gėrimams kaip kava, puikiai tinka kavos stiklinės. Šių stiklinių sienelės yra permatomos, todėl mėgiamą kavą galima pateikti ir labai išmaniai, sluoksniuojant kavą su pienu ar grietinėle. Karščiui atsparios kavos stiklinės gali turėti arba neturėti aseles, bet atsižvelgiant į tai, kad šios stiklinės neįkaista, bet kokią kavos stiklinę bus patogu laikyti. Galite rinktis iš dvigubo arba viengubo stiklo kavos stiklinių. Rinkdamiesi stiklines kavai, atkreipkite dėmesį į jų tūrį, aukštį,o jei plovimas indaplovėje jums yra labai svarbu, tai ir į galimybę plauti šias stiklines indaplovėje.

Kokius puodelius rinktis šventėms?

Porceliano puodeliai su lėkštutėmis – populiariausias pasirinkimas šventiniam stalui. Taip serviruotas stalas dvelkia prabanga. Šie puošti įvairiais raštais ar aukso, sidabro piešiniais, puodukai skirti svarbioms progoms. Kasdieniam naudojimui porcelianiniai puodeliai nėra tinkami, nes jiems reikia daugiau priežiūros ir dažnas gamintojas nurodo, kad porceliano puodukų indaplovėje plauti negalima.

O jeigu Šv. Kalėdų neįsivaizduojate be karšto šokolado teminiame puodelyje, jums puikiai tiks kalėdiniai puodeliai. Juos galite įsigyti po vieną arba rinkiniais. Artėjant gražiausioms metų šventėms, nepamirškite palepinti smagia dovanėle, pvz, kalėdiniu puoduku sau artimų žmonių.

Total
0
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts