Socialiniai tinklai

Aktualijos

Dėl Radviliškio rajono mero posto susikaus septyni kandidatai

Paskelbta

data

Radviliškis, galima sakyti, išgyvena tarpuvaldį – praėjusių metų spalį į Seimą išrinkus buvusį merą konservatorių A. Čepononį, balandžio 11 d. vyks naujo mero rinkimai.

Vasario 5 d. kandidatai į Radviliškio rajono savivaldybės merus pateikė pareiškiminius dokumentus ir iki vasario 25 d. turi surinkti po 260 rinkėjų parašų. Kandidatams surinkus parašus, prasidės rinkiminė kampanija.
Po daugiau kaip dviejų mėnesių dėl Radviliškio rajono savivaldybės mero posto varžysis septyni kandidatai.

Darbo partija deleguoja Jurgį Baublį

Darbo partija mero rinkimuose kelia Jurgio Baublio kandidatūrą. Šis 58 metų verslininkas šiuo metu eina Radviliškio savivaldybės tarybos nario pareigas, vadovauja Darbo partijos Radviliškio skyriui. Vedęs, turi sūnų ir dukrą.

Pasak J. Baublio, jo tikslas mero poste – spręsti korupcijos problemas, viešųjų pirkimų skaidrumas. Kandidatas norėtų gerinti verslo padėtį Radviliškyje, taip pat, kaip ir visi, žada rūpintis švietimu ir socialiniais reikalais – kad pensininkai galėtų oriau gyventi. Rajono gyventojai Tarybos posėdžių metu pasigenda šio nario konstruktyvių pasiūlymų.

Tarp kandidatų – ir rinkimus pralaimėjęs Seimo narys

Iš kovos dėl mero posto pasitraukus dabartiniam vicemerui „valstiečiui“ M. Pauliukui, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga kelia kitą kandidatą – buvusį LR Seimo narį Aurimą Gaidžiūną. 55 metų kandidatas pasiryžęs rajone iškylančias problemas spręsti bendruomeniškai, į rajono valdymą įnešti daugiau demokratijos. Jis taip pat pasiryžęs skatinti verslą, kurti naujas darbo vietas, spręsti viešųjų pirkimų problemas. A. Gaidžiūnas nurodo turintis techniko-mechaniko išsilavinimą, jam priklauso įmonė „Auridana“, kuri verčiasi žemės ūkio technikos prekyba. Jis, dirbdamas Seime,  pagarsėjo ne savo darbais, tačiau kaip dažnas laidos „Kakadu“ dalyvis bei du kartus sudaužęs savo prabangų šimto tūkstančio vertės BMW automobilį.

Su partijų simpatikais varžysis nepartinis kandidatas

Nepartinis Tarybos narys Gediminas Lipnevičius savo kandidatūrą į Radviliškio mero postą iškėlė savarankiškai. 2019 metų savivaldos rinkimuose jis dalyvavo kaip nepartinis, su komitetu UŽ GERESNĮ GYVENIMĄ VISIEMS, gyventojai juo patikėjo ir jis pateko į Radviliškio rajono savivaldybės tarybą, kurioje šiuo metu dirba. 43 metų G. Lipnevičius taip pat yra VšĮ „Radviliškio rajono paramos centras“ direktorius. Turi du sūnus.

„Mūsų kraštas turi didžiulį potencialą, tačiau jau keli dešimtmečiai vegetuoja. Visas dėmesys nukreiptas europinių lėšų „įsisavinimams“, kuriuos nuolat lydi skandalai dėl skaidrumo, užaukštintų kainų, kelių įmonių protegavimo. O žmonės nori esminių pokyčių. Problemų sąrašas – platus, nuo nepravažiuojamų kelių iki nustekentos kultūros, švietimo, sveikatos priežiūros, katastrofiškos verslo investicijų, naujų darbo vietų stokos ir augančios rajono biudžeto skylės. Tačiau didžiausia problema, kaip jau minėjau, yra visus telkianti lyderystė ir idėjos. To nėra, ir kol nebus – mūsų kraštas toliau merdės“, – komentavo G. Lipnevičius.

Jis partinių oponentų yra dažnai „audžiamas“, kad vaikystėje, prieš 28 metus, su draugais nuo krano nupjovė laidą – kabelį ir dėl to gavo teistumą.

Rinkiminėje kovoje dalyvaus ir valdininkė

Labiausiai mero posto trokšta bei rinkiminėje kovoje dalyvaus ir vienintelė moteris – 46 metų savivaldybės administracijos direktorė konservatorė Jolanta Margaitienė. Jos kandidatūrą kelia Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai. Ji yra baigusi inžinerijos ir viešojo administravo studijas. Ištekėjusi, turi du sūnus.

Ši kandidatė rajone yra žinoma dėl brangių viešųjų pirkimų bei pomėgio prabangai – už norą važinėti prabangios komplektacijos automobiliu, jos vadovaujama administracija gavo net Vilniaus apygardos teismo „įvertinimą“.

Pasak kandidatės, ji žino žmonių lūkesčius, pažįsta rajoną, tačiau per aštuonerius metus jos vadovavimo administracijai daugelio problemų sprendimai vis strigo ir liko neišspręsti.

Laimę bandys ir socialdemokratas

Jau ne pirmą kartą Radviliškio rajono savivaldybės mero rinkimuose dalyvauja 39 metų socialdemokratas Kazimieras Račkauskis – jo kandidatūrą kelia Lietuvos socialdemokratų partija. K. Račkauskis šiuo metu dirba Radviliškio rajono savivaldybės taryboje, kurioje pasižymėjo kaip labai vangiai dirbančio Kontrolės komiteto pirmininkas. Beje, prieš kiekvienus rinkimus šis kandidatas suorganizuoja parašų rinkimų vajų – tai dėl Radviliškio ligoninės Vaikų ligų skyriaus atidarymo, tai dėl mokinių maitinimo. Šie parašų rinkimai jokių rezultatų nedavė ir pasibaigė visišku fiasko. Vedęs, turi dukrą.

Rinkimuose kausis ir mažai žinomas kandidatas

Liberalų sąjūdis rinkimuose kelia 34 metų Manto Reuto kandidatūrą. Šis radviliškiečiams mažai žinomas kandidatas yra įgijęs informatikos inžinieriaus bakalaurą ir viešojo administravimo magistrą. Šiuo metu jis dirba transporto vadybininku. Turi sūnų.

Beje, šis kandidatas į merus kažkodėl spaudoje sakė, jog Radviliškyje nėra ekonominės zonos – tik Šeduvoje. Na, kandidatuojant į tokį postą savo rajoną reikėtų pažinti.

Buvęs socialdemokratas į rinkimus – su Lietuvos žaliųjų partija

Vyriausias amžiumi kandidatas – Vytautas Simelis. Šis 63 metų savivaldybės darbuotojas, dirbantis Paveldosaugos skyriuje, greitai turėtų išeiti į užtarnautą poilsį. V. Simelis kurį laiką vadovavo Lietuvos socialdemokratų partijos Radviliškio skyriui, buvo šio skyriaus Garbės narys. Perbėgus juodai katei tarp V. Simelio bei dabartinio rajono socialdemokratų vado K. Račkauskio, politikos veteranas paliko socialdemokratų gretas ir rinkimuose nutarė atstovauti Lietuvos žaliųjų partijai. Šis jo poelgis ypač nustebino radviliškiečius.

Rinkimų kaina – beveik pusė milijono

Kaip jau buvo minėta, rinkimai laisvai Radviliškio mero vietai užimti vyks balandžio 11 dieną. Jei prireiks antrojo rinkimų turo, jis bus rengiamas balandžio 25 dieną. Vyriausioji rinkimų komisija paskaičiavo, kad surengti naujus rinkimus kainuos 487 tūkst. eurų.

Rinkimams vadovaus „savi“

Radviliškio rajone jau tapo kaip ir įprasta, jog daugeliui rinkimų vadovauja savi. Ir šie rajono mero rinkimai – ne išimtis. Rinkimų komisijos sekretore paskirta Vigilija Dževečkienė, kuri, kaip žinoma, yra administracijos direktorės J.Margaitienės sesuo. Vadinasi, ji tikrins, kiek jos sesuo surinko rinkėjų parašų ir, tikėtina, stengsis, kad jie nebūtų išbrokuoti.

Kituose savaitraščio „Radviliškio kraštas“ numeriuose pristatysime kandidatų į merus rinkimines programas.


REKLAMA
Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Priemonės grožiui, apie kurias net nežinojote

Paskelbta

data

Skelbia

Bet kuri moteris, nepriklausomai nuo jos amžiaus, statuso ir profesijos, nori atrodyti daili, jauna bei graži. Kad atrodytume jaunos, sveikos odos, žvilgančių plaukų, akinamos šypsenos, turime lepintis kokybišku miegu, vengti įtampos ir streso, sveikai maitintis bei pasirinkti tinkamas grožio puoselėjimo priemones. Štai keletas iš jų:

  • Plaukų priežiūros priemonės. Kad plaukai būtų švelnūs, sveiki, žvilgantys, dailiai sušukuoti, reikėtų pasirūpinti plaukų formavimo priemonėmis: garbanojimo žnyplėmis, džiovinimo šepečiais. Plaukų garbanojimo žnyplės pakeis jūsų šukuoseną, tačiau tai padarys saugiai, mažins elektrinimąsi ir plauko šiaušimąsi, o PTC žnyplių danga saugos jūsų plauko struktūrą.

Stilingos paauglės ir eksperimentuoti nebijančios moterys suformuotą šukuoseną gali pagyvinti plaukų gumytėmis, spalvotomis dirbtinių plaukų sruogelėmis ar kasytėmis. Dažančiomis plaukų kreidelėmis galima paįvairinti plaukus spalvingomis sruogelėmis. Labai svarbu, kad tiek jauno amžiaus mergina, tiek vyresnio amžiaus moteris pasirinktų jai tinkančias, patinkančias ir svarbiausiai – kokybiškas plaukų priežiūros priemones ir aksesuarus.

  • Depiliacijos priemonės. Kad jaustumėmės dailios, reikėtų pasirūpinti ir kūno odos priežiūra, plaukelių šalinimu. Nors tai galima padaryti naudojant įvairias priemones, tačiau bene dažniausiai pasirenkamas vaškas ir IPL fotoepiliatorius. Vaško šildytuvu gali naudotis tiek mėgėjai, tiek profesionalai. Naudodami kokybiškas vaško juosteles nedirginsite  ir kokybiškai pašalinsite plaukelius nuo įvairių kūno zonų.

Tuo tarpu fotoepiliatoriaus pagalba pažeisime plaukelių šaknis. Tai sulėtins ar visai sustabdys nepageidaujamų plaukelių augimą. Fotoepiliatorius tinkamas naudoti namų sąlygomis, lengvai valdomas, skirtas viso kūno odai, efektyviai šalina tamsios spalvos plaukelius, tinka visų tipų odai.

  • Makiažo priemonės. Kad makiažas būtų subtilus, pabrėžiantis dailius moters bruožus ir kokybiškai atliktas, patartina įsigyti makiažo šepetėlių rinkinį, kuriame būtų galima pasirinkti bent iš keleto skirtingų šepetėlių.  Svarbu, kad pastarieji būtų pagaminti iš aukštos kokybės sintetinio pluošto, o jų šereliai būtų minkšti ir švelnūs.

Taip pat svarbu įsigyti šepetėlių valymo bei makiažo kempinėles, kurios yra tinkamos visiems odos tipams ir yra tolygiai ant veido bei kaklo dengianti pasirinktą kosmetiką.

  • Priemonės odos priežiūrai. Kad jūsų oda būtų švytinti ir atrodytų pailsėjusi, rekomenduotina naudoti ir odos priežiūrai skirtas priemones. Pavyzdžiui, adatinius mezoterapijos volelius, kurių pagalba galėsite atlikti veido, pilvo, sėdmenų, šlaunų procedūras. Populiarumo nestokoja ir elektriniai veido masažuokliai. Jie valo odą, pašalina negyvas odos ląsteles, suaktyvina kraujotaką.

