Dėl Radviliškio rajono mero posto susikaus septyni kandidatai

Radviliškis, galima sakyti, išgyvena tarpuvaldį – praėjusių metų spalį į Seimą išrinkus buvusį merą konservatorių A. Čepononį, balandžio 11 d. vyks naujo mero rinkimai.

Vasario 5 d. kandidatai į Radviliškio rajono savivaldybės merus pateikė pareiškiminius dokumentus ir iki vasario 25 d. turi surinkti po 260 rinkėjų parašų. Kandidatams surinkus parašus, prasidės rinkiminė kampanija.
Po daugiau kaip dviejų mėnesių dėl Radviliškio rajono savivaldybės mero posto varžysis septyni kandidatai.

Darbo partija deleguoja Jurgį Baublį

Darbo partija mero rinkimuose kelia Jurgio Baublio kandidatūrą. Šis 58 metų verslininkas šiuo metu eina Radviliškio savivaldybės tarybos nario pareigas, vadovauja Darbo partijos Radviliškio skyriui. Vedęs, turi sūnų ir dukrą.

Pasak J. Baublio, jo tikslas mero poste – spręsti korupcijos problemas, viešųjų pirkimų skaidrumas. Kandidatas norėtų gerinti verslo padėtį Radviliškyje, taip pat, kaip ir visi, žada rūpintis švietimu ir socialiniais reikalais – kad pensininkai galėtų oriau gyventi. Rajono gyventojai Tarybos posėdžių metu pasigenda šio nario konstruktyvių pasiūlymų.

Tarp kandidatų – ir rinkimus pralaimėjęs Seimo narys

Iš kovos dėl mero posto pasitraukus dabartiniam vicemerui „valstiečiui“ M. Pauliukui, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga kelia kitą kandidatą – buvusį LR Seimo narį Aurimą Gaidžiūną. 55 metų kandidatas pasiryžęs rajone iškylančias problemas spręsti bendruomeniškai, į rajono valdymą įnešti daugiau demokratijos. Jis taip pat pasiryžęs skatinti verslą, kurti naujas darbo vietas, spręsti viešųjų pirkimų problemas. A. Gaidžiūnas nurodo turintis techniko-mechaniko išsilavinimą, jam priklauso įmonė „Auridana“, kuri verčiasi žemės ūkio technikos prekyba. Jis, dirbdamas Seime,  pagarsėjo ne savo darbais, tačiau kaip dažnas laidos „Kakadu“ dalyvis bei du kartus sudaužęs savo prabangų šimto tūkstančio vertės BMW automobilį.

Su partijų simpatikais varžysis nepartinis kandidatas

Nepartinis Tarybos narys Gediminas Lipnevičius savo kandidatūrą į Radviliškio mero postą iškėlė savarankiškai. 2019 metų savivaldos rinkimuose jis dalyvavo kaip nepartinis, su komitetu UŽ GERESNĮ GYVENIMĄ VISIEMS, gyventojai juo patikėjo ir jis pateko į Radviliškio rajono savivaldybės tarybą, kurioje šiuo metu dirba. 43 metų G. Lipnevičius taip pat yra VšĮ „Radviliškio rajono paramos centras“ direktorius. Turi du sūnus.

„Mūsų kraštas turi didžiulį potencialą, tačiau jau keli dešimtmečiai vegetuoja. Visas dėmesys nukreiptas europinių lėšų „įsisavinimams“, kuriuos nuolat lydi skandalai dėl skaidrumo, užaukštintų kainų, kelių įmonių protegavimo. O žmonės nori esminių pokyčių. Problemų sąrašas – platus, nuo nepravažiuojamų kelių iki nustekentos kultūros, švietimo, sveikatos priežiūros, katastrofiškos verslo investicijų, naujų darbo vietų stokos ir augančios rajono biudžeto skylės. Tačiau didžiausia problema, kaip jau minėjau, yra visus telkianti lyderystė ir idėjos. To nėra, ir kol nebus – mūsų kraštas toliau merdės“, – komentavo G. Lipnevičius.

Jis partinių oponentų yra dažnai „audžiamas“, kad vaikystėje, prieš 28 metus, su draugais nuo krano nupjovė laidą – kabelį ir dėl to gavo teistumą.

