Socialiniai tinklai

Aktualijos

VII- oji Lietuvos mokytojų ir mokinių metodinė –praktinė konferencija „Tarpkultūrinis dialogas“ Radviliškio Gražinos pagrindinėje mokykloje

Avatar

Paskelbta

data

Septintoje respublikinėje konferencijoje „Tarpkultūrinis dialogas“ dalyvavo 33 mokytojai ir 60 mokinių iš 7 Lietuvos miestų ir miestelių. Mokytojai iš Radviliškio miesto ir rajono, Šiaulių, Vilniaus, Mažeikių ir Klaipėdos dalinosi skirtingų kultūrų žmonių praktine kultūrinės ir edukacinės veiklos įgyvendinimo patirtimi bei susipažino mokinius dalyvius su kitų kultūrų tradicijomis.

Plenarinį posėdį pradėjo Gabrielė ir Augustė  Steponkevičiutės. Mergaitės atliko kūrinį „Skamba kanklės” (mokytoja Irena Lipinskienė). Konferencijos dalyvius pasveikino organizacinio komiteto pirmininkė, Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos etikos mokytoja ekspertė Ala Beliajeva, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Nina Kavaliauskienė, Radviliškio rajono Jaunimo reikalų koordinatorius Rimvydas Aleknavičius, Lietuvos etninės kultūros ugdytojų sąjungos pirmininkė Rūta Čėsnienė. Sveikinimo dainas atliko Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos mokytojo Artūro Miškinio vadovaujamo mergaičių ansamblio dainininkės ir Šiaulių rusų kultūros centro pirmininkė Nadežda Bessarab –Bardiševičė.

Vėliau vyko savivaldybės remto projekto „Kraštas, kuriame gyvenu“ Radviliškio rajono mokinių ir mokytojų fotografijų konkurso „Kraštas, kuris man brangus“ nugalėtojų apdovanojimai. Dalyvius – savo amžiaus grupių geriausių fotografijų autorius sveikino Radviliškio rusų kultūros centro pirmininkė Vera Jasinskaja.

I vietą laimėjo Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos mokytoja Ala Beliajeva ir mokinys Deividas Gaubas, Radviliškio Lizdeikos gimnazijos mokinys Tadas Jurevičius, Baisogalos gimnazijos mokinė Ugnė Sąlygaitė.  

II vietą laimėjo Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos mokytoja Grita Dumskienė ir mokiniai Estela Lukauskaitė, Paulina Beinorytė, Kornelijus Gudmonas; Grinkiškio Jono Poderio gimnazijos mokinys Titas Urbaitis, Baisogalos gimnazijos mokinė Neimantė Masiliūnaitė.

III vietą laimėjo Vaižganto progimnazijos mokytoja Irina Kareivienė ir mokinys  Rokas Giedraitis, Gražinos pagrindinės mokyklos mokiniai Rugilė Rudžianskaitė, Karina Radžiševičiūtė, Nedas Urbelis, Baisogalos gimnazijos mokinė Aistė Rajunčiūtė. 

Konferencijos pranešimų dalį pradėjo Radviliškio miesto kultūros centro direktorė Indrė Ginkevičienė. Ji pasakojo apie tarptautinį jaunimo kultūros ir sporto festivalį, kuris įvyks šiąvasarą Radviliškyje, ir kvietė jaunimą savanoriauti padedant organizuoti renginius. 

ES jaunasis ambasadorius Radviliškyje Dovydas Paškauskas ragino jaunimą būti aktyvius ir susirūpinti pasaulio problemomis. Vaikinas susilaukė komentaro iš salės. Viešnia iš Vilniaus pasidžiaugė, kad Lietuvos politinė ateitis bus gerose rankose.

Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos tikybos mokytojos ekspertės Danutės Kratukienės vaizdingas pranešimas apie Jaunimo dienų patirtis Panamoje buvo persmelktas entuziazmo, nuoširdumo ir tikėjimo dvasia.  

Po plenarinio posėdžio dalyviai išsiskirstė dirbti šešiose grupėse.

Mišriose mokinių grupėse pranešimus skaitė ir kūrybinės dirbtuves organizavo Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos tikybos vyresnioji mokytoja Vitalija Džiugienė („Šiuolaikinio Izraelio menas“), tarptautinio lygio karoliukų vėrimo ir siuvinėjimo iš karoliukų meistrės Olga Perminienė, Liudmila Tverdochleb (Siuvinėjimo karoliukais tradicijos pasaulyje”),Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos rusų kalbos mokytoja metodininkė Larisa Zabenina („Velykų tradicijos įvairiose šalyse”), Šiaulių „Santarvės“ gimnazijos dailės ir technologijų mokytoja metodininkė Dalia Jovaišienė („Sapnų gaudyklė-indėnų kilmės amuletas“), Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos dailės ir technologijų vyresnysis mokytojas Sigitas Laurutis („Skandinavų vikingų tradicijos ir papročiai”).