Ypač populiarus nefrito veido odos masažuoklis. Masažuojant atpalaiduojami veido raumenys, stimuliuojama kraujotaką, mažinamas patinimas, naikinamos smulkios raukšleles. Masažas turi būti atliekamas sistemingai, patartina naudoti natūralius aliejus, kurie pamaitins odą, bei praturtins ją vitaminais ir mineralais. Tinkamas naudoti namų sąlygomis.

  • Nagų priežiūros priemonės.  Kad jūsų nagai atrodytų tvarkingai, būtų sveiki ir stiprūs, nevargintų atpleišėję odelės, rinkitės kokybiškas nagų priežiūros priemones. Tam, kad nepažeistumėt nago, odeles atstumkite kokybiškomis medinėmis lazdelėmis, jei dirbate profesionaliai, galite naudoti lazdeles iš chirurginio metalo, jo yra daugkartinės, dezinfekuojamos.

Įsigykite manikiūro rinkinį, dildes, poliravimo kempinėles. Jei dirbate profesionaliai – rinkitės aukštos kokybės frezas nagams. Freza patogi naudoti, turi lengvai keičiamų antgalių sistemą. Keisdami antgalius nuvalysite laką, pašalinsite odeles, šlifuosite ir poliruosite. Nagų surinkėjas taip pat būtinas nagų meistrėms. Jis padeda surinkti net 99 procentus dulkių, yra dailaus dizaino, tad jį puikiai pritaikysite tiek grožio salone, tiek namuose.

Nuolat prižiūrint ir puoselėjant veido odą, kūną, nagus ir plaukus sukursime malonius, atpalaiduojančius ritualus, kurie leis mums jaustis gražiomis.

Naudingos nuorodos į įvairius šaltinius:

https://www.15min.lt/gyvenimas/naujiena/grozis/25-ekspertu-grozio-patarimai-garantuosiantys-geresni-rezultata-1062-661957

https://www.dormeo.lt/straipsniai/9-grozio-patarimai-saltajam-metu-laikui

Skaityti daugiau

Aktualijos

Patarimai, kurie padės išsirinkti tinkamą klaviatūrą kompiuteriui

Paskelbta

data

Skelbia

Pripažinkite, kompiuteris be klaviatūros – ne kompiuteris. Be klaviatūros kompiuteriu naudotis būtų gana keblu, o ką jau kalbėti apie darbą ar specifines, rašymo, klaviatūros klavišų spaudinėjimo reikalaujančias, užduotis. Iš tiesų, klaviatūra yra naudojama ne tik teksto rinkimui. Papildomos klaviatūrų funkcijos ir mygtukai suteikia galimybę valdyti kompiuterį, žaisti kompiuterinius žaidimus. Na, o atėjus laikui keisti senąją klaviatūrą arba tiesiog įsigijus naują kompiuterį ieškoti naujos – pasirinkti tikrai turėsite iš ko. Klaviatūrų būna įvairiausių: nuo paprastų, standartinių iki žaidimams skirtų gaming klaviatūrų. Visos jos skiriasi savo dydžiais, tipais, papildomomis ypatybėmis, tad pasirinkti gali būti ne taip paprasta, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Šiame straipsnyje rasite patarimus, kurie padės išsirinkti tinkamą klaviatūrą kompiuteriui. 

Kokiam tikslui bus naudojama klaviatūra?

Šiomis dienomis, kompiuterio klaviatūrų galima rasti įvairiausių. Kiekviena klaviatūra gali būti skirta specialiam tikslui, papildyta tam tikromis funkcijomis ir ypatybėmis, kurios reikalingos vienai ar kitai paskirčiai. Dėl šios priežasties, labai svarbu renkantis klaviatūrą pagalvoti apie tikslą, kuriam ji bus naudojama. Yra klaviatūrų, specialiai skirtų kompiuterinių žaidimų žaidimui. Specialios gaming klaviatūros turi papildomus mygtukus, kurie padeda žaisti žaidimus patogiau ir lengviau. Taip pat, mygtukai gali būti programuojami: pagal poreikį galite jose užprogramuoti svarbiausias, dažniausiai naudojamas komandas. Ilgiems žaidimų maratonams praverčia ergonominio dizaino klaviatūros, kurios nevargina rankų. Jos, taip pat, puikiai tinka ir tiems, daug laiko praleidžia rašydami ir dirbdami. Jei darbe tenka naudoti skaičius, privalote rinktis klaviatūrų, kuri turi ir papildomus skaičių klavišus. Nuo darbo pobūdžio, kurį atliksite kompiuterių, priklauso ir klaviatūros pasirinkimas, todėl, rinkitės atsakingai, kad neišvaisytumėte pinigų be reikalo.

Mygtukai arba klaviatūros tipas 

Įsitikinkite, kad klaviatūros mygtukai yra patogūs ir lengvai naudojami. Klaviatūros gali būti dviejų, pagrindinių tipų: membraninės arba mechaninės. Membraninės klaviatūros turi membraną, ant kurios yra pritvirtinti klaviatūros mygtukai. Norint, kad klaviatūra užregistruotų paspaudimą, mygtuką reikia paspausti stipriai, iki pat galo. Tačiau, dėl guminės membranos, klaviatūra neskleidžia jokio garso, veikia tyliai. Taip pat, šio tipo klaviatūros yra pigesnės. Tuo tarpu, mechaninė klaviatūra naudoja individualiai veikiančius mygtukus. Tokios klaviatūros mygtukai yra lengvai spaudžiami ir iš karto užregistruoja paspaudimą. Tačiau, spaudant mygtukus, jie skleidžia gana nemažai garso. Negana to, šio tipo klaviatūros yra brangios, bet patvarios ir ilgaamžės. 

Laidinė ar belaidė?

Klaviatūros gali būti laidinės arba belaidės. Tiek vieno, tiek kito tipo klaviatūros turi privalumų ir trūkumų. Belaidės – nenaudoja laidų prisijungimui, atrodo estetiškiau ant stalo. Tačiau, jos gali neužtikrinti tokio efektyvaus veikimo kaip laidinės. Dėl šios priežasties, profesionalūs žaidėjai ir kompiuterinių žaidimų entuziastai renkasi būtent laidines klaviatūras, kurios visiškai nestringa ir garantuoja nenutrūkstantį veikimą. Belaidės klaviatūros veikia baterijų pagalba, o tai reiškia, kad jas teks krauti arba keisti, laikas nuo laiko. Tokiu būdu, jos yra brangiau išlaikomos nei laidinės. Na, o tiems, kurie nori mėgautis abiejų, tiek laidinių, tiek belaidžių klaviatūrų teikiamais privalumais, verta rinktis klaviatūrą, kuri gali būti naudojama ir kaip laidinė, ir kaip belaidė.

Dizainas 

Klaviatūros dizainas, taip pat, yra labai svarbus aspektas, į kurį verta atsižvelgti. Pagal dizainą, klaviatūros yra skirstomos į standartines, žaidimų ir ergonomiškas. Standartinės – paprasčiausios ir naudojamos plačiausiai. Dažniausiai, jos turi 104 mygtukus ir mygtukus skirtus medijų valdymui. Tuo tarpu, žaidimų arba gaming klaviatūros be standartinių mygtukų, dažnai dar turi ir specialus mygtukus, skirtus žaidimams. Ergonomiškos – patogiai rankų padėčiai. Šio tipo klaviatūros išlaiko rankas natūralioje padėtyje, jų nevargina. Žinoma, jos yra gana brangios, tačiau, jų suteikiamas komfortas tai tikrai atperka. Ergonomiškas klaviatūras, dažniausiai, renkasi tie, kurie daug laiko praleidžia žaisdami ar dirbdami kompiuteriu. Galima rasti ir klaviatūras, turinčias apšvietimą. Jos atrodo tikrai išskirtinai, estetiškai ir moderniai. Žinoma, svarbu nepamiršti ir klaviatūros kalbos. Na, o mūsų šalyje geriausias pasirinkimas – klaviatūra su lietuviškomis raidėmis

Standartinės, ergonomiškos bei skirtos žaidimams – varle.lt internetinėje parduotuvėje tikrai rasite reikiamą ir tinkamą klaviatūrą. Šioje svetainėje siūlome itin platų ir įvairų pasirinkimą, geras kainas ir puikias akcijas!

Skaityti daugiau

Skaitomiausi