Įgyvendintas Tarybos narių siūlymas – Radviliškio miesto kapinėse nemokama įrankinė

Prie Radviliškio miesto kapinių, Vingėliškio gatvėje, įrengta visada veikianti įrankinė. Žmonės, atvykę aplankyti artimųjų kapų, jų priežiūrai reikalingus įrankius galės pasiskolinti ir, žinoma, nepamiršti grąžinti.

Įrankinės idėja – iš  „Radviliškio krašto“  bendruomenės

2018 m. gegužės 2 dieną „Radviliškio krašto bendruomenė“, vadovaujama pirmininko Gedimino Lipnevičiaus, teikė pasiūlymą Radviliškio  rajono savivaldybės merui Antanui Čepononiui bei Radviliškio miesto seniūnui Ernestui Mončauskui  prie miesto bei kitų kapinių įrengti nemokamus įrankių stendus, kad atvykusiems aplankyti artimųjų kapų radviliškiečiams bei svečiams iš kitų rajonų nereikėtų  vežtis laistytuvų, grėblių, kastuvų ir jie galėtų pasinaudoti įrankiais kapinių tvarkymui nemokamai. Buvo paskaičiuota, kad tokios įrankinės įrengimui reikėtų vos šimto eurų.
Į „Radviliškio krašto bendruomenės“ narių pasiūlymą už vagystes iš automobilių teistas seniūnas E. Mončauskas atsakė gana skeptiškai: „Įrankius  žmonės pavogs“.

Išgirstas Tarybos narių pasiūlymas

„Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkui Gediminui Lipnevičiui ir jo pavaduotojai Vilmai Aleknienei tapus  Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nariais, jie dėl įrankinių prie kapinių įrengimo pateikė dar vieną siūlymą – šį kartą ir Tarybai. Tarybos narių pasiūlymas  buvo išgirstas ir įrankinės atsirado prie daugelio Radviliškio rajono bei miesto kapinių. 
Beje, ir Radviliškio seniūno mestelėta frazė „Žmonės pavogs įrankius“, kaip parodė laikas, nepasiteisino – štai iš prie Šeduvos kapinių įrengto įrankių stendo  kol kas niekas nedingo.

Ir Radviliškyje įrengtas įrankių stendas

Po dvejų metų pagaliau įrankių stendas atsirado ir prie Radviliškio miesto naujųjų kapinių.

„Pagaliau, po dvejų metų mūsų siūlymų, įrankių stendai įrengti  ne tik prie Šeduvos, Baisogalos bei kitų kapinių, bet ir prie Radviliškio miesto kapinių. Radviliškio miesto senjorai skundėsi, kad sunku autobusu ar dviračiais vežioti įrankius į kapines, tad  įrankinės prie kapinių buvo būtinos. Ką buvo galima padaryti per savaitę, konservatoriams merui, administracijos direktorei bei  seniūnui prireikė dvejų metų. Bet, kaip sakoma, geriau vėliau, negu niekada“,- sakė atvykęs naujosios įrankinės apžiūrėti Tarybos narys ir bendruomenės pirmininkas G. Lipnevičius.

G. Lipnevičius kapinių administratorei – kapininkei Birutei Jackienei patarė laistytuvus bei įrankius nudažyti ryškia spalva, kad matytųsi, jog jie priklauso kapinėms – tai  atbaidytų ilgapirščiams norą pasisavinti įrankius. „Pamatę, kad žmogus nešasi ryškiai dažytą įrankį, aplinkiniai jau žinos, kad tai įrankinės prie kapinių turtas ir perspės tokį užuomaršą: „Kur nešiesi laistytuvą ar grėblį iš kapinių?“- sakė Tarybos narys ir „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas.

Kapinių administratorė pažadėjo atsižvelgti į šį pasiūlymą.
Įrankinę galima rasti prie Radviliškio miesto kapinių pagrindinio įėjimo įsikūrusio kapinių administratoriaus namelio. Tikimasi, kad žmonės su įrankiais elgsis atsakingai, nepamirš grąžinti atgal. Ši graži idėja jau įgyvendinta prie daugelio Lietuvos kapinių ir tikimasi, kad artimiausiu metu bus įrengta ir prie likusių. 

Pagal Tarybos narių siūlymą, bendruomenės bei seniūnijos įrengė įrankines prie Radviliškio, Šeduvos, Baisogalos, Grinkiškio, Polekėlės, Alksniupių bei prie daugelio kitų kapinių.

„Radviliškio krašto“ informacija

Total
81
Dalinasi
Related Posts