Mokytojų darbo grupės moderatorė Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Joana Laurutienė pristatė 10 žodinių ir 6 stendinių pranešimų autores.

Ala Beliajeva kalbėjo apie etnines lietuvių ir rusų kultūrų ir tradicijų apraiškas Radviliškyje.

Su pirmosios etninės kultūros olimpiados iššūkiais bei perspektyvomis ir Lietuvos etninės kultūros ugdytojų sąjungos veikla supažindino šios organizacijos pirmininkė Rūta Čėsnienė. Po jos pranešimo Ala Beliajeva paskelbė, kad Radviliškio rajone jau paviešinti pirmosios etninės kultūros olimpiados nuostatai. Ir kaip užduočių sudarymo ir vertinimo komisijos pirmininkė ji pakvietė aktyviai dalyvauti pirmoje šios srities olimpiadoje.

Radviliškio muzikos mokyklos fortepijono mokytoja ekspertė Vera Silickaja pasakojo apie šios mokyklos auklėtinių dalyvavimą tarptautiniuose konkursuose, kur jie pristato Lietuvą kaip aukštos muzikinės kultūros šalį.

Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos geografijos vyresnioji mokytoja Jūratė Kanišauskienė ir geografijos vyresnioji mokytoja Gitana Gecienė atskleidė STEAM projekto savo pamokose organizuotą mokomąjį žaidimą „Geocaching“.

Radviliškio Lizdeikos gimnazijos rusų kalbos ir lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Svetlana Sluckienė pristatė keletą būdų,  kaip įtraukti telefoną į ugdymo procesą bei kaip išnaudoti telefono galimybes rusų kalbos pamokoje.

Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Danguolė Juodžbalienė apgailestavo, kad šiuolaikinių mokinių žodynas lyg mirštantis ligonis. Mokytoja kalbėjo apie šio reiškinio priežastis ir pasekmes, pateikė „žodžių gaivinimo“ rekomendacijas.

Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos, Vilniaus J.Tallat-Kelpšos konservatorijos etikos vyresnioji mokytoja Rasa Gelčienė  kvietė diskutuoti šių laikų multikultūrinio gyvenimo mokinių asmens tapatumo klausimu bei aptarti atsakingos, aktyvios pilietinės pozicijos situaciją.

Radviliškio rajono Sidabravo gimnazijos anglų kalbos mokytoja Ligita Navickienė ir prancūzų kalbos mokytoja metodininkė Stasė Janušienė pasakojo apie nuoširdžią draugystę tarp Sidabravo gimnazijos ir Kodzidlo progimnazijos mokinių ir mokytojų. Jos pasidalino įgyta patirtimi ir kelionės į Lenkiją įspūdžiais.

Šiaulių „Santarvės“ gimnazijos socialinė pedagogė metodininkė Nadežda Bessarab pristatė jau tapusį tradicija keturių Lietuvos rusų kultūros centrų bendrą projektą „Mišrių šeimų tradicijų taupyklė“.

Konferencijos dalyviai ir mokyklos bendruomenė turėjo galimybę pasigrožėti meniniais stendiniais pranešimais: „Lietuviškų raštų ir spalvų variacijos pirštinėse“ (autorė- Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos pradinių klasių mokytoja ekspertė Rasmuta Valčiukienė), „Integruota rusų kalbos ir dailės pamoka „Suvenyrai. Rusiškas suvenyras Matrioška“ (autorės- Radviliškio Vaižganto progimnazijos dailės mokytoja Irina Kareivienė ir rusų kalbos mokytoja metodininkė Jūratė Juozapaitienė), „Taikos vėliava“ (autorė  Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos dailės vyresnioji mokytoja Aušra Dilnikaitė); „Kelionė į šventąją žemę: darbeliai iš antrinių žaliavų”(autorė  Vitalija Džiugienė); „Mandalos žydėjimas  – universali pasaulio vienovė“ (autorė – Radviliškio rajono Baisogalos gimnazijos dailės vyresnioji mokytoja Audronė Kudžmaitė).

Konferencijos pabaigoje visi grupių dalyviai pristatė savo darbus.

Konferencijos metu žiūrovus stebino aukšto meninio lygio Radviliškio rusų centro narių parodos „Siuvinėti paveikslai“ kūriniai.

