Visai neseniai bylinėjęsis su policija, ekspolitikas M. Aleksiūnas ir vėl sulaukė nepalankaus teismo sprendimo

Buvusiam ekspolitikui – dar vienas teismo kirtis

Žurnalistu pristatantis buvęs kandidatas į Seimą Marius Aleksiūnas antradienį (balandžio 12 d.) patyrė dar vieną pralaimėjimą – Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmai pripažino, kad jis savo veiksmais pamynė Radviliškio ligoninės direktoriaus garbę ir orumą. Teisėsaugos institucijų duris vis dažniau varstančiam radviliškiečiui įžeidinėjimai atsieis nepigiai – beveik 1300 eurų.

Supurvinta reputacija

Civilinę bylą dėl garbės ir orumo pažeidimo inicijavo V. Smalinskas. Prieš porą metų jam jau teko nukentėti nuo M. Aleksiūno ir fiziškai – vienas interviu baigėsi tuo, kad V. Smalinskas sulaukė smūgio į krūtinę. Dėl šios priežasties M. Aleksiūnas buvo nuteistas baudžiamojoje byloje, kurioje jam buvo skirta laisvės apribojimo bausmė bei priteisti civiliniai ieškiniai.

Viešos transliacijos asmeninėje radviliškiečio paskyroje neslopo net ir po to, kai jo atžvilgiu buvo pradėtas baudžiamasis persekiojimas. Vieno viešo interviu metu V. Smalinskas buvo išvadintas melagiu ir apkaltintas tuo, kad neva „tratina įstaigos pinigus“, jo primygtinai reikalauta parodyti operacinį stalą, kuris tuo metu dar nebuvo nupirktas. Ši transliacija baigėsi tuo, kad M. Aleksiūnui buvo iškviesta policija.

V. Smalinsko teigimu, dėl šios viešos transliacijos metu M. Aleksiūno išsakytų žodžių jis pasijuto įžeistas, nes sąžiningai moka mokesčius valstybei. „Po paviešinto vaizdo įrašo krito kolektyvo pasitikėjimas manimi, kaip įstaigos vadovu, suprastėjo dalykinė reputacija. Kadangi tenka nuolat priimti sprendimus, darbuotojai pradėjo nepasitikėti, klausinėti, kodėl vienokie ar anokie sprendimai priimami. Pasitarimų metu taip pat reiškiamas nepasitikėjimas direktoriumi, abejojama tuo, ką sako“, – savo išgyvenimus teisme liejo V. Smalinskas.

Beje, M.Aleksiūno priešiškumą V. Smalinskas teigė pradėjęs justi dar 2015 metais.

Gynyba

Pats atsakovas teigė, kad savo žygiu į ligoninę siekė parodyti visuomenei, kur tas stalas yra, tačiau ieškovas (V.Smalinskas – red. pastaba) su juo elgėsi visiškai nepagarbiai, nebendravo su juo, neatsakė į klausimus, melavo. Pripažino, kad gal ir pats „persūdė“, bet vertino V. Smalinską, remdamasis visais turimais duomenimis apie jį. Tiesa, kad ligoninėje taip ieškoto stalo nėra, paaiškėjo tik tada, kai atvyko policija – pats V. Smalinskas pareigūnams pasakė, kad jo įstaigoje nėra.  Teismas šiuose ligoninės vadovo veiksmuose jokios provokacijos neįžvelgė.

M. Aleksiūnas teigė ieškinyje pasigedęs duomenų, kurie patvirtintų, kad ieškovui sukelti pažeidimai dėl jo paskleistos informacijos socialiniame tinkle būtų buvę skaudūs ar pakenkę jo profesinei karjerai. Atkreipė dėmesį, kad ieškovas ir toliau eina tas pačias pareigas, jo atžvilgiu nebuvo atliekami tarnybiniai patikrinimai bei prašė jo atžvilgiu pareikštą ieškinį atmesti kaip nepagrįstą.

Patyrė pašaipas

V.Smalinskas M.Aleksiūno veiksmais padarytą neturtinę žalą įvertino 2000 eurų. Kad moralinė žala buvo padaryta, savo parodymų metu teisme patvirtino ir ne vienas ligoninės darbuotojas.

„Buvo nustebę, dar kitiems kilo abejonių, ar vadovas galėjo netinkamai ar neteisėtai pasielgti. Vadovas prarado autoritetą darbuotojų akyse, nes kiti nė nesigilina, kaip yra iš tiesų. Darbovietėje atsirado pašaipėlės, replikos, žodeliai V. S. atžvilgiu“, – apklausiama teisme teigė V. Smalinsko pavaldinė.

Atsirūgo

Teismas nusprendė, kad V.Smalinsko garbė neverta 2000 eurų ir jo ieškinį tenkino tik iš dalies – priteisė 500 eurų moralinei žalai atlyginti. Teismo vertinimu, V. Smalinskas yra viešas asmuo, todėl jam taikomos kritikos ribos yra itin plačios ir vertinamos kartu su visuomenės teise žinoti. Kitaip sakant, jei ligoninės vadovas būtų laikomas privačiu, radviliškiečiui jo išsakyti epitetai būtų atsirūgę dar brangiau. Be to, M. Aleksiūnas turės iš dalies padengti ir V.Smalinsko patirtas bylinėjimosi išlaidas – 778,13 eurų.

M.Aleksiūnui gali kilti bėdų, atlyginant moralinę žalą bei sumokant teismo išlaidas – visai neseniai teisme jis pripažino, kad turi finansinių bėdų, dėl kurių į pagalbą gali pasitelkti tik valstybės garantuojamą advokatą. Pastaruoju metu jis vis dažniau sulaukia kvietimų į apklausas ir vis naujų sankcijų – dvi administracinės nuobaudos skirtos už policijos komisaro įžeidimą, dar viena – už viešą savivaldybės darbuotojo koneveikimą, naudojant visiškai nepateisinamą retoriką. Taip pat M. Aleksiūnas dar bando nuginčyti vieną kiek anksčiau jam skirtą nuobaudą už policijos pareigūnų reikalavimų nevykdymą.

Tiesa, šis sprendimas dar nėra galutinis ir gali būti skundžiamas Šiaulių apygardos teismui.

Ieva Kučaitė

Total
17
Dalinasi
Related Posts