Rinkiminėje kovoje dalyvaus ir valdininkė

Labiausiai mero posto trokšta bei rinkiminėje kovoje dalyvaus ir vienintelė moteris – 46 metų savivaldybės administracijos direktorė konservatorė Jolanta Margaitienė. Jos kandidatūrą kelia Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai. Ji yra baigusi inžinerijos ir viešojo administravo studijas. Ištekėjusi, turi du sūnus.

Ši kandidatė rajone yra žinoma dėl brangių viešųjų pirkimų bei pomėgio prabangai – už norą važinėti prabangios komplektacijos automobiliu, jos vadovaujama administracija gavo net Vilniaus apygardos teismo „įvertinimą“.

Pasak kandidatės, ji žino žmonių lūkesčius, pažįsta rajoną, tačiau per aštuonerius metus jos vadovavimo administracijai daugelio problemų sprendimai vis strigo ir liko neišspręsti.

Laimę bandys ir socialdemokratas

Jau ne pirmą kartą Radviliškio rajono savivaldybės mero rinkimuose dalyvauja 39 metų socialdemokratas Kazimieras Račkauskis – jo kandidatūrą kelia Lietuvos socialdemokratų partija. K. Račkauskis šiuo metu dirba Radviliškio rajono savivaldybės taryboje, kurioje pasižymėjo kaip labai vangiai dirbančio Kontrolės komiteto pirmininkas. Beje, prieš kiekvienus rinkimus šis kandidatas suorganizuoja parašų rinkimų vajų – tai dėl Radviliškio ligoninės Vaikų ligų skyriaus atidarymo, tai dėl mokinių maitinimo. Šie parašų rinkimai jokių rezultatų nedavė ir pasibaigė visišku fiasko. Vedęs, turi dukrą.

Rinkimuose kausis ir mažai žinomas kandidatas

Liberalų sąjūdis rinkimuose kelia 34 metų Manto Reuto kandidatūrą. Šis radviliškiečiams mažai žinomas kandidatas yra įgijęs informatikos inžinieriaus bakalaurą ir viešojo administravimo magistrą. Šiuo metu jis dirba transporto vadybininku. Turi sūnų.

Beje, šis kandidatas į merus kažkodėl spaudoje sakė, jog Radviliškyje nėra ekonominės zonos – tik Šeduvoje. Na, kandidatuojant į tokį postą savo rajoną reikėtų pažinti.

Buvęs socialdemokratas į rinkimus – su Lietuvos žaliųjų partija

Vyriausias amžiumi kandidatas – Vytautas Simelis. Šis 63 metų savivaldybės darbuotojas, dirbantis Paveldosaugos skyriuje, greitai turėtų išeiti į užtarnautą poilsį. V. Simelis kurį laiką vadovavo Lietuvos socialdemokratų partijos Radviliškio skyriui, buvo šio skyriaus Garbės narys. Perbėgus juodai katei tarp V. Simelio bei dabartinio rajono socialdemokratų vado K. Račkauskio, politikos veteranas paliko socialdemokratų gretas ir rinkimuose nutarė atstovauti Lietuvos žaliųjų partijai. Šis jo poelgis ypač nustebino radviliškiečius.

Rinkimų kaina – beveik pusė milijono

Kaip jau buvo minėta, rinkimai laisvai Radviliškio mero vietai užimti vyks balandžio 11 dieną. Jei prireiks antrojo rinkimų turo, jis bus rengiamas balandžio 25 dieną. Vyriausioji rinkimų komisija paskaičiavo, kad surengti naujus rinkimus kainuos 487 tūkst. eurų.

Rinkimams vadovaus „savi“

Radviliškio rajone jau tapo kaip ir įprasta, jog daugeliui rinkimų vadovauja savi. Ir šie rajono mero rinkimai – ne išimtis. Rinkimų komisijos sekretore paskirta Vigilija Dževečkienė, kuri, kaip žinoma, yra administracijos direktorės J.Margaitienės sesuo. Vadinasi, ji tikrins, kiek jos sesuo surinko rinkėjų parašų ir, tikėtina, stengsis, kad jie nebūtų išbrokuoti.

Kituose savaitraščio „Radviliškio kraštas“ numeriuose pristatysime kandidatų į merus rinkimines programas.


Total
28
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts