Socialiniai tinklai

Aktualijos

Iš licėjaus jau atleista mokytoja

Avatar

Paskelbta

data

Rugsėjo mėnesį rajone duris atvėrė nauja ugdymo įstaiga. Privačiomis lėšomis finansuojamas „Pažinimo licėjus“ yra užregistruotas kaip gimnazijos tipo švietimo įstaiga. Tačiau jau trečia savaitė poilsio paskirties pastate mokiniai ugdomi neturint higienos paso. Šis dokumentas privalomas visoms mokykloms ir už tai gresia administracinė atsakomybė. Be to, nepraėjus porai savaičių, iš darbo buvo atleista mokytoja Vilma Mikalauskienė, kuri turėjo mokyti biologijos, chemijos ir fizikos dalykų.

Statyba pabaiga, bet higienos paso nėra

Remiantis portalo „Infostatyba“ informacija, Arimaičių kaime poilsio paskirties pastatas pastatytas ir rugsėjo 2 dieną buvo išduotas statybos užbaigimą patvirtinantis aktas. Dabartiniai teisės aktai nedraudžia poilsio paskirties pastatuose vykdyti kitų veiklų, tačiau būtinas higienos pasas. Savivaldybių ir valstybinių švietimo įstaigų vadovai verčiasi per galvą, kad įtiktų visuomenės sveikata besirūpinantiems specialistams. Nenuostabu, nes Sveikatos ministro patvirtintos higienos normos pakankamai griežtos, o ir numatytos baudos nėra menkos.

Nustatyti pažeidimai
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos ministerijos Radviliškio skyriaus vedėja Loreta Stirbienė patvirtino, kad „Pažinimo licėjui“ dar nėra išduotas higienos pasas. Rugsėjo 4 dieną įstaigai yra surašyta keletą pastebėjimų dėl neatitikimų teisės normų nuostatoms. Be to, dar laukiama rezultatų dėl triukšmo, tai yra matuojamas esamas triukšmo lygis, kuris neturi viršyti nustatytų normų. Tiesa, privačiai įstaigai duotas 45 kalendorinių dienų terminas pažeidimams pašalinti.

Atleista mokytoja
Garsiai reklamuotas privatus licėjus dėl geriausių mokytojų kolektyvo netikėtai pirmomis mokslo metų dienomis atleido vieną iš mokytojų. Atleista iš darbo biologijos, fizikos ir chemijos dalykų mokytoja V. Mikalauskienė per daug nenusimena ir sako turėsianti laiko magistrinio darbo parengimui. Tiesa, anksčiau dirbusi Radviliškio Gražinos pagrindinėje mokykloje, atleistoji neigia buvus bet kokiam konfliktui, nors patvirtina, kad atleidimas įvyko licėjaus administracijos iniciatyva.
Iš licėjaus administracijos nepavyko gauti jokio komentaro nei dėl higienos paso nesklandumų, nei dėl mokytojos atleidimo aplinkybių.

Marius Aleksiūnas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Asfaltas Polekėlė – Šilėnai darosi nesaugus

Avatar

Paskelbta

data

Visi laukėme asfalto ant kelio  Polekėlė – Šilėnai, svajojome, kaip bus gerai, kai jį išlies. Iš tiesų teko laukti ilgai, buvo galvojama, jog tai ir liks tik svajonė.

Na, jau turime asfaltą daugiau nei trejus metus. Kad ir su broku išlietas, tačiau vis tiek jis yra. Jau ir vidury asfalto punktyrinė linija nudažyta. Vadinasi,  mūsų asfaltą priėmė  jį  tikrinusi komisija, tačiau  broko nesurado. Mano manymu, viskas  buvo gražiai užglaistyta ir nebėra nei vieno kalto – juk visiems reikia kažkokios naudos – mes, lietuviai, jau tokie  esame.  Ir niekam visiškai nesvarbu, kad turime  banguotą asfaltą,visi tyli, visiems gerai.
Tik iškyla dar viena, galima sakyti, didelė bėda – mes asfalto visiškai nesaugome. Kiekvieną rudenį ir pavasarį mūsų asfaltas teršiamas  purvu. Šalia asfaltuoto kelio yra dirbami laukai, iš kurių išrieda
traktoriai  dumblinais ratais ir padargais. Ūkininkai  ir darbininkai nepasirūpina  nusivalyti savo technikos – ir pirmyn per asfaltą, kuriuo  purvas driekiasi net po keletą kilometrų. O jei palijo, pabandyk užvažiavęs ant purvo juostos pastabdyti – gali griovyje greitai atsidurti. Štai taip mes saugome savo turtą: išsiliejame lauktą asfaltą, o po to „riaumojame“ per dumblynus. Kada pagaliau  visa tai baigsis?
Žmonės mišką vežė, krovė rąstus, atrodo, prišiukšlino, tačiau pravažiavus po valandos gražu žiūrėti: sutvarkyta, nušluota. Kodėl vieni galime po darbų susitvarkyti, o kitiems visiškai tvarka nerūpi?
Na, manau, reikia tai išsiaiškinti. Nuvykau į Radviliškio rajono policijos komisariatą.  Komisariate sutikau vyriausiąjį patrulį R. Janušką su kitu pareigūnu ir jiems ir išdėsčiau visą situaciją. Nieko daug negalvojęs, R. Januška pasakė, kad turi būtinai kelią sutvarkyti prišiukšlinę vairuotojai.  Pareigūnas pasakė,  kad reikia internetu  www.e-policija.lt  užrašyti tokį įvykį ir jie ryte radę  pranešimą  greitai sureaguos, nuvažiuos apžiūrėti, nustatys kaltininkus ir nubaus tokius netvarkingus vairuotojus.  Manau, kad  perskaitę laikraštyje šią informaciją žmonės pradės  tvarkytis ir  visi supras, kad negalima asfalto teršti, jį reikia saugoti.

Saulius TaločkaSkaityti daugiau

Aktualijos

Sveikatos piramidė

Avatar

Paskelbta

data

Yra visokių piramidžių: poreikių, finansinių ir pan. Į savotišką piramidę man panaši Radviliškio poliklinika. Kodėl? Pabandysiu paaiškinti.
Kaip ir kiekviena piramidė, taip ir poliklinika, turi papėdę, kurią prižiūri ir puoselėja šios srities profesionalai. Poliklinikos aplinka – viena gražiausių mieste, kitoms gydymo įstaigoms iki jos toloka, tektų pasitempti. Ir apskritai pradedu nuo piramidės papėdės, o ne nuo viršaus, kaip būdavo priimtina tarybiniais laikais. Be to, be ūkio dalies  jokia įstaiga funkcionuoti negali.
Kaip piramidę, polikliniką supa kiti svarbūs jos funkcionavimui statiniai. Tai Šaukoto, Šiaulėnų, Tyrulių ambulatorijos ir 11medicinos punktų. Atskiras buveines turi Psichikos sveikatos centras ir odontologai. Kasdien tūkstantinius klientų srautus aptarnauja 29 gydytojai, per šešiasdešimt vidurinio personalo darbuotojų.
Pirmajame piramidės (poliklinikos) aukšte pacientų laukia rūbinė, registratūra, elektrokardiogramų, procedūrinis ir profilaktinių apžiūrų kabinetai. Atskirai paminėsiu statistikos,Tiesiogiai stebimų trumpo gydymo kurso (DOST) kabinetą, vaistinę, aptarnaujančia klientus nuo 8 iki 19 val., bei įspūdingai skambantį „Izoliatorių“. Į jį (izoliatorių) pro atskirą įėjimą patenka sunkiomis užkrečiamomis ligomis sergantys ligoniai. Pirmajame aukšte rasite chirurgus, ginekologus ir šeimos gydytojus.
Antrasis aukštas dėl poliklinikos architektūrinių ypatumų neturi lifto, bet esant reikalui kiti specialistai nusileidžia pas lankytojus. Antrasis aukštas – šeimos ir vaikų gydytojų karalija. Čia taip pat yra buhalterija, administracija (direktorius direktoriaus pavaduotojas medicinai, vyr. slaugytoja-slaugos administratorė ir kt. asmenys, atsakingi už poliklinikos darbą). Sutikite, panašumas su piramide yra, bet šis straipsnelis ne tam.
Poliklinika, arba oficialiai VšĮ Radviliškio r. Pirminis sveikatos priežiūros centras, yra sudariusi sutartį vykdyti vyrų ir moterų kraujo profilaktinius tyrimus. Taikomos didelės nuolaidos. Jie tiems, kurie nori itin išsamaus savo sveikatos žemėlapio ir prognozių. Šie tyrimai nepriklauso prie nemokamų tyrimų kategorijos, tačiau, kaip patys suprantate, sveikata – didžiausias turtas. Pridursiu dar vieną pliusą- odontologų paslaugos nemokamos, teks susimokėti tik už medžiagas ir visa paslauga bus pigiausia rajone. Kviečiame kreiptis į mūsų specialistus, adresas: Gedimino g. 9 B, Radviliškis.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019