Socialiniai tinklai

Aktualijos

Į rinkimus – ir partijų atstovai, ir nepartinis

Avatar

Paskelbta

data

Šiemet vyksiantys Seimo rinkimai organizuojami kitaip nei anksčiau – dėl koronaviruso situacijos keičiasi kai kurios procedūros.

Rinkimų naujovė – du biuleteniai

Atėję balsuoti rinkėjai gaus du rinkimų biuletenius: balsuoti vienmandatėje ir daugiamandatėse rinkimų apygardose. Balsavimo daugiamandatėje rinkimų apygardoje biuletenyje rinkėjai ras nurodytas 17 Seimo rinkimuose dalyvaujančių partijų. Šio biuletenio apačioje bus penki langeliai, į kuriuos rinkėjai galės įrašyti pirmumo balsus ir taip reitinguoti kandidatus.

Radviliškio – Tytuvėnų vienmandatėje rinkimų apylinkėje  kandidatuoja partijų atstovai ir nepartinis. Radviliškio – Tytuvėnų rinkiminėje apygardoje  dalyvauja: Darbo partijos atstovė  Z. Žvikienė, „valstiečių“  (LVZŽ) atstovas A.Gaidžiūnas, konservatorių (TS -LKD) atstovas A.Čepononis, socialdemokratų atstovas K. Račkauskis, liberalų sąjūdžio atstovas T. Majauskas, Centro partijai – tautininkams atstovauja M. Aleksiūnas, Krikščionių sąjungos atstovė  D. Dilnikienė, solidarumo sąjungos – Santalka atstovas A.Kiškis ir vienintelis nepartinis Radviliškio – Tytuvėnų gyventojų  iškeltas kandidatas G. Lipnevičius.

Balsuoti atėję rinkėjai prašomi laikytis visų saugumo reikalavimų

Seimo rinkimai vyks pandemijos metu, todėl balsuoti atėję rinkėjai prašomi laikytis visų saugumo reikalavimų. Į rinkimų vietas bus galima patekti tik su taisyklingai dėvimomis apsauginėmis veido kaukėmis, visų atėjusiųjų bus prašoma dezinfekuoti rankas, laikytis 2 m saugaus atstumo, taip pat naudotis asmeniniu rašikliu – jį reikėtų atsinešti.

Balsuoti galima ir namuose

Kaip ir iki šiol, balsuoti bus galima ir namuose. Tokią teisę turi rinkėjai, sulaukę daugiau nei 70 m. amžiaus, neįgalieji, juos slaugantys ir prižiūrintys asmenys, taip pat tie, kurie dėl savo sveikatos būklės rinkimų dieną negali atvykti balsuoti į tam numatytas vietas. Į šią kategoriją patenka ir asmenys, sergantys koronavirusu bei esantys saviizoliacijoje. Pastarieji turėtų iš anksto kreiptis į VRK.

Ką būtina turėti ir žinoti

Kiekvienas rinkėjas, atvykęs į balsavimo vietą, turi turėti: jo tapatybę patvirtinantį asmens dokumentą su nuotrauka ir asmens kodu; pasirašyti galutiniame rinkėjų sąraše, taip patvirtindamas, jog gavo rinkimų biuletenius; slaptai užpildęs biuletenius ir įsitikinęs, kad viskas teisinga, rinkėjas juos turi perlenkti ir įmesti į balsadėžę.

Primename, kad spalio 11-ąją vyks pirmasis Seimo rinkimų turas. Antrasis turas numatytas po dviejų savaičių. Į Seimą ketverių metų kadencijai rinkėjai deleguos 141 asmenį. Vienmandatėse rinkimų apygardose bus renkamas 71 parlamentaras. Daugiamandatėje rinkimų apygardoje, t.y. pagal partijų sąrašus, išrinksime dar 70 Seimo narių. Iš viso rinkimuose dalyvauja 17 politinių partijų, kurios daugiamandatėje rinkimų apygardoje į Seimą iškėlė 1724 kandidatus. Vienmandatėse rinkimų apygardose į Seimą patekti bandys 758 kandidatai. 737 jų iškelti politinių partijų, 23 nepartiniai.
P.S. Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ taip pat nutarė  prisijungti prie „Baltųjų pirštinių“ organizuojamos akcijos, kad rinkimai vyktų  sąžiningai ir skaidriai – kiekvienam pilietiškam gyventojui, pranešusiam apie pasitvirtinusį sukčiauvimą rinkimuose, bus dovanojama savaitraščio prenumerata. Dėl pažeidimų rinkimuose į redakciją  kreiptis telefonu 8 657 96060.Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

„Auksinė krivūlė“ – ne už rajono pasiekimus

Avatar

Paskelbta

data

Vietos savivaldos dienos išvakarėse Vilniuje Lietuvos savivaldybių asociacija tradiciškai suorganizavo savivaldos apdovanojimus „Auksinė krivūlė“. Šį kartą  apdovanojimas po ilgos pertraukos pasisekė ir Radviliškio rajoną, jo į Vilnių atsiimti vyko meras Antanas Čepononis su Moterimi Saule – administracijos direktore Jolanta Margaitiene.

Ar „Auksinė krivūlė“ buvo išmaldauta?

Ne paslaptis, kad konservatoriams valdant Radviliškio rajoną, jis pagal gyventojų atlyginimų dydį bei gyventojų skaičiaus mažėjimą sparčiai grimzta į dugną. Gal todėl ir savivaldybių asociacijos apdovanojimas „Auksinė krivūlė“ jau aštuonerius metus aplenkdavo Radviliškio rajoną. O ir už kokius pasiekimus galima teikti apdovanojimą, kai  Radviliškio rajono savivaldybės ypatingi nuopelnai būtų nebent dažnas valdininkų lankymasis teisme, nebaigtos brangios statybos, mažiausi medikų ir mokytojų atlyginimai regione bei visoje Lietuvos žiniasklaidoje skambantys skandalai apie Viešųjų pirkimų procedūrų pažeidimus.

Tačiau merui A. Čepononiui  susiruošus   dalyvauti Seimo rinkimuose, situacija pasikeitė – Radviliškio rajonui „Auksinė krivūlė“ įteikta už glaudų savivaldos ir Lietuvos kariuomenės bendradarbiavimą.

Dėl tokios  nominacijos kyla šiokių tokių abejonių – ar tik ne tos krivūlės rajono meras  spalio 5 dieną vyko į Vilnių maldauti? Juk reikia pasirodyti – štai dar netapęs Seimo nariu auksinius daiktus į rajoną parveža, o kai taps, tai jau visus auksu apipils ir iš visų jėgų dirbs, kad  tik „rajonui būtų geriau“.

Rajono ir kariuomenės bendradarbiavimas susiklostęs istoriškai

Dar kyla klausimas, ar  yra koks  bent koks Radviliškio rajono savivaldybės nuopelnas dėl to, kad  rajonas apsuptas Lietuvos kariuomenės padalinių? Rajone nuo seno yra dislokuoti Lietuvos kariuomenės Depų tarnybos Arsenalas, Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalionas, Kunigaikščio Margirio pėstininkų batalionas, Krašto apsaugos savanoriai. Tiesa, dar Radviliškio rajone planavo įsikurti Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos batalionas, tačiau savo dislokacijos vieta batalionas pasirinko Šilalės miestelį.

„Glaudus bendradarbiavimas“ – stovėjimas šalia kariškių?

Na, o pastaruoju metu „labai glaudų“ bendradarbiavimą su Lietuvos kariuomene rajono meras A. Čepononis ir administracijos direktorė J. Margaitienė pademonstruoja  pastovėdamas šalia kariškių per iškilmingą  priesaikos ceremoniją,  vykstančią Radviliškio miesto aikštėje. Meras ir direktorė  paprastai stovi šalia aukšto rango kariškių, vadinasi, „glaudžiai bendradarbiauja“?

Ateities vizija – apdovanojimai už realius darbus

Belieka tikėtis, jog ateityje, galbūt rajoną valdant naujam merui, „Auksinės krivūlės“ Radviliškio rajonui bus teikiamos ne „pritempiant“ nuopelnus už  bendradarbiavimą su Lietuvos kariuomene, o už realius pasiekimus. Pavyzdžiui, už atsakingą požiūrį į efektyvų finansų valdymą, kaip  Varėnos rajono savivaldybei ar  už smulkaus ir vidutinio verslo skatinimą, kaip Plungės rajono savivaldybei.

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau

Aktualijos

Replika Invaziniai kurmiai

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškį pamėgo invazinis Sosnovskio barštis. „Paplentės“ soduose karaliauja invaziniai šliužai, tačiau tuo invazinės bėdos nesibaigė.

Miško gatvėje pastebėtas ir invazinis kurmis. Ieškodamas patelės poravimuisi, jis perkniso kelkraštį, įgriaudamas trinkeles. Kalbama, jog panaudos savo būsto įrengimui. Bet ir tai juokas, pasakojama, kad kai kuriose Lietuvos savivaldybėse esama ir invazinių merų. Kai pagalvoji – siaubas.

Paulius Ropė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019