Bočių kelionė į Zarasus ir Visaginą

Ankstų trečiadienio rytą trisdešimt Radviliškio Bočių narių susiruošė į ilgą kelionę. Svarbiausias tikslas – išgirsti apie Ignalinos atominės elektrinės vykdomus nutraukimo darbus ir gyvenimą negaminant elektros. Pažiūrėję trumpą filmuką apie elektrinės pirmuosius žingsnius, apžiūrėjome stendus ir maketus apie elektrinės darbą.

Elektrinėje buvo įrengti du reaktoriai, tačiau įstojus į ES, Lietuva įsipareigojo nutraukti elektros energijos gamybą. Nutraukimas prasidėjo 2004 metais ir tęsis iki 2038 metų. Dabartiniu metu AE rūpinasi, kad būtų saugiai ir efektyviai nutraukta elektrinės veikla ir sutvarkytos radioaktyviosios atliekos. Gidei buvo užduoti klausimai apie dabartinį darbuotojų darbą ir jų ateitį. Lauke pasigrožėjome aukštais elektrinės bokštais, kurie yra perpus mažesni nei Vilniaus televizijos bokštas. Kelionę tęsėme toliau.

Visaginas

Vykstame i Visaginą, kuris yra jauniausias Lietuvos miestas, apsuptas miškų. Pirmiausia aplankome privatų akvariumą, kuriame vieno didelio kambario sienos apstatytos akvariumais, kuriuose plaukioja nuostabios dar nematytos didelės ir mažos žuvys, o pats šeimininkas vaikščioja su papūga ant peties, kuri dar ir dainuoja.

Miesto centre mus pasitinka basakojis gidas. Visą laiką jis vaikščiojo basas. Pirmiausia papasakojo apie aukštai iškeltą Visagino simbolį – gervę, ir jo atsiradimą. Į miesto centrą 1975 m. atgabentas akmuo, nuo kurio skaičiuojama miesto gimimo data, t.y. rugpjūčio 10 d. Mieste daug žalumos, gerai išplanuotos gatvės. Pačiame mieste yra Visagino ežeras. Mieste vyksta įvairūs renginiai. Apie tai ir dar daugiau sužinojome iš gido.

Zarasai

Pakeliui užsukame į Zarasus pasigrožėti ežerais, pavaikščioti apžvalgos ratu. Aplankėme ir Lietuvos gamtos paminklą, seniausią ąžuolą Europoje – Stelmužės ąžuolą. Varganai atrodo seniausias paminklas, paramstytas medinėmis atramomis. Įsiamžinę prie gamtos paminklo, su dainomis ir gera nuotaika pasiekėme namus.

Už šią nuostabią kelionę dėkojame verslininkui Dariui Vyšniauskui.

Total
0
Dalinasi
Related Posts