Socialiniai tinklai

Aktualijos

Dėl Radviliškio rajono mero posto susikaus septyni kandidatai

Paskelbta

data

Radviliškis, galima sakyti, išgyvena tarpuvaldį – praėjusių metų spalį į Seimą išrinkus buvusį merą konservatorių A. Čepononį, balandžio 11 d. vyks naujo mero rinkimai.

Vasario 5 d. kandidatai į Radviliškio rajono savivaldybės merus pateikė pareiškiminius dokumentus ir iki vasario 25 d. turi surinkti po 260 rinkėjų parašų. Kandidatams surinkus parašus, prasidės rinkiminė kampanija.
Po daugiau kaip dviejų mėnesių dėl Radviliškio rajono savivaldybės mero posto varžysis septyni kandidatai.

Darbo partija deleguoja Jurgį Baublį

Darbo partija mero rinkimuose kelia Jurgio Baublio kandidatūrą. Šis 58 metų verslininkas šiuo metu eina Radviliškio savivaldybės tarybos nario pareigas, vadovauja Darbo partijos Radviliškio skyriui. Vedęs, turi sūnų ir dukrą.

Pasak J. Baublio, jo tikslas mero poste – spręsti korupcijos problemas, viešųjų pirkimų skaidrumas. Kandidatas norėtų gerinti verslo padėtį Radviliškyje, taip pat, kaip ir visi, žada rūpintis švietimu ir socialiniais reikalais – kad pensininkai galėtų oriau gyventi. Rajono gyventojai Tarybos posėdžių metu pasigenda šio nario konstruktyvių pasiūlymų.

Tarp kandidatų – ir rinkimus pralaimėjęs Seimo narys

Iš kovos dėl mero posto pasitraukus dabartiniam vicemerui „valstiečiui“ M. Pauliukui, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga kelia kitą kandidatą – buvusį LR Seimo narį Aurimą Gaidžiūną. 55 metų kandidatas pasiryžęs rajone iškylančias problemas spręsti bendruomeniškai, į rajono valdymą įnešti daugiau demokratijos. Jis taip pat pasiryžęs skatinti verslą, kurti naujas darbo vietas, spręsti viešųjų pirkimų problemas. A. Gaidžiūnas nurodo turintis techniko-mechaniko išsilavinimą, jam priklauso įmonė „Auridana“, kuri verčiasi žemės ūkio technikos prekyba. Jis, dirbdamas Seime,  pagarsėjo ne savo darbais, tačiau kaip dažnas laidos „Kakadu“ dalyvis bei du kartus sudaužęs savo prabangų šimto tūkstančio vertės BMW automobilį.

Su partijų simpatikais varžysis nepartinis kandidatas

Nepartinis Tarybos narys Gediminas Lipnevičius savo kandidatūrą į Radviliškio mero postą iškėlė savarankiškai. 2019 metų savivaldos rinkimuose jis dalyvavo kaip nepartinis, su komitetu UŽ GERESNĮ GYVENIMĄ VISIEMS, gyventojai juo patikėjo ir jis pateko į Radviliškio rajono savivaldybės tarybą, kurioje šiuo metu dirba. 43 metų G. Lipnevičius taip pat yra VšĮ „Radviliškio rajono paramos centras“ direktorius. Turi du sūnus.

„Mūsų kraštas turi didžiulį potencialą, tačiau jau keli dešimtmečiai vegetuoja. Visas dėmesys nukreiptas europinių lėšų „įsisavinimams“, kuriuos nuolat lydi skandalai dėl skaidrumo, užaukštintų kainų, kelių įmonių protegavimo. O žmonės nori esminių pokyčių. Problemų sąrašas – platus, nuo nepravažiuojamų kelių iki nustekentos kultūros, švietimo, sveikatos priežiūros, katastrofiškos verslo investicijų, naujų darbo vietų stokos ir augančios rajono biudžeto skylės. Tačiau didžiausia problema, kaip jau minėjau, yra visus telkianti lyderystė ir idėjos. To nėra, ir kol nebus – mūsų kraštas toliau merdės“, – komentavo G. Lipnevičius.

Jis partinių oponentų yra dažnai „audžiamas“, kad vaikystėje, prieš 28 metus, su draugais nuo krano nupjovė laidą – kabelį ir dėl to gavo teistumą.

Rinkiminėje kovoje dalyvaus ir valdininkė

Labiausiai mero posto trokšta bei rinkiminėje kovoje dalyvaus ir vienintelė moteris – 46 metų savivaldybės administracijos direktorė konservatorė Jolanta Margaitienė. Jos kandidatūrą kelia Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai. Ji yra baigusi inžinerijos ir viešojo administravo studijas. Ištekėjusi, turi du sūnus.

Ši kandidatė rajone yra žinoma dėl brangių viešųjų pirkimų bei pomėgio prabangai – už norą važinėti prabangios komplektacijos automobiliu, jos vadovaujama administracija gavo net Vilniaus apygardos teismo „įvertinimą“.

Pasak kandidatės, ji žino žmonių lūkesčius, pažįsta rajoną, tačiau per aštuonerius metus jos vadovavimo administracijai daugelio problemų sprendimai vis strigo ir liko neišspręsti.

Laimę bandys ir socialdemokratas

Jau ne pirmą kartą Radviliškio rajono savivaldybės mero rinkimuose dalyvauja 39 metų socialdemokratas Kazimieras Račkauskis – jo kandidatūrą kelia Lietuvos socialdemokratų partija. K. Račkauskis šiuo metu dirba Radviliškio rajono savivaldybės taryboje, kurioje pasižymėjo kaip labai vangiai dirbančio Kontrolės komiteto pirmininkas. Beje, prieš kiekvienus rinkimus šis kandidatas suorganizuoja parašų rinkimų vajų – tai dėl Radviliškio ligoninės Vaikų ligų skyriaus atidarymo, tai dėl mokinių maitinimo. Šie parašų rinkimai jokių rezultatų nedavė ir pasibaigė visišku fiasko. Vedęs, turi dukrą.

Rinkimuose kausis ir mažai žinomas kandidatas

Liberalų sąjūdis rinkimuose kelia 34 metų Manto Reuto kandidatūrą. Šis radviliškiečiams mažai žinomas kandidatas yra įgijęs informatikos inžinieriaus bakalaurą ir viešojo administravimo magistrą. Šiuo metu jis dirba transporto vadybininku. Turi sūnų.

Beje, šis kandidatas į merus kažkodėl spaudoje sakė, jog Radviliškyje nėra ekonominės zonos – tik Šeduvoje. Na, kandidatuojant į tokį postą savo rajoną reikėtų pažinti.

Buvęs socialdemokratas į rinkimus – su Lietuvos žaliųjų partija

Vyriausias amžiumi kandidatas – Vytautas Simelis. Šis 63 metų savivaldybės darbuotojas, dirbantis Paveldosaugos skyriuje, greitai turėtų išeiti į užtarnautą poilsį. V. Simelis kurį laiką vadovavo Lietuvos socialdemokratų partijos Radviliškio skyriui, buvo šio skyriaus Garbės narys. Perbėgus juodai katei tarp V. Simelio bei dabartinio rajono socialdemokratų vado K. Račkauskio, politikos veteranas paliko socialdemokratų gretas ir rinkimuose nutarė atstovauti Lietuvos žaliųjų partijai. Šis jo poelgis ypač nustebino radviliškiečius.

Rinkimų kaina – beveik pusė milijono

Kaip jau buvo minėta, rinkimai laisvai Radviliškio mero vietai užimti vyks balandžio 11 dieną. Jei prireiks antrojo rinkimų turo, jis bus rengiamas balandžio 25 dieną. Vyriausioji rinkimų komisija paskaičiavo, kad surengti naujus rinkimus kainuos 487 tūkst. eurų.

Rinkimams vadovaus „savi“

Radviliškio rajone jau tapo kaip ir įprasta, jog daugeliui rinkimų vadovauja savi. Ir šie rajono mero rinkimai – ne išimtis. Rinkimų komisijos sekretore paskirta Vigilija Dževečkienė, kuri, kaip žinoma, yra administracijos direktorės J.Margaitienės sesuo. Vadinasi, ji tikrins, kiek jos sesuo surinko rinkėjų parašų ir, tikėtina, stengsis, kad jie nebūtų išbrokuoti.

Kituose savaitraščio „Radviliškio kraštas“ numeriuose pristatysime kandidatų į merus rinkimines programas.


Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Į Viešųjų pirkimų komisiją – tik savi ?

Paskelbta

data

Radviliškio rajone vis brangstant savivaldybės administracijos organizuojamiems Viešiesiems pirkimams, Radviliškio rajono savivaldybės taryboje buvo iškeltas ir šis klausimas.

Tarybos narys G. Lipnevičius pasidomėjo, kodėl į  pirkimų komisijas neįtraukiami Tarybos nariai bei kiti nešališki asmenys. „Viešųjų pirkimo komisijos visada yra sudaromos iš savivaldybės administracijos darbuotojų, kurie yra šališki ir jiems kartais sunku išsakyti savo nuomonę. Siūlyčiau į šių komisijų sudėtį  įtraukti nešališkus asmenis, nepriklausančius savivaldybės administracijai“,- siūlė G. Lipnevičius.

Pasak savivaldybės Juridinio skyriaus vedėjo A. Matuzevičiaus, į Viešųjų pirkimų komisijų sudėtį nedraudžiama pasitelkti kitų narių, tik tai turėtų būti specialistai, turintys  teisinių ir techninių žinių bei esantys nepriekaištingos reputacijos. „Manau, kad Viešųjų pirkimų komisijų narius atsakingai parenka administracijos direktorė“,- sakė savivaldybės teisininkas. Šis pasakymas šokiravo daugelį Tarybos narių – pasirodo, administracijos direktorės statytiniai tvarko Viešuosius pirkimus, per kuriuos  išeina savivaldybės milijonai. Ar galima pasitikėti komisijos nariais, kuriuos paskiria konservatorė J. Margaitienė, paliekame spręsti jums, mūsų skaitytojai.

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau

Aktualijos

Naujas kelias – nauja afera?

Paskelbta

data

Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau ne kartą rašė, kad  Radviliškio rajone labai brangiai asfaltuojami keliai. Štai Sadūnų – Karčemų kelio atkarpos asfaltavimui Tarybos buvo prašoma skirti beveik milijoną eurų, Vasario 16-osios gatvė rekonstruojama daugiau nei už puse milijono. Dabar užsimota brangiai asfaltuoti kelio atkarpą, vedančią į Oro ir gynybos batalioną.

Trim šimtams metrų – „auksinis“ asfaltas?

Gegužės 27 d. vykusiame Tarybos posėdyje  buvo aptartas kelio atkarpos, einančios nuo magistralinio kelio iki įvažiavimo į Oro ir gynybos bataliono teritoriją asfaltavimo klausimas. Tarybos narys Gediminas Lipnevičius  iškėlė  klausimą, kodėl  šios 300 metrų atkarpos asfaltavimui yra skiriama 620 tūkst. eurų suma – vieno metro asfaltavimas kainuoja daugiau nei 2 tūkst. eurų.

Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjas G. Vičas paaiškino, jog šis projektas buvo numatytas dar brangesnis. „Šios kelio atkarpos asfaltavimui buvo skirti 700 tūkst.eurų, o konkursą laimėjęs rangovas įsipareigojo darbus atlikti už 603 tūkst. eurų. Buvo organizuojamas atviras konkursas, kurį laimėjo rangovas, pasiūlęs mažiausią kainą“,- sakė G.Vičas. Šis kelias eis  nuo plento Šiauliai – Radviliškis, pro Miškų ūkio urėdijos administracinį pastatą, Oro ir gynybos bataliono link.

Administracijos direktorė konservatorė J. Margaitienė net nepaaiškino Tarybos nariams, kodėl jos valdomoje savivaldybės administracijoje vyksta  tokie brangūs Viešieji pirkimai.

Na, dėl didelės šios atkarpos asfaltavimo kainos komitetų metu buvo paaiškinta, jog šiam „kareivių keliui“ reikia ypatingai stipraus asfalto, kad juo galėtų važiuoti karinė technika. Tik įdomu, kaip ta karinė technika atriedės  iki Oro ir gynybos bataliono sustiprinto įvažiavimo – juk, kaip žinia, magistralinis kelias asfaltuotas  paprasta danga.

Ar „kareivių kelias“ yra tik rajono valdančiųjų pinigų įsisavinimas, o gal  tai yra bereikalingas pinigų švaistymas, paliekame spręsti jums, mūsų skaitytojai.

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau
REKLAMA

Skaitomiausi