„Valstiečiai“ neišgirdo žemdirbių prašymo

Šiuo pandemijos laikotarpiu daugelis rajono įmonių išgyvena sunkmetį ir kreipiasi į Radviliškio rajono savivaldybės tarybą  prašydamos sumažinti žemės nuomos mokestį. Ne išimtis ir UAB „Šeduvos avininkystė“, šiuo metu besivadinanti UAB „Genetiniai ištekliai“.

Buvo tikėtasi daugiau

„Kadangi žemės ūkis yra sezoninė gamybinė veikla  ir  dažniausiai rezultatai priklauso nuo gamtinių sąlygų; sausros, liūčių ir t. t., o pievos ir ganyklos yra nerentabilios, gaunama mažiau pajamų nei iš javų auginimo, todėl prašoma sumažinti priskaičiuotą  valstybinės žemės nuomos mokestį 50 procentų“,- savo prašymą Tarybai pateikė avių augintojai.

Tačiau šis prašymas buvo patenkintas tik iš dalies –  pagal paskelbtą komisijos išvadą, žemės nuomos mokestis UAB „Genetiniai ištekliai“ buvo sumažintas 35 proc.

Tarybos narys Gediminas Lipnevičius prieš balsavimą  kvietė kolegas palaikyti žemdirbių prašymą ir žemės nuomos mokestį sumažinti 50 proc.: „Kreipiuosi į valstiečius ir konservatorius, kviesdamas palaikyti 50 proc. žemės nuomos mokesčio sumažinimą – šiuo metu daugelis įmonių bando išgyventi“.

Tačiau jo prašymas nebuvo išgirstas ir 14 Tarybos narių balsavo už 35 proc. žemės nuomos mokesčio sumažinimą UAB „Genetiniai ištekliai“.

„Konservatoriai neišgirdo mūsų prašymo padėti bendrovei sunkmečiu, gaila, bet  jo neišgirdo ir „valstiečiai“,- po balsavimo replikavo Tarybos narys.

Jį palaikė ir kolega „darbietis“ Jurgis Baublys: „Valstiečiai“ savo kolegoms nepadeda, neparemia – žmonės būtų tvarkingai išsimokėję atlyginimus. Labai negražu, kai „valstiečiai“ nepadeda valstiečiams“.

Žemdirbių  prašymo neišgirdo  ir vicemeras  M. Pauliukas, kuris atstovauja „valstiečių“ partijai.

Jeigu politikai prieš rinkimus parodytų savo tikrąjį veidą, ir rinkėjai liktų neapkvailinti, ir rinkimuose būtų lengviau apsispręsti.

Paulius Ropė
  

Total
1
Dalinasi
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts