Graffiti gimnazijos interjere

Daugelis mokinių, paklausti, ar norėtų mokytis graffiti technika dekoruotose klasėse, turbūt nustebtų ir nudžiugtų. Baisogalos gimnazistai jau gali gėrėtis pirmuoju tokiu kabinetu. Idėjos iniciatorius – istorijos mokytojas Mindaugas Vilnius. ,,Norėjau sukurti erdvę, kuri būtų jauki, priimtina ir miela mokiniams,- pasakojo mokytojas. – Ji gal kiek neįprasta mokytojui, bet patraukli mokiniams.“

Praėjusiais mokslo metais mokydamas vaikus istorijos nuotoliniu būdu, M. Vilnius pamokas vesdavo iš Radviliškyje esančio jaunimo centro patalpų, ant kurių sienos puikavosi graffiti piešinys. Mokiniai ekrane matydavo jo fragmentą, o po karantino nuvyko pasižiūrėti  neįprasto meno gyvai. ,,O, žiūrėk, čia ta legendinė siena,“- gėrėjosi mokiniai ir fotografavo.

Tada mokytojui kilo mintis įkurdinti tokį meną ir Baisogalos gimnazijoje. Kadangi mokyklos pastatas šiuo metu renovuojamas, tai pasitaikė puiki proga atnaujinti istorijos kabinetą iš esmės. Šią idėją palaikė ir gimnazijos direktorė R. Juškevičienė. ,,Jei jau mokykla atsinaujina, norisi ir man prisidėti prie jos atsinaujinimo, sukurti kažką unikalaus, kuo mokykla galėtų didžiuotis,“- teigė mokytojas M. Vilnius.

Jis pakvietė graffiti menininką Adą Jušką, kuris paruošė piešinio eskizą, o vėliau jį perkėlė ant sienos. Visas darbas atliktas tik purškiamaisiais dažais. Keletas gimnazistų, paskatinti dailės mokytojos A. Kudžmaitės, panūdo patys išbandyti naują tapybos techniką. Vėliau jų kūrybinius bandymus uždengė A. Juškos autorinis darbas. Mokytojas M. Vilnius tikisi, jog ateityje kai kurias gimnazijos erdves papuoš ir daugiau graffiti piešinių.

 Birutė Gedžiuvienė

Total
1
Dalinasi
Related Posts