Šiaulėnų bažnyčioje vyko jubiliejiniai Šv. Onos atlaidai

2019 metai – Šiaulėnų Šv. Onos  bažnyčiai jubiliejiniai. Sukanka 150 metų, kai pastatyta dabartinė Šiaulėnų bažnyčia. Iš lauko pusės virš centrinio įėjimo į bažnyčią užrašai lotynų ir lietuvių kalbomis skelbia: „Garbė Visagaliam Dievui. Šią bažnyčią pastatė Jonas Šemeta 1869 m.“
Šia neeiline proga liepos 21 d. į Šiaulėnų miestelį atvyko ir atstovai iš Radviliškio rajono tarybos – Tarybos nariai Gediminas Lipnevičius ir Vilma Aleknienė bei daug garbių svečių, kurie kartu su šiaulėniškiais skubėjo į Šiaulėnų Šv. Onos parapijos bažnyčią, kur vyko  Šv. Onos atlaidai, skirti bažnyčios 150 -ajam jubiliejui.
Prie gražios šventės organizavimo aktyviai prisidėjo kraštotyrininkas Evaldas Tamulionis.
Atlaidų sumos Šv. Mišias su procesija aukojo bei Šv. Onos bažnyčios 150-ties metų jubiliejinę lentą pašventino kunigas Donatas Grigalius, Grinkiškio klebonas.
Šiaulėnų klebonui kunigui Jonui Bagdonui buvo įteiktas Radviliškio rajono savivaldybės mero padėkos raštas už skleidžiamą šviesą parapijos gyventojų širdyse, už bendruomeniškumo puoselėjimą, gebėjimą suburti bendram tikslui, už nuoširdų rūpestį tvarkant ir gražinant Šiaulėnų bažnyčią Šiaulėnų Šv. Onos bažnyčios 150-ties metų jubiliejaus proga.
Po mišių ir sveikinimų Fausta Savickaitė (mecosopranas), Augustina Vizbaraitė (smuikas) ir Aleksandras Vizbaras (fortepijonas) atliko Johano Sebastiano Bacho, Franco Šuberto, Luidžio Lučio, Paolo Tosčio, Jaroslavo Cechanovičiaus, Samuelio Barberio ir Eženo Izaji kūrinius.
 Po koncerto šiaulėniškiai bei miestelio svečiai turėjo progą apžiūrėti šventiškai papuoštą bažnyčią bei joje saugomus meno kūrinius.

„Radviliškio krašto“ informacijaTotal
0
Dalinasi
Related Posts