Konservatoriai, „valstiečiai’ ir socialdemokratai neįgaliajai parodė špygą…

Dažniausiai prispirti bėdų į Radviliškio rajono savivaldybės tarybą kreipiasi gyventojai su prašymais atleisti juos nuo žemės mokesčio. Tokių prašymų priežastys būna įvairios: mažos pensijos, darbingumo netekimas, artimųjų praradimas…

Neįgalios moters pagalbos šauksmas

Sausio 23 d. Tarybos posėdyje buvo svarstomas gyventojos prašymas atleisti ją nuo žemės mokesčio. Savo prašymą moteris pagrindė tokiais motyvais: yra vyresnio amžiaus neįgali našlė – nedarbingumas 20 proc. Dėl ligos nepavyko užsidirbti pilno darbo stažo, moteris gyvena iš „Sodros“ išmokų. Šiuo metu liga progresuoja, reikia vis didesnių išlaidų vaistams, sunku pragyventi iš gaunamų lėšų, ji nesuduria galo su galu.

Moteris yra žemės sklypo dalies savininkė, savo žemės dalį ji nuomoja, kad gautų papildomų lėšų vaistams. Neįgaliai ir menkas pajamas gaunančiai senjorai 94 eurų metinė žemės mokesčio suma tikrai nemenka

„Kolegos, atkreipkime dėmesį į žmogiškuosius dalykus – nelengva išgyventi neįgaliam žmogui, kai neturi stažo. Į Tarybą besikreipianti moteris yra žemės sklypo dalininkė, pajamos iš nuomojamos žemės labai mažos. Jeigu turi 5 hektarus žemės, nereiškia, kad iš gaunamų pajamų gali pragyventi ir nusipirkti vaistų.

Ne tiek daug tokių prašymų gauname“,- Tarybos narių širdis prieš balsavimą bandė suminkštinti Tarybos narė Z. Žvikienė.
Partijoms atstovaujantys Tarybos nariai pademonstravo kietaširdiškumą

Politikės kreipimasis Tarybos narių neįtikino. Daugelis politikų turbūt pamanė, kad už nuomojamos žemės sklypą moteriai eurai drasko kišenę ir nutarė jos prašymo netenkinti. Prie šio sprendimo prisidėjo administracijos direktoriaus pavaduotojo konservatoriaus J. Pranio vadovaujama komisija, sudaryta iš administracijos darbuotojų A. Matuzevičiaus, L. Baškevičienės ir D. Skaburskienės, vienbalsiai nusprendė siūlyti Tarybai neskirti 94 eurų pagalbos neįgaliai moteriai.

Už tai, kad neįgalios gyventojos pagalbos prašymas būtų atmestas, balsavo Tarybos nariai konservatoriai: meras A. Čepononis, S. Dišlė, A. Grabauskas, K. Dainius, T. Januševičius, E. Pranevičius, I. Palionienė, P. Kablys, J. Kvėglys, S. Nakutis, A. Budrikas, G. Verdingas; socialdemokratai: E. Ivanauskytė, V. Janulaitienė; „valstiečiai“: J. Povilaitis, M. Pauliukas, K. Dambrauskas, V. Krikščiūnas.

Tarybos nario G. Lipnevičiaus komentaras

Po Tarybos posėdžio Tarybos narys G. Lipnevičius, balsavęs už pagalbos skyrimą, trumpai pakomentavo balsavimą dėl pagalbos neįgaliai moteriai: „Kartais ir mane dar sugeba nustebinti kai kurie Tarybos nariai blogąja prasme: be didelių problemų radę daugiau nei 30 tūkst. kompensuoti geriamąjį vandenį gyvuliams ir itin stambiems ūkiams, nesugebėjome ištiesti pagalbos rankos senyvai moteriai tik dėl 94 eurų. Liūdna, bet kol kas tokios partijos ir Tarybos nariai valdo rajoną“.

Jonas Petrikas

Total
57
Dalinasi
Related Posts