Dėkodami organizatoriams už kvietimą diskutuoti aktualiomis šiandienos mokyklai temomis, visi konferencijos dalyviai pažymėjo įdomias, naudingas ir įtraukiančias mokinius veiklas, nepaprastai jaukią ir nuoširdžią atmosferą, aukštą organizacinį lygį.

Konferencijos organizatoriai: Radviliškio Gražinos pagrindinė mokykla, Radviliškio rusų kultūros centras, Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyrius.                                                                  

Organizatorių informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Radviliškio muzikos mokykla šventė jubiliejų

Avatar

Paskelbta

data

2019 metų lapkričio 26 dieną Radviliškio kultūros centro didžioji scena buvo pilna šurmulio, nerimo, jaudulio, puikios nuotaikos ir spalvingų gėlių puokščių bei padėkos žodžių. Ir ne be reikalo, juk Radviliškio muzikos mokykla šventė savo 55-rių metų jubiliejų. Radviliškio rajono meras Antanas Čepononis iš mero fondo mokyklai padovanojo šventinį koncertą.

Tai edukacinis projektas, kuriame profesionalai – Šiaulių kamerinis orkestras (meno vadovas ir dirigentas Vilhelmas Čepinskis) – groja kartu su gabiausiais Šiaulių miesto, Mažeikių, Naujosios Akmenės, Kelmės, Pakruojo, Joniškio ir Radviliškio rajonų muzikos ir meno mokyklų mokiniais. Koncertų ciklas „Muzikiniai rudenys“, kurį organizuoja Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“, – jau vienuoliktą kartą pradžiugino Šiaurės Lietuvoje muzikuojančius vaikus ir jų mokytojus, o Radviliškio žiūrovai ir muzikuojantys vaikai jame dalyvavo antrą kartą.

Koncerto pirmojoje dalyje Šiaulių kamerinis orkestras atliko muzikinę programą su profesionaliais atlikėjais. Klausytojus džiugino V. Čepinskio, M. Bačkaus ir V. Genytės atliekami kūriniai.

Antrojoje dalyje mokyklos jubiliejui skirtą šventinę koncertinę programą atliko Radviliškio muzikos mokyklos mokiniai. Savo ugdytinius paruošę, ištikimai lydėję bei palaikę mokytojai tikina, kad tai yra išskirtinis edukacinis projektas ir neįkainuojama dovana suteikianti galimybę patiems jauniausiems atlikėjams pasirodyti akomponuojant profesionaliam orkestrui.                  

„Jaunieji muzikantai grojantys su kameriniu orkestru, išmoksta dirbti ir bendradarbiauti su didžiule grupe žmonių. Kartu mokosi elgtis scenoje – kaip reikėtų paduoti dirigentui ranką, nusilenkti publikai, pasidžiaugti jos palaikymu ir plojimais“, – sakė koncertų vedančioji Šiaulių S. Sondeckio menų gimnazijos mokytoja R. Sližienė.

Scenoje pasirodė patys geriausieji M. Rimkūnas, E. Jasiūnas, P. Butvilaitė, A. Motekaitytė, E. Grebliauskas, K. Korsakas, A. Korsakaitė, A. Dic, D. Dargytė, A. Mikalajūnas, E. Molis, E. Dambrauskaitė, E. Čapaitytė, A. Asačiovaitė, A. Meškauskaitė, N. Andzelytė, R. Zalencaitė, R. Deltuvaitė, Radviliškio zuikos mokyklos jaunučiu ir jaunių chorai. Juos ruošė mokytojai: I. Petrauskienė, R. Borusevičius, V. Silickaja, J. Stakvilevičienė, V. Barzinskis, M. Atstopas, A. Stončiuvienė, I. Lipinskienė, D. Baltutis, R. Apšegienė, V. Cirkelis, D. Sabulienė, G. Staleriūnas.

Kūrinius keitė sveikinimo kalbos. Mokyklą jubiliejaus progra pasveikino ir visokeriopos sėkmės kūrybiškumo kelyje linkėjo Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė J. Margaitienė, Radviliškio rajono savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja G. Juodeikienė, Šiaulių koncertinės salės „Saulė“, „Muzikinių rudenų“ projekto koordinatorė Natalija Borgerdt, Radviliškio kultūros centro, Radviliškio švietimo įstaigų, Radviliškio rajono viešosios bibliotekos, Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro  vadovai. Daina mokyklai svečius sveikino buvusios mokyklos mokinės T. Pauraitė, R. Jurpalytė ir V. Domrina.

Jaunių chorui sudainavus baigiamąją koncerto dainą „Mūsų dienos kaip šventė“ mokyklos direktorė pasidžiaugė mokyklos ugdytinių sėkme, pasveikino visus su švente ir tarė Ačiū visiems už gražius ir prasmingus darbus ir toliau pakvietė eiti tobulėjimo keliu.

„Nes – yra tik du būdai gyventi: Vienas – galvoti, jog stebuklų nebūna. Kitas – galvoti, jog viskas yra stebuklas.”

Skaityti daugiau

Aktualijos

Tarybos narys stojo mūru už ligoninės darbuotojus

Avatar

Paskelbta

data

Tarybos narys G. Lipnevičius katu su kitais Tarybos nariais viešai pateikė informaciją dėl galimo VšĮ „Radviliškio ligoninė“ vadovo savivaliavimo bei teisės aktų ir darbo sutarčių sudarymo tvarkos pažeidimo Radviliškio ligoninėje. Šiuos klausimus buvo paprašyta išsiaiškinti Socialinių reikalų, sveikatos ir teisėtvarkos komiteto.

Tačiau Socialinių reikalų, sveikatos ir teisėtvarkos komiteto, vadovaujamo  E. Pranevičius, lapkričio 29 d. posėdis pakrypo netikėta linkme. Dėl to, kad Tarybos narys G. Lipnevičius stojo mūru už ligoninės darbuotojus, gydytojus dėl ligoninės direktoriaus V. Smalinsko galimo savivaliavimo siūlant pasirašyti darbuotojams nepalankias darbo sutartis, o nepasirašiusiems  buvo grasinama atleidimu iš darbo, jis daugiausia konservatorių ir „valstiečių“ balsais buvo perduotas svarstyti Etikos komisijai.

Šį keistą konservatorių ir „valstiečių“ sprendimą Tarybos narys G. Lipnevičius pakomentavo savo „Facebook“ paskyroje:

„Pasiekta cinizmo viršūnė! Tuo metu, kai visi Lietuvos medikai bruzda, piktinasi dėl vadovų daromo psichologinio spaudimo, mobingo, po kurio galimai nusižudė medikas, aš atiduotas savivaldybės Etikos komisijai. Už tai, kad pradėjau aiškintis, kodėl Radviliškio ligoninės darbuotojams mokami maži atlyginimai, darbuotojai verčiami pasirašinėti jiems nepalankias darbo sutartis, o priešingu atveju spaudžiami išeiti iš darbo. Juokas pro ašaras – mane apskundė pats ligoninės vadovas Vaidas Smalinskas, kuris mane apkaltino, kad savo kreipimusi padariau didelę žalą darbuotojams. O jo draugeliai konservatoriai trina rankas – kvies mane “ant kilimo”. Štai kaip pagal valdančiuosius Radviliškyje sprendžiamos medikų problemos!“,- sakė Tarybos narys G. Lipnevičius.

Manome, šiam gan keistam  komiteto sprendimui įtakos  turėjo Tarybos nario vienas iš paklausimo punktų bei pateikta rekomendacija, Tarybos nario pasiteiravimas: „Radviliškio ligoninės direktoriaus sprendimu, neinformavus Tarybos, buvo perrašytos darbo sutartys ir pateiktos darbuotojams pasirašyti. Šių sutarčių kai kurie punktai galimai pažeidžia LR įstatymus, potvarkius ir kitus su Darbo teise susijusius nutarimus. Nepasirašiusieji šių sutarčių buvo supažindinti dėl galimo atleidimo iš darbo. Tokiu būdu buvo sukelta panika medikų kolektyve, o kai kurie žadėjo net išeiti iš darbo. Pridedu advokato Dr. Nerijaus Kasiliausko teisinį įvertinimą, man pateiktą medikų, bei informaciją, kurioje aiškiai nurodyti galimi naujos darbo sutarties pažeidimai. Taip pat naujose darbo sutartyse mažinamas darbuotojų darbo apmokėjimo koeficientas, todėl turėję didėti atlyginimai liko tokie pat. Manau, tokiu būdu buvo pažeistos darbuotojų teisės bei lūkesčiai“.

„Pasitvirtinus gyventojų, darbuotojų skundams dėl ligoninės bei vadovo veiklos prašau teikti rekomendacijas Tarybai, merui dėl ligoninės vadovo tinkamumo eiti šias pareigas“,- rašė G.Lipnevičius.

Apie Etikos komisijos eigą ir sprendimus, apie mero ir komiteto pirmininko poziciją dėl  ligoninės direktoriaus galimai neteisėtų veiksmų bei galimo savivaliavimo,  informuosime savaitraščio „Radviliškio kraštas“ skaitytojus kituose numeriuose.
(Bus daugiau)